Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Származik ma bármi előnye...

Származik ma bármi előnye vagy hátránya egy gyereknek abból, ha nincs megkeresztelve?

Figyelt kérdés

Férjemmel gyerekvállalás előtt vagyunk.

Én nem szeretném megkereszteltetni a gyermeket, mert nem tartom etikusnak azt, hogy egyáltalán nem járunk templomba, nem is volt templomi esküvőnk, de azért a gyereket kereszteljük meg, mert szokás...

Férjemnek az a válasza, hogy neki se volt így problémája, mert hogy nem pogány...nem mintha bárki kérdezte volna valaha tőle, hogy az e vagy sem...a háttérben az áll igazából, hogy anyósom amikor gyerekről van szó úgy beszél, hogy "majd a keresztelőn, mert az kell ( mint a 2 gyerek is, de már megértette, hogy csak 1 lesz...) és igazából nem akar balhét? MIt tennétek?


2015. máj. 2. 08:58
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
-?
2015. máj. 2. 09:09
 2/33 anonim ***** válasza:
29%

Egy keresztelő nem a világ. Szerintem az nagyobb képmutatás, amikor valaki elsö áldozásig vagy bérmálkozásig eljut, de csak addig jár templomba amíg kötelező.

Ha a gyerek elsőáldozó akarna lenni, vagy templomi esküvőt akarna, ahhoz is meg kell keresztelkedni. Gyerekként (10-16) nekem ciki lenne, ha akkor kellene megkeresztelkedni. Felnőttként is felesleges időhúzásnak vagy hercehurcának tartanám, de akkor már érezném cikinek.

2015. máj. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Miért kellene 16 évesen mondjuk megkeresztelkedni?

És pont ezt mondtam én is, én is első áldoztam, férjem is aztán ennyi...többet nem voltunk templomban...én úgy gondolom, ha a gyerek felnő és fontos neki a vallás akkor kiválasztja melyiket akarja és ha valóban templomban akar esküdni akkor tesz érte és megkeresztelkedik, oktatásra úgyis járnia kell...

De azért menni a paphoz, mert így szokás és nem akarunk balhét, tényleg ezért kellene csak?

2015. máj. 2. 09:37
 4/33 anonim ***** válasza:
0%

szia


Nem tudom, hogy a Bibliát miként fogadjátok?

Mert ha csak egy könyvnek akkor is benne vanak azok a keresztény élettel kapcsolatos útmutatók amiktől kereszténynek nevezhető valaki.


Ám a Biblia Isten szava, és ha ennek tekintitek, akkor abban le van irva miként vélekedik életünk forrása erről a kérdésről


Jézus 30 éves korában keresztelkedett meg, mert akkor érezte úgy hogy tudná vállalni, illetve szeretne Isten útmutatása szerint élni, de addig sem volt "pogány"

hiszen Isten választott népébe született bele.

Sehol nem irja hogy egy megszületett gyermeket azonnal megkell keresztelni, és nem a keresztség az ami az életét jobbá vagy rosszabbá teszi Isten előtt, az emberek valóban a "szokásuk" miatt itélnek el, nem e Teremtő


Ezt sajnos nem tanitják azok, akik állitolag Istent "képviselik"

A gyermek amig kiskorú, a szülő felelőssége alatt van és Isten úgy tekint rá mint a szülőre. nagy korú lesz, akkor saját döntése, hogy akar e keresztény életet élni vagy sem, és ez nem "ciki" hanem ez a helyén való

mert hiába keresztelkedik meg ha nem úgy él.

2015. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom, nekünk nem jelent semmit a vallás. Mert ez a keresztelő ez a férjem részéről csak a balhé elkerülése miatti lépés...lehet családi kategba kellett volna írnom igazából.
2015. máj. 2. 09:59
 6/33 anonim ***** válasza:
23%
Férjed diplomatikusabb hozzáállású. Igaz, hogy az egész dolog csak pénzbe fog kerülni, hiszen az egyházak is abból élnek. Mivel a vallás is a képmutatás egyik formája, nyugodtan fogadd el a férjed javaslatát. Így legalább az anyóssal sem lesz gond. Ő majd viszi a gyereket a templomba addig, amíg a gyerek rá nem un. Engem is megkereszteltetett a nagyanyám annak idején és templomba is járt velem, amikor náluk voltam. A szüleim ateistának neveltek, de ez bennem semmi kettősséget nem okozott. Egyetlen dolog van, amit sajnálok, hogy alig vannak vallás-kulturtörténeti ismereteim és mindig utána kell néznem, ha valami bibliai példát vagy személyeket, történeteket emlegetnek, olyat látok képzőművészeti alkotásokon, irodalmi művekben ilyenről van említés.
2015. máj. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Anyósom 130 km-re lakik. Templomba nekünk kellene járni vele....
2015. máj. 2. 11:00
 8/33 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem egy csomóan csinálják azt, hogy megkeresztelik, aztán annyi, nem járnak vele templomba. Csak azért csinálják a keresztelőt stb-t, mert szokás. Igen, kellene járni utána templomba, de senki sem fog puskával a hátadban állni.

Viszont ha nem akarod, akkor nem keresztelitek meg.

2015. máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
49%

Miért kell több variációban is feltenni ugyanazt a kérdést?!


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..

2015. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
2015. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!