Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely keresztény felekezethez...

Mely keresztény felekezethez tartozhat ez a weboldal? (lent)

Figyelt kérdés
[link]

2015. ápr. 29. 18:38
1 2
 1/14 |Orfeusz| ***** válasza:
A sok bibliai idézet alapján én protestánsra következtetek, de róluk semmilyen infót nem tartalmaz az oldal.
2015. ápr. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 |Orfeusz| ***** válasza:
54%

A reformáció

Az évek során többen is megpróbálták felhívni a figyelmet a római egyházban tapasztalt teológiai, politikai és emberi jogi visszaélésekre, de ilyen vagy olyan módon mindannyiukat elhallgattatták. 1517-ben azonban egy Luther Márton nevű német szerzetes olyan formában szállt szembe az egyházzal, hogy arról mindenki értesült. Lutherrel kezdetét vette a protestáns reformáció, és véget ért a középkor.


A reformátorok – köztük Luther, Kálvin és Zwingli – számos teológiai részletkérdésben eltérő nézetet vallottak ugyan, de mindannyian hangsúlyozták, hogy a Biblia tekintélye felette áll az egyházi hagyományoknak, és a bűnösök kegyelemből, hit által, nem pedig a cselekedeteik alapján nyerhetnek üdvösséget (Efézus 2:8–9).


Noha a katolicizmus új erőre kapott Európában, és háborúk sora dúlt a protestánsok és a katolikusok között, a reformáció megtörte a római katolikus egyház hatalmát, és beköszönthetett az újkor.


Evangélikus

2015. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Zsidó felekezethez tartozik.
2015. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is a protestánsra gondoltam. És még megfordult a fejemben hogy esetleg pünkösdista karizmatikus lehet. De egyértelműen nem tudom eldönteni.

Annyi biztos hogy nincs köze Jehova Tanúihoz és a mormonokhoz, mert őket élesen bírálja. Mint álkeresztény szekták.

2015. ápr. 29. 19:31
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tartozik felekezethez, ez egy fundamentalista kereszteny gyulekezet, egy S. Michael Houdmann nevu vallasi orult alapitotta. A tobbi szekta es gyulekezet is altalaban eliteli, nem tartjak hitelesnek.
2015. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
legutolsó: ez honnan derül ki?
2015. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A "protestáns" az nem egy felekezet, hanem sok felekezet gyűjtőneve.

[link]

2015. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem katolikus, az biztos.


"a reformáció megtörte a római katolikus egyház hatalmát, és beköszönthetett az újkor."

Pfff.. Mintha a Katolikus Egyház hatalma tartotta volna vissza az újkortól a világot.. Nem tudom, hogy ezt ki írta, de hogy a történelmi tudása elég egyoldalú és nem megalapozott az biztos. Az újkor eszmetörténetileg a középkorban gyökerezik és nem lehet éles határvonalat meghúzni a kettő között. Nem az volt, hogy jött Luther, aztán egyből újkor lett, mert kirakott 95 tételt (melynek egyébként a túlnyomó részét a Katolikus Egyház már akkor elfogadott).

2015. ápr. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg olyan vallási honlap van, amelyikről nem derül ki egyértelműen, hogy melyik felekezet vagy szervezet üzemelteti. Valahol kisbetűkkel eldugva szerepel, vagy még úgy sem.


Nem vállalják fel magukat - nem kell őket komolyan venni.

2015. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok, csak azt nem értem hogy tud viszonylag ilyen népszerű lenni ez az oldal.

Mert ahogy nézem nem kevesen olvassák.

Az ott lévő kommenteket nézve meg nem értem hogy vannak ilyen emberek.

2015. máj. 1. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!