Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ha valamilyen...

Keresztények, ha valamilyen dolog kísértést okoz neked azt jobb kerülni vagy nem kerülni és azt gyakorolni, hogyan álljunk ellen?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak a bűnt, de a bűnre vivő alkalmat is kerülni kell. Pontosan azért mert az ember gyenge és esendő, és könnyebb kikerülni a kísértést, mint ellenállni neki. (Ezt egyébként más vallásokban is így tanácsolják.)
2015. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem jó menekülni egy gondolattól sem.

A legrosszabb, ha valaki rágódni kezd rajta, gyötrődni rajta, vádolni magát, amiért felmerültek.


A legjobb amit lehet tenni a megértés és beimserés.

Soha nem a vágyaink minősítenek, hanem a tetteink és az azokat motíváló szándékok.

Sok esetben van, amikor olyan dolog fordul meg a fejünkben, ami végrehajtása nem biztos, hogy helyes. Sokesetben más fejével kell gondolkodni.

De soha nem a gondolatoktól leszünk azok, akik vagyunk, hanem a döntéseinktől!


Nekem is szokott mindenféle őrült dolog megfordulni a fejemben. Volt már, hogy olyan helyzetbe kerültem, hogy kipróbálhattam volna. Vagy csak egy döntésen múlik megváltoztatni az egész életünket. De nem teszem. Illetve nem bőgök itt, hogy milyen gonosz vagyok. Nem félek magamtól, mert én irányítom magamat és tudom mi helyes és mi nem és miért.

2015. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Az első válaszról például a szex jutott eszembe.

Két szerelmes miért ne szeretkezhetne? Ezt nem tartom bűnnek. Viszont aki annak tartja teljesen igaz, hogy ha két pár nyalja, falja egymást, abból szex lesz.


De azért mert normális, szerintem.

Viszont ha valaki kinéz magának egy nőt és követi, akkor nehogy már csak úgy a támadó a saját akarata ellenére meg tudja erőszakolni a nőt! Ott már el kell kezdeni gondolkodni, hogy valaki miért követi a nőket azzal a gondolattal a fejében, hogy most megerőszakolja. Amikor pedig elkezdi csinálni akkor nem törődik hirtelen a nő érzéseivel?


Az ilyen emberek gyeneg, sötét emberek. Hiába mondod nekik, hogy kerüljék a helyzetet, Örökre nem tudják kerülni és másokkal nem fogllakoznak csak magukkal.

2015. ápr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Egyszer voltam egy raktárban, ahol volt iroda.

Hirtelen megfordult a fejemben, hogy mi volna, ha felkapnák az asztalon lévő kést és lemészárolnám az ott lévő két embert.

Egyáltalán nem érztem rá vágyat és nem csináltam meg. Mert nem akartam megcsinálni, mert tudtam hogy nekik nem lenne jó, mert tudtam hogy nem normális.

Aki ilyen gondolat után kiborul vagy nyúl a késhez, az egy beteg ember...

2015. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Azért is mondja Jézus, hogy aki megkíván erőszakolni egy nőt (magának kíván egy férjes nőt), már akkor bűnös amikor megakarja tenni és eldöntötte, hogy megteszi. Függetlenül a végrehajtástól.

Persze sokan ezt a mondatát úgy értik, hogy a szerelmed fejét húzd zsákba, nehogy megkívánd és ezért a pokolba kerülj. Hogy bűn a vágy és zabot kell zabálni meg verni magad, hogy csak a hagyományok legyenek a fejedben.

Sőt volt egy szellmilegfogyi gyerek, aki levágta a heréjét, mert kívánta a nőket és szószerint vette a Bibliát. Na ez a borzasztó inkább.


Meg itt is megkérdezte valaki, hogy nézhet-e inkább elmebeteg szörnyek rajzfilmek, lucskos, démonikos szeretkezését, mint két normális emberét? Mert úgy ítélte, hogy a démonikus jobb és nem bűn.

2015. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szia


A kisértés nem elkerülése visz a Bünbe, ezért jobb elkerülni, sőt imádkozni azért hogy a gondolataidból is tünjön el.


(Jakab 1:14, 15) . . .mindenki úgy van próbára téve, hogy a saját kívánsága vonzza és csábítja. 15 Mikor aztán a kívánság megfogant, bűnt szül, a bűn pedig, mikor teljességre jut, halált hoz világra.


Sátán is addig édesgette Isten ellen a gondolatot, hogy tetteket szült.

Tehát kerülni kell, ez nem is kérdés...

