Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a Földre jövetelekor...

Jézus a Földre jövetelekor miért írta felül Isten törvényeit? Miért hozott újakat?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Szia


Nem irta felül

Sőt a törvény mögött rejlő értelmet, jelentést igyekzett megvilágitani, amit a Farizeusok rendre a hagyományukkal szépen el mismásoltak


Nem hozott újjakat, az alapelvek maradtak, mindössze volta régi elavult törvények, mint ahogy ma is vannak amik elavulnak érvényüket vesztik


ezért van az hogy Jézus az alapelvekre hivta fel a figyelmet, hogy azt értsék meg és tartsák be.

S ne a törvény irott szövegét.

2015. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tamás321 ***** válasza:
86%
Jézus megszigorította a törvényt, mely Mózes által adatott. Tehát nem elvette, hanem még szigorított is rajta. Pál pedig azt mondja, hogy a törvény cselekedetei által senki sem üdvözül. Jézus valójában rávilágított, hogy a bűn a lélekben, a szívben van, s onnan alakul át cselekedetté. Tehát nem elég a cselekedetben elvágni a rosszat, hanem a gyökerét kell kitépni a szívből. János ugyanazt mondja, mint Jézus, csak más szavakkal a gyűlöletről: "Aki gyűlöli az ő atyjafiát, mind embergyilkos az..." Jézus pedig: Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: "Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre. Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre..." A szívben lévő bűnre lett rámutatva, ami cselekszi a törvénytelenséget, mert a törvényszegés a szívben van. "valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében." stb. "A mik pedig a szájból jőnek ki, a szívből származnak, és azok fertőztetik meg az embert. Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanubizonyságok, káromlások..."
2015. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KZitus ***** válasza:
55%

Szia


Jézust Isten küldte a földre. Miért írta volna át Atyja törvényét?

Ő maga mondta: : „Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy tanúságot tegyek az igazság mellett” János 18:37.


Az Isten igazsága mellett.


János 5:30

" Én semmit sem tehetek a magam kezdeményezéséből. Ahogy hallok, úgy ítélek, és az ítéletem igazságos, mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, aki küldött engem."

2015. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 pelgrim ***** válasza:
73%
Jézus nem Isten törvényeit írta felül, hanem csak az emberekét Isten nem adott törvényeket azon a módon mint ahogy a Bibliában írva van. Isten törvényei az emberek lelkébe van írva.
2015. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sem az Ó, sem az ÚSZ nem zárja ki elvben azt, hogy a Messiás új Törvényt adjon. Az egyik ilyen hely az ÓSZ-ben:

5Móz 18:18 Prófétát támasztok nekik az ő atyjukfiai közül, olyat mint te, és az én igéimet adom annak szájába, és megmond nekik mindent, amit parancsolok neki.


A Zsidó levél taglalja, hogy az ÓSZ-ben lévitai papság szolgált, az ÚSZ-ben pedig megváltozott a papi rend. Melkicédek rendjéből Jézus Krisztus, Isten Fia lett a főpap, ami által egy sor egyéb tényező is megváltozott. Pl. a szellemi újjászületéssel az új természetből felfakadó törvény iránti belső rajongás váltotta fel a külső kényszerből és félelemből betartott szabályokat. A Zsidó levél szerzője természetesnek tartja az ebből fakadó változást:


Zsid 7:12 Mert a papság megváltozásával szükségképpen megváltozik a törvény is.


Fontos szem előtt tartani, hogy Jézus nem eltörölte a törvényt, egy kivétellel nem is új parancsokat adott, hanem megszigorította azokat.

"A Messiás fő tevékenységi köre a bűn előtti állapot visszaállítása" (Ruff Tibor)

Ez nagyon jól látható a válási rendelkezések megszigorításán. Az édenben a bűnbeesés előtt a házasságra vonatkozóan még csak említve sem volt a válás, hanem csak annyi volt leírva, hogy "lesznek ketten egy testté".

Jézus ezzel összhangban csak az egyik házas fél erkölcsi hűtlensége esetén engedélyezte a válást, és minden más válási engedményt eltörölt. A "ne ölj!" parancsot kiterjesztette a szívben lévő ok nélküli gyűlöletre, stb. Ezek a szigorítások a tanítványaira vonatkoznak, akikben az új természet lehetővé teszi ezeknek a parancsoknak a betöltését, de a Mózesi törvények az emberekben élő, a Messiás által még le nem győzött bűnös természet és a keményszívűség miatt engedményeket tettek.

2015. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:
Én is így látom 5-ös válaszoló :-)
2015. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sandor76 ***** válasza:

A torveny nagy resze a zsidoknak volt adva.

Sokszor voltak engedetlenek,es sosem tettek azt amit Isten elvart toluk.

Sokat engedett nekik Isten.

Amikor viszont eljott az ideje hogy Jezus lejojjon a foldre,vilagosan megmondta nekik nem igy volt ez regen.

Vagyis az Isten torvenyei nem valtoztak csupan a zsidok nem tartottak,vagy nem akartak be.megtartani.

Jezus viszont elmondta megegyszer ,es ahogy irtak szigorubbra veve feltarta nekik hogy be lehet tartani a torvenyt ha akarjak.

Csak a zsidok meg igy sem akartak,sot megolettek Jezust.[Ezzel egy profecia teljesedett ,az elso,1Moz,3;15].

Jezus nem hozott uj torvenyeket,a regieket magyarazta el,es mutatta be hogy kell megtartani.

Ugyanis Isten torvenyei tokeletesek,nincs szukseg a kiigazitasra.Jezus sem tett ilyet,magat Isten fele rendelve.

2015. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!