Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények mi az a "bálvány...

Keresztények mi az a "bálvány " rossz szokás amivel küzdesz?

Figyelt kérdés
Én 24 l vagyok és a szépség ,sminkelés,hogy nem érezem magam jól a bőrömben soványabb szeretnék lenni.Nektek mi?
2015. máj. 4. 01:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahogy Károli szépen fordította "buja gondolatok" (és tettek).
2015. máj. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy le írtad ,kiváncsi vagyok még több válaszolóra,hogy mi a leggyakoribb probléma.
2015. máj. 4. 02:45
 3/10 selvian ***** válasza:
Szia a bálvány nem ezt jelenti. Főleg nem a Bibliában. Régen sok bálvány építettek azok akik hamis isteneket kezdtek imádni,és ezeknek adtak dicsőséget. Pedig Isten nem szereti az ilyen kézzel faragott vagy készített jelképeket. Ma ilyen lehet a rózsafűzér, szent képek, szobro... A Biblia azt írja, aki bálványokat haszná, nem örökölheti Isten Királyságát.
2015. máj. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mulder614 ***** válasza:

a külső is lehet bálvány. sok minden az ami fontosabb Istennél. Ami elveszi rendszeresen az időt a család, barátok, Istentől azt lehet bálvány.

Nem szó szerinti szobrot jelenthet csak...ilyen a biblia szerint a mohóság is.

2015. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
zért mert szeretnél csinosn kinézni ttól még nem bálványozod magad, persze ha túlzásba viszed és ez foglalja el életedben a legtöbb időt, akkor elgondolkodtató...
2015. máj. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de miért lenne már bálvány, hogy csinosan, divatosan akarsz kinézni?????????

Mi ez a középkori ostobaság, hogy ha nem igénytelenül, elhanyagoltan nézel ki szürke egérként, akkor máris "buja gondolatok"???


Amikor elmentem a templom mellett délutánonként annó (egyetem téri) és jöttek ki a gyülekezeti tagok egy-egy összeröffenésükről akkor láttam rendszeresen, hogy emberek mennyire slamposak tudnak lenni. Nem leszel kevésbé bűnös ha úgy nézel ki mint egy trampli, már bocsánat!

Tessék szépen, divatosan, stb... kinézni ha így érzed jól magadat, és normális életet élni, nem megerőszakolni magadat valamiért, mert semmi értelme az égvilágon!

2015. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bármi lehet, te ne érezd magad bálványimádónak mert szép és egészséges akarsz lenni, ez természetes, Isten is egyet ért abban hogy jogod van egészségesnek és vonzónak önmagaddal elégedetnek lenned, a bálványimádás akkor jön képbe ha eltúlzod a dolgokat, és az természetéből adódóan veszélyes eset, ezért is tiltja Isten, pl egészséges hogy soványabb akarsz lenni, de az már veszélyes ha ezért anorexiás leszel, csak hogy a te példádnál maradjunk
2015. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Amit leírtál magadról, azok természetes, ha úgy tetszik nőies vágyak, nem bálványimádat. Persze, mint mindenben, ebben is fő a mértékletesség, ezt sem kell túlzásba vinni!:-)

Egyébként is mindenben jobb a természetesség!

Hallottál már arról, hogy a belső jó tulajdonságok megszépítik az embert?, főleg a nőket?

Figyeld meg kérlek például a tv-ben az olyan nőket, akik okosak, inteligensek, és még szerények is. Csakúgy sugárzik az ilyen nő, különös bájjal rendelkezik még akkor is, ha nem feltűnően szép:-)

2015. máj. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Valójában mindenkiben egy bálvány létezik. Ez az "Én" és ennek sokféle gondolati, fogalmi kibomlása van. Te is csak a saját gondolataidtól szenvedsz, mert hiszel a gondolataidban. Az is csak egy gondolat, hogy ezek ellen küzdened kell. Dobd ki mind!

2015. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden olyan földi dolog bálvány, amivel többet foglalkozol mint Istennel.
2015. máj. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!