2015. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

alapvetően jobb elkerülni, ne hergeld magadat kifejezetten, de itt is azért érdemes ésszerűnek maradni, mondok egy példát:


ha tudod, hogy za alkoholtól szemét módon viselkedsz ne igyál, persze azért még koccinthatsz egy pohár pezsgővel egy esküvőn

2015. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez így nem egészen korrekt. Jézus azt mondta, hogy ha "valaki asszonyra tekint gonosz kívánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében". Itt szó sem volt erőszakról. A gonosz szó nem is szerepel a görögben, az csak a fordító interpretációja. Az eredeti így szól: "ha valaki vágyakozva tekint egy nőre, az már házasságtörést követett el az ő szívében". Az asszonynak fordított "güné" nem csupán férjes asszonyra vonatkozik, hanem menyasszonyra is, illetve jelent pusztán nőt is. A Biblia értelmezése szerint a házasságon kívüli szexuális élet is házasságtörés.


Amúgy egy lábtörésből éppen felgyógyult személyt sem bátorítja az orvosa, hogy most aztán nyugodtan terhelje csak a lábát, hanem azt mondja, hogy egy ideig kímélje. A meggyógyult végtagot egy ideig tornáztatják, bejáratják, mielőtt azt teljes mértékben meg lehetne terhelni. Ha egy bizonyos étel emésztési problémákat okoz, akkor nem biztatják az embert, hogy kis adagokat fogyasszon belőle, és fokozatosan emelje az adagot, amíg hozzászokik. Nem, azt szokták tanácsolni, hogy egy mogyoró-allergiában szenvedő ember kerülje a mogyoró fogyasztását. A cukorbetegségre sem jelent megoldást, ha nem törődnek vele. Úgyhogy a józanság is arra int, hogy az ember kerülje a kísértést, különösen akkor, ha egy adott területen gyengébb, mint mások. Például egy volt alkoholistának tabu a kocsma, a presszó, a vendéglő és a csárda, a volt cimborákkal, szesztestvérekkel együtt,még akkor is, ha eredetileg csak egy kólát szeretne inni. Még a WC használat miatti betérés is meggondolandó. Egy volt homokosnak teljesen le kell építenie a volt homoszexuális ismeretségét, különben borítékolható a visszazuhanása. A prostituáltaknak is teljesen új életet kell felépíteniük, ha nem csupán egy kalandra vágynak Istennel, hanem tartósan szeretnének berendezkedni Isten országában.

2015. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pietrosol ***** válasza:
36%

Szia!


A vágy belőlem származik, nem kívülről. Ha elfutok a vágy tárgyától, kapásból hazugságot követtem el. A felelősséget kívülre hárítottam és a külső körülmények megváltoztatásától várok eredményt. Esetleg, hogy magamat mentsem valamiféle démonokra kenem az egészet. Ebben az esetben ahelyett, hogy őszintén belemennék a gondolatok és az általuk kiváltott érzelmek megfigyelésébe, struccpolitikát alkalmazok. A saját vágyait csak az akarja elhazudni és kívülre vetíteni, aki nem tud uralkodni magán. Attól még az önuralom hiányának kérdése nem oldódik meg, ha bonyolult hazugságokkal akarom leplezni önmagam.


Szerinted hatékonyabb véget nem érő módon hazudozni önmagunknak?

2015. ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bölcsességgel. Ha valami kísért általában azért van mert a test vágyik rá. A bölcsesség az egyetlen, amellyel felül lehet kerekedni a kísértésen, ha úgy véled, hogy az rossz. A bölcsesség a valóság felismeréséből adódik, vagyis hogy mi a forrása a vágyadnak.


Azért azt sem kell letagadni, hogy a vágyakat is az Isten teremtette, így nem harcolni kell ellenük, hanem megérteni azt. Aztán, ha el tudod dönteni, hogy az jó vagy rossz, akkor már könnyedén el tudod utasítani, ha neked az rossznak számít.


A legtöbbször az olyan dilemmát, amivel most küzdesz, azért érzi az ember, mert nem bölcsességből, nem a valóság felismeréséből tudod, hogy valami "rossz", hanem valamelyik elvakult hitbajnok kijelentette valamiről, hogy "rossz" és innentől kezdve mivel hiszel neki úgy gondolod, hogy tényleg az. Én ajánlom, hogy vizsgáld meg mi a valóság.


Mivel nem írtál konkrétumot, hogy pontosan mi is az a "rossz", ami kísért téged, így én is csak általánosságban tudok írni. Ha esetleg írnál valami konkrétumot, akkor pontosabbat tudnék én is írni.


---


Anonymus

2015. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!