Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Konfirmálni akarok . Ennek...

Konfirmálni akarok . Ennek mik a feltételei, , Most 6. -osztályba járok, . Van e rá esély, hogy nyáron sikerüljön, mert tudomásom szerint a hetedik nehéz nem akarok ezzel foglalkozni a nyolcadik pedig a továbbtanulásról szól. Folytódik lent?

Figyelt kérdés
Összefoglalva annak a menetét, kikötéseit : pl nem konfirmálhatsz ha nem vagy megkeresztelve és a lehetőséget, hogy én konfirmálhatok-e?

#konfirmálás #Összefoglalva annak a menetét #kikötéseit #megkeresztelve #a lehetőséget #konfirmálhatok-e
2015. jan. 12. 16:55
 1/4 fersk ***** válasza:
2015. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Református szeretnék lenni ,, de még nem vagyok megkeresztelve sem . Az is egy plusz dolog lesz .
2015. jan. 12. 18:07
 3/4 anonim válasza:

Szia, szerintem annyira nem megterhelő azt a 90 kérdést megtanulni, hiszen lesz rá egy éved. Nem tudom, hol szeretnél konfirmálni, de nálunk ez úgy működik, hogy van egy fix időpont, ált. májusban és mindenki akkor konfirmál.


Ilyenről, hogy nyári konf. még nem hallottam... Én arra biztatlak,hogy ne aggódj a sulis tanulnivalók miatt, mert ez semmit nem vesz el az idődből, sőt... hihetetlen de még ad is.


Ja és aki nincs megkeresztelve, azt a konfirmációs ünnepély keretében keresztelik meg. Nálunk már volt ilyen és nagyon szép volt.

2015. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nálunk a gyerekek 8. osztály végén konfirmálnak, májusban, Pünkösd előtt egy héttel (így az első Úrvacsorájuk az Pünkösdkor van). Én is nyolcadikban konfirmáltam, nem volt nagyon plusz teher, bár én előtte óvodás koromban is sokat jártam szüleimmel templomba, plusz nyolc évet jártam hittanra.

Nálunk is volt, akit konfirmációkor kereszteltek, emiatt ne izgulj :)

Ha szeretnél, írhatsz privátban! :)

2015. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!