Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ertelme a vallasnak? Nem...

Mi ertelme a vallasnak? Nem ertem!

Figyelt kérdés

Azt mondjak osszehozza, osszekoti az embereket, pedig pont h egymas ellen fordulnak, vallasi haboruk es ellentetek vannak. Pla zsidok feszitettek allitolag keresztre jezust, ezert ez a ket vallasi csoport utalja egymast. Aztan ott van hogy egyes vallasok agresszivek, az emberi borszint, mas hitet tamadnak stb mi ertelme az egesznek??


Engem keresztenynek neveltek, nem eroszakosan, de elegge erosen , annyit elertek, hogy tudok par dolgot a "vallasomrol" es egy imanak az elso ket sorat.


Ateista vagyok. Nem tudok hinni semmiben, ezek szamomra nem letezo dolgok. En a tenyekben, tortenelemben hiszek! Teny, hogy a tortenelem soran volt egy Jezus nevu ivse, de ennyi. Ettol semmi bizonyitek ra, hogy o isten fia. Nem vagyok viszont vallas ellenes es mint kultura erdekel. Tudok mindenfajta vallasrol par szot, a ketesztenyekrol a legtobbet ertelemszeruen, mert abban nottem fel, de a zsidorol is, reformatusrol, ortodoxrol, muzulmanrol stb. Mindenrol egy kicsit hogy jol informalt es kulturalt legyek ezekkel kapcsolatban, semmit sem itelek el kulonosebben, de nem is hiszem el.


Sokakkal ellentetben en egy jehova tanujat is vegighallgattam, ettol meg nem tertem meg. Ha komolyan kene vennem es nem csak kulturalis szinten vesszuk, akkor oriasi baromsag, mint a tobbi vallas. Aki ugy vallasos, hogy jar templomba neha es imadkozik, azzal semmi gondom, de aki ilyen megszallott, istenmanias es folyton arrol beszel, az szamomra olyan, mint egy erthetetlen fogyatekos, csak nyomja a marhasagait.. Probaltam hinni egyebkent istenben, mert kivancsi voltam, hogy milyen erzes, de furcsa volt, mintha szkizofren bolond lennek, aki kepzeletbeli baratokkal beszelget. Na, ertitek..


Ez nem az en vilagom. Viszont, akkor mi ertelme a vallasoknak, ha nem egy egyseges van, hanem csomo es mind mas es sok ellensegesseg is van bennuk? A kereszteny biliaban van olyan parancsolat hogy ne olj! Oke, ettol nem lesz jobb a vilag, mert a torveny is ugyanezt mondja, az pedig vallastol fuggetlenul mindenkire vonatkozik.



2014. dec. 7. 15:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember másképp gondolkodik. Nyilván a vallásos emberek ezt másként látják. Ez olyan, mint amikor egy embernek a kedvenc étele mondjuk a sült hal, viszont valaki más nem szereti, és nem érti, hogy a másik hogy bírja megenni.
2014. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
41%

Jézus Krisztusban beteljesedtek azok a jövendölések, amiket a Messiásról írtak a próféták több száz évvel korábban. A legcsodálatosabb ezek közül Dániel jövendölése, amely időre pontosan megadja a Messiás - nem születését, hanem - fellépését. Mivel abban az időben már a Septuaginta létezett, ezért nem is csoda, hogy felfokozott volt a Messiás-várás Keleten. Jézus Krisztusban maga a Teremtő Isten lett testé, járt a földön, és tanította az embereket.


Azok a vallások/vallásos emberek pedig, akik gyűlölködnek egymás személye iránt, a hamis vallást képviselik. Péter apostol azt írta a keresztényeknek, hogy mindenkit tiszteljenek.

2014. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon is sok értelme van. Az én töri tanárom azt mondta ha nem lenne a keresztény vallás, már magyar kultúra sem lenne és igaza van. Minden országnak van vallása ha megfigyelted. Egyáltalán nem hülye aki hisz Istenben és naponta imádkozik és olvassa a bibliát. Kell a támasz, stb. Szerintem egyedül a keresztény vallás a jó, a többi véleményem szerint hülyeség. A keresztény valláson kivül mindegyikben van vmi ami a bibliával ellenszegül.
2014. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
23%
Én hiszek benne imádkozom, de van aki nem, nem vagyunk egyformák. Én nem tudom enélkül elképzelni az életem. Az emberek ma azért ítélik el a vallásos embert, mert régen az egyházak nem voltak olyan makulátlanok, és azt hiszik ez vmi manipuláció. Meg ma már ez nem menő, meg rossznak lenni "jobb".
2014. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
40%

