Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdekelne néhány vélemény:Iste...

KZitus kérdése:

Érdekelne néhány vélemény:Isten gondolatait tartalmazza a Biblia?

Figyelt kérdés
Mert sokan a"szent könyveket" értékelik inkább, vagy állnak ki mellete

2015. ápr. 16. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Zituskám, hányadszor teszed fel ezt a kérdést?

Azt tudod, hogy csak egyszer írhatod be a teljesítési naplódba?

2015. ápr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdést. Megneveznéd, hogy milyen "szent könyvekre" gondolsz a Biblián kívül?
2015. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Alapvetően agnosztikusnak vallom magam, viszont azokat a vallásokat, amelyikben van isteni kinyilatkoztatás badarságnak tartom. Így aztán a Bibliát se fogadom el, mint szent könyvet, szerintem csak emberi gondolatokat tartalmaz és nincs benne semmi isteni. Úgy gondolom, hogyha létezik bármiféle istenség a világban, az nem foglalkozik különösebben az emberekkel.
2015. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

A biblia emberi eredetét bizonyítja: önellentmondások, ugyanaz a történet többször különbözően leírva (evangéliumok), tudományos tévedések, egy adott kor és társadalom normarendszerének tükröződése az egyetemes erkölcsökön túl.

Okfejtésem: Nincsenek "isteni gondolatok", mert min gondolkodna az, aki mindent tud, továbbá aki mindenható, annak nincs szüksége emberi segítségre és közreműködésre az akarata keresztülvitelére. Szerintem "Isten akaratának" jele pl. a természet törvényei. Gravitáció. _Nem _ tudod _ megszegni! Nem tudod kijátszani. És tökéletesen működik, sohasem téved, sohasem pontatlan. Na így néz ki szerintem, amikor a Mindenható elrendel valamit. Nem kell hozzá se szent könyv, se pap, se gyóntató (atyám, elmulasztottam leesni, mikor kiugrottam az ablakon).

2015. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Ne érezd magad kényszerhelyzetben :-)

2015. ápr. 17. 17:54
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves hármas:

Szomorú tapasztalatod(tapasztalataid) még nem igazolja a véleményed. Inkább a személyes meglátásodnak tulajdonítom.

De köszönöm, hogy elmondtad a véleményedet:-)

2015. ápr. 17. 17:58
 7/10 tamasmester ***** válasza:
Sajna a Biblia nem Isten gondolatait tartalmazza, hanem a gyarló emberekét. Amúgy meg teljesen mindegy, mert lényegében, senki nem olvassa, csak szájhagyomány útján terjednek a kereszténység dogmái :(
2015. ápr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hármas válaszoló vagyok. Félreértettél, ha azt hiszed, hogy világfájdalmamban írtam azt, amit. Csodálatosnak tartom az univerzumot és a természetet, amiben élünk (még ha nem is minden móka és kacagás) és boldog vagyok. Nem valami csalódás miatt nem hiszek Istenben, egyszerűen nincs szükségem istenhitre a boldog és kiegyensúlyozott élethez.


A negyedik válaszolóval pedig teljes mértékben egyetértek. Neki miért nem válaszoltál? :)

2015. ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Biblia egy mese,isten lustább annál mint ahány cselekedet ott van benne leírva.
2015. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as

"Neki miért nem válaszoltál? " Mert nem értek vele egyet. De attól még természetesen lehet tőlem eltérő véleménye:-)

2015. máj. 9. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!