Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a keresztén...

Miért van az, hogy a kereszténség megbocsátást, és irgalmat hirdet, de tűzzel-vassal el akarja pusztítani a más vallású, vagy másként gondolkodó embereket?

Figyelt kérdés
Azt hiszem nem kell példákat sorolnom...
2010. febr. 22. 03:20
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
68%

"Csak hogy én nem tudok, és nem is akarok hinni egy teljességgel bizonyíthatatlan dologban."


És...? Hát ki vagy te, hogy Isten elszámolással tartozzon feléd (jöjjön le ide, meg mutassa meg magát, stb).. Téged érdekel, hogyha mondjuk véletlenül agyontaposol egy hangyát, hogy elhitte-e, hogy te létezel?


Azt csinálsz, amit akarsz. Én se téríteni vagyok itt. Csak azt lenne már jó belátni, hogy a hit mindenkinek a legbensőbb magánügye. És pláne nem jól veszi ki a nagy felvilágosultság, meg tudomány oltáráról érvelni ellene, mikor te se tudod megmagyarázni a saját fogalmaiddal azokat a kérdéseket, amiket pl. a világ keletkezéséről felvetettem. Akkor mi alapján kéred számon máson az ő világképüket?

2010. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
73%

"Ez viszont tetszik!"


Nem a saját találmányom :-) Egy Blaise Pascal nevű kiváló MATEMATIKUS(!) találta ki (szóval akit elég nehezen lehet logikátlansággal vádolni). Bővebben itt:

[link]


Egyébként egy amerikai teológushallgatótól hallottam róla, mikor a legutóbb beszélgettem vele a neten. Mondtam neki, hogy itt nem lenne jó dolga, mert a komcsik óta a lakosság fele ateista, meg szentül meg van győződve róla, hogy okosabb azáltal, hogy nem hisz istenben. Mondta, hogy ő kezdetnek ezzel nyitna, egy logikus ember ezzel nehezen tud vitatkozni.

Hát, én mondtam neki, hogy nálunk nem kifejezetten erről van szó, hogy mindenki olyan hű de logikus lenne, inkább arról, hogy a világképe részének tekinti, amit beleneveltek, vagyis hogy aki vallásos, az csak hülye lehet, és inkább ehhez keres görcsösen igazolást. De gondoltam, kipróbálom :)

2010. febr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
70%

"Csak hogy én nem tudok, és nem is akarok hinni egy teljességgel bizonyíthatatlan dologban. Amióta ember él a földön, vallások százai, talán ezrei alakultak ki, és mindegyiknek külön istene(i) volt(ak), saját teremtéstörténettel, kinyilatkoztatásokkal. Mindegyik szentül állította, hogy csak az egyik igaz, és az az övé, a többi pedig téved. Na most ilyen alapon, miért ne tévedhetne mindegyik?"


Ez már az off kategória, de azt azért megjegyezném, hogy az evolúciós teória csak egy világnézet a sorban!

2010. febr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
32%
Miért ne kérhetném számon? Miért ne tekinthetném magam egyenrangúnak? Én nem vagyok hajlandó felvállalni a hangya szerepet. Egyébként meg engem kereszténynek neveltek, és a világ mutatta meg nekem, hogy csak magamra számíthatok.
2010. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
76%

"Én nem vagyok hajlandó felvállalni a hangya szerepet."


Ez nagyon LOL.

És ha a hangya nem hajlandó felvállalni a hangya szerepet, attól még nem egy hangya, és nem taposhatja agyon egy ember vagy egy elefánt, tetszik neki vagy sem?

Vagy, ha az ember nem hajlandó felvállalni az ember szerepet, és istennek képzeli magát, akkor nem fog meghalni...?

2010. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
54%
Csakhogy az Isten sem olyan isteni. Ahhoz képest, hogy mindenható, mindent tudó, meg mindenhol jelenlévő, elég sokat hibázott, elég sok dolog megtörtént (látszólag) a tudta nélkül. Egyébként meg csak az nem méltó valamire, aki nem tartja magát annak.
2010. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
56%

Szabad akarat.

Lásd: Ádám és Éva. Isten megmondta, hogy bármit csinálhatnak, csak egyetlen fáról nem ehetnek. Ők döntöttek.

Vagy, amit Madách dolgoz fel az Ember Tragédiájában.

A Sátán, a kísértés is szerves része az Isten által alkotott világnak, és a te kezedben van, hogy mit döntesz.

Isten leküldte a Földre egy Fiát, leküldte a Földre a Bibliát, amit megismerhettél. Hiszen tudod, mit kéne tenned (a Biblia szerint), most is arról vitatkozunk, hogy mi van benne, vagy mi nincs benne. Te döntesz, hogy elfogadod-e.

2010. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
67%
Nem az egész kereszténység pusztít és erőszakos, hanem legfeljebb a valláson belül az egyes emberek, akiket én nem tartok hiteles hívőknek. De minden vallásban van ilyen. Jehova tanúit ugye nem kell részleteznem?
2010. febr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
23%

"Nem az egész kereszténység pusztít és erőszakos, hanem legfeljebb a valláson belül az egyes emberek, akiket én nem tartok hiteles hívőknek. De minden vallásban van ilyen. Jehova tanúit ugye nem kell részleteznem?"


Ebban most mi a logika? Egyáltalán mit tudsz a "kereszténységről" és annak a történelemben vállalt szerepéről, vagy "Jehova Tanúiról"?

2010. febr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
68%

jahova tanui miért keresztyének? Tagadják Jézus Istennel egyenlő voltát, ez pedig alap feltétel, hogy valaki keresztyén legyen. Keresztyénnek nem lehet senkit nevelni, mert az csak a saját döntése lehet az embernek. A keresztyén tanok szerint lehet nevelni, és érdemes is, de ez egyáltalán nem garancia a gyermek megtérésére. Ádámnak és Évának nem bolt kérdés van-e Isten, még is a bűnt választották. Mert nem Istennek hittek, hanem a sátánnak. De Istennek volt akkor is, ott is igaza.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!