Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet értelme az érvelésemnek?

Lehet értelme az érvelésemnek?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy Teremtő, aki leküldött három könyvet, amelyet útmutatóként szánt (részben) az emberek számára. Az első a Talmud volt majd ezt követte a Biblia és végül a Korán.

Honnan tudhatjuk azt, hogy melyik az IGAZI? tehát melyik az, amit valóban követnünk kellene? én erre azt válaszoltam, hogy amelyik szimpatikusabb. Ezek könyvek, amelyek útmutatóként szolgálnák arra, hogyan kellene a Földön élnünk. A lényeg az, hogy én úgy gondolom a Teremtő, az Alkotó az minden és mindenekfelett áll. Tehát ahhoz, hogy a Teremtőt keressük nem szükséges sem a Talmud sem a Biblia sem pedig a Korán. Én úgy gondolom a Teremtő független minden Egyháztól. Ti, hogyan gondoljátok?



2015. ápr. 19. 20:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

szia


Isten a rend, a logika, és az ésszerüség Istene, nem a zűrzavaré


ennél fogva nem okozott káoszt azzal, hogy több könyvet küldjön le, nem beszélve hogy az egyik jobban ellentmond Istennek a tulajdonságinak és a szándéka beteljesedésének mint a másik


Egy útmutatót adott, és erre a Fia Jézus azt mondta:


(János 17:16, 17) . . .. 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság.


Egy igazság van nem kettő, vagy három.


Az utolsó mondatodban pedig negyed igazság.

ugyan is egyetlen könyv az ami ir a teremtőről, arról hogy Ő ki, mi a neve, milyen tulajdonságai vannak, és mi a terve a szándéka, és az is hogy hogyan valósit meg dolgokat


erre mint emlitettem volt, Jézus mondta, hogy igazság, és bizony kedves Barátom ez a Biblia

az viszont igaz, hogy a keresténység egyházaihoz, vagy a vallások tizezreihez nincs köze, mert egy életut van ami keresztény élet és nem százezer féle

2015. ápr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

No persze, csak egy életút van, nem sok ám, mindenkinek ugyan úgy kell ülnie, ennie, aludnia, házasodnia, még sz..nia is. Egy egész klónhadsereget szeretne a jó Isten. Szerintem magát a liberalizmust is az Isten találta fel. Hurrá, Hurrá, Hurrá...


---


Anonymus

2015. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ezeket a könyveket emberek írták. (Bevallott módon, pl. Mózes II. Könyve, János Evangéliuma, stb.) A Talmud nem az "első" volt, hanem a legfiatalabb a három közül, a XII. század környékén kezdték írni (a Gemárát, a Misna régebbi) és a mai napig írják, mivel egy vallási törvénykönyv, nem "szent könyv".
2015. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én helyesbbitek kérdező.


Szerintem te tórára (תורה) gondoltál és nem talmudra.

2015. ápr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!