" Az én töri tanárom azt mondta ha nem lenne a keresztény vallás, már magyar kultúra sem lenne"


Ez így, ebben a formában nem igaz. Lenne magyar kultúra akkor is, ha nem lett volna keresztény vallás, legfeljebb másmilyen magyar kultúra alakult volna ki, mint amit jelenleg ismerünk. De semmiképpen sem lenne se jobb, se rosszabb a mainál, mivel azt ismernénk, és nem a jelenlegit.


"Kell a támasz, stb."


Kell, de ez nem feltétlen vallási támasznak kell lennie. Vallás nélkül is talál magának az ember támaszt, ha akar. Ha meg nem, akkor vallással sem tud érvényesülni.


"Szerintem egyedül a keresztény vallás a jó, a többi véleményem szerint hülyeség."


Ez egy vélemény, más vallásúaknak (nem keresztényeknek) más a véleménye.


"A keresztény valláson kivül mindegyikben van vmi ami a bibliával ellenszegül."


Ez természetes, hiszen a Biblia a keresztény vallás szent könyve. Pl. a zsidók szent könyve a Tóra, ők ugyanígy vélekednek, mint te: a zsidó vallás az igaz vallás, a keresztény vallásban ugyanis vannak elemek, amelyek a Tórának "ellenszegülnek". De ugyanígy az iszlám vallás is lebecsüli a keresztényeket, mivel a keresztény vallás "ellenszegül" a Korán tanításainak, amely pedig az iszlám vallás szent könyve.


"Jézus Krisztusban maga a Teremtő Isten lett testé, járt a földön, és tanította az embereket."


A Biblia szerint. Az iszlám szerint viszont Jézus csupán egy próféta volt a sok közül, semmi isteni sem volt benne.


"Azok a vallások/vallásos emberek pedig, akik gyűlölködnek egymás személye iránt, a hamis vallást képviselik. Péter apostol azt írta a keresztényeknek, hogy mindenkit tiszteljenek."


Minden, eléggé vallásos ember gyűlölködik a más vallást követő emberekkel szemben. Tehát aki igazán mélyen hisz a vallásában, az a hamis vallást képviseli? Vagy aki nem elég mélyen hívő a vallásában ahhoz, hogy tolerálni legyen képes a más vallásúak vallási hovatartozását, azok lennének az igaz vallásúak? Akkor ki az igaz vallású, a keresztény, a zsidó, az iszlám, a buddhista, a wicca, a jehovista, vagy netán valamelyik másik, amelyik nem mélyen elkötelezett híve a vallásának?

2014. dec. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
22%
Szerinted az a vallás jó ahol egy embernek több felesége van? Szerinted az a vallás jó ahol száz féle istent tisztelnek, meg minden féle szobrokhoz imádkoznak, minden féle hamis istennek tisztelegnek?
2014. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
19%
A jehovák is össze vissza beszélnek, azt se tudom már hogy kivel vannak(Isten vagy ördög).
2014. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
11%
Kultúra nincs vallás nélkül, lehet hogy lennének magyarok szétszóródva, akik már nem is magyarul beszélnek, de egységes Magyarország nem lenne.
2014. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%

Az emberek elég nehezen tudják elfogadni hogy a halál után nincs semmi, vagy hogy nem sokkal vagyunk külömbek az állatoknál. Vagy hogy egyedül vannak és nincs kihez fordulni. Ezeknek a dolgoknak a kipotlására jöttek létre vallások.


Persze voltak akik később kihasználták ezt a saját céljaikra Alapjában minden vallás hasonló csináld azt amit a szentkönyv előír és örökké boldog leszel

2014. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
31%
Volt idő, amikor a vallás léte nagyon is áldásos volt. Azok a tanok, azok az erkölcsök vezették a népet. Sok okos dolog van ezekben a tanokban, ezt még én, a meggyőződéses ateista is aláírom. Életmódbeli tanácsok, szabályok, szexuális, erkölcsi tanok, melyek ugyan mára idejétmúltak,, de a maguk idejében jó szolgálatot tettek. Azt se felejtsük el, hogy volt idő, amikor csak a papok tanították a gyermekeket írásra, olvasásra.
2014. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!