Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóknak a Sátán az istenük?

A zsidóknak a Sátán az istenük?

Figyelt kérdés
tudom hülye kérdés de már nem értem mivan. :D
2010. febr. 20. 15:14
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
55%

De mindamellett is, ha az ő ellenségeik földén lesznek is, akkor sem vetem meg őket, és nem útálom meg őket annyira, hogy mindenestől elveszítsem őket, felbontván velök való szövetségemet, mert én, az Úr, az ő Istenök vagyok. Sőt megemlékezem érettök az elődökkel kötött szövetségről, a kiket kihoztam Égyiptom földéről, a pogány népek láttára, hogy Istenök legyek nékik. Én vagyok az Úr. (3 Móz 26:44-45)


Felméne pedig az Úrnak angyala Gilgálból Bókimba, és monda: Én vezettelek fel titeket Égyiptomból, és hoztalak benneteket erre a földre, a mely felől megesküdtem a ti atyáitoknak, és mondék: Nem bontom fel az én szövetségemet ti veletek soha örökké. (Bir 2:1)


Közel vagy te, Uram! és minden te parancsolatod igazság. Régtől fogva tudom a te bizonyságaid felől, hogy azokat örökké állandókká tetted. (Zsol 119:151-152)

2010. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
24%
Jaj, mekkora sötétség!
2010. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
26%

15:24: "A zsidók tévedésben vannak a megváltó személyének kérdésében, úgy gondolják az még nem jött el."


Ez is sületlenség, már ne haragudj. Nem tévedésbnen vannak, hanem más a hitük, mint a keresztényeknek. A "tévedésben vannak" azt fejezi ki, hogy te tudod az egyedül helyes igazságot, és a saját hitedet ténynek minősíted, a másokét meg tévedésnek. Szép példa a vallási türelmetlenségre. Mitől hit akkor a hit?

2010. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
75%
Keresztény Magyarország....Te Szegény...
2010. febr. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
30%
fontos leszögezni, hogy Istennek minden nemzetből elfogadható, aki cselekszi az ő akaratát. így akár egy zsidó személy is csatlakozhat Isten földi szervezetéhez, ha pontos ismeretet szerez. ne felejtsétek el, "sátán az egész lakott földet félrevezeti" képes elhitetni a szolgáival, hogy valójában a Teremtőt szolgálják.
2010. febr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
57%

"sátán az egész lakott földet félrevezeti" képes elhitetni a szolgáival, hogy valójában a Teremtőt szolgálják.


ez tök így látom én is!Mindenki,aki a bibliában hisz,lehet,hogy sátánista?!Mert mennyi ártatlan ember halála nyugszik a biblián..szerintem ez nem Isten akarata volt,hanmem inkább a sátáné,mint ahogy a kövezzék meg,meg stb..kezdek arra a szomorú tényre jutni,hogy aki a bibliában hisz,az a sátánt szolgálja.(természetesen vannak benne jó dolgok is,mint pl ne ölj,stb,de ez csak egy méz a madzagon,sajnos..)Ezért azt hiszik,jót tesznek,deközben másokat kritizálnak a hitük miatt,bántják a más vallásuakat,pokollal fenyegetőznek,ezt nem az isten parancsára,hanem a sátánéra teszik!Ez az én véleményem,és bocsánat,ha valakibe belegázoltam,de muszály volt leírnom!

Természetesen a zsidók is benne hisznek,csak náluk még a méz is kevesebb azon a bizonyos madzagon,mégis mennek a hülyeség után(megintcsak bocs..)

2010. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
10%

A sátán a világ istene? MIért is mondták már a régi görögök és rómaiak is, hogy nincs semmi új a nap alatt? Istenem, 800 év után még mindig a manicheizmusnál tartotok? Ez ugyanis színtiszta manicheus eszmeiség. Vicces. Nem ártana fejlődnötök kicsit, nem 800 éve kihalt téveszméket fújni.


Azt persze nem mondtam, hogy a zsidók törzsi istene nem lehetett a sátán is akár (Él-Sáddáj), de hogy ex katedra az egész világ ura az ördög lenne, az azért túlzás. Akkor te sem és én sem tudnánk istenre még csak gondolni sem.

2010. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
46%
sajnos igen. a biblia szerint a vég idején az emberek elfordítják fülüket az igazságtól, a mesékhez ellenben odafordulnak. sőt, tanítókat gyüjtenek maguknak, hogy csiklandoztassák a fülüket. mindeközben az igazság a köztereken kiált, az utcákon hallatja hangjait.
2010. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Úgy gondolom nem lehet ex-katedra kijelenteni, hogy a zsidók Sátánt követnék, hiszen ott is vannak az Istennek olyan keresői és követői, akik a maguk ismerete szerint helyesen élnek, és ezért alkalmasak lehetnek az örök életre."


A "magunk ismerete szerinti igazságunkért" még Isten nem fog minket megmenteni. Ezt hogyan gondolod?


A "zsidók", mint általánosító kifejezés így persze érvénytelenné teszi a kérdést. De mint egy olyan személy, aki szándékosan elutasítja Jézust, a Megváltót, vagy nem hajlandó meggyőződni sem az ellenkezőjéről, már lehet a kérdés tárgya. Ebben az esetben pedig itt is igaz a Biblia alapelve, hogy nincs harmadik út!


A végén mindenkinek dönteni kell.

2010. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"a biblia szerint a vég idején az emberek elfordítják fülüket az igazságtól, a mesékhez ellenben odafordulnak. sőt, tanítókat gyüjtenek maguknak, hogy csiklandoztassák a fülüket."


Igen, például ilyenek a Jehova tanúi, akik az őrtorony társulatot tekintik abszolút mércének, és a kiadványait szentírásnak. Sajnos.

2010. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!