Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi vallás?

Miért van ennyi vallás?

Figyelt kérdés
Lehet elsőre buta, de hirtelen ez jutott eszembe, és lényegében erre vagyok kíváncsi. A világ nagy része keresztény, miért hisz más nép más istenbe? Nem kell fikázni, nem vagyok tisztába ezekkel ezért kérdezem.
2015. máj. 5. 23:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%

No, akkor kezdjük azzal, hogy a világ nagy része keresztény. Nem. A világnak nincs vallása. A világ nagy része úgy keresztény, mint ahogyan Olaszországból származó pantallót visel ma kanadai, japán, orosz, dél-afrikai férfi. A világ nagy része nem eredendően keresztény, nem muzulmán, nem buddhista stb.

A kereszténységnek jó volt a marketingje. Semmit több.

Annyi istenhit van, ahányan élünk. Lehetek én is katolikus, te is katolikus, meg Mari néni és a fűszerboltból. De az én istenem nem pont olyan, mint a tiéd, s Mari nénié. Mindenkinek megvan a maga kis világa. A hasonlóság tanult.

Én nem azért vagyok katolikus, mert katolikusnak születtem, hanem azért, mert annak neveltek. És te is, meg Mari néni is.

Mindegyik vallás gyökereit ott kell keresni, ahol lemásztunk a fáról. Amikor még nem voltak szavaink, a legösszetettebb szerszámunk a kőbunkó volt, meg a kőbalta. Ekkor még nem voltak istenek, csak jelenségek. Dörgött, villámlott, meghalt született, stb.

Na jó, nem bánom. Induljunk Ádámkától és Évikétől, s az almát is már megettük, okosak vagyunk.

De nem evett almát, a cherokee indián sem. Meg nem eszkábáltak össze nagy fadarabokat, hogy megöldössék rajta kínok között egymást.

2015. máj. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Koszonom a szavakban gazdag valaszt😄😄. De akkor miert van ez hogy adam es eva annak lett gyereke, es azoknak tobb, de az meg verfertozes?!
2015. máj. 6. 02:11
 3/28 anonim ***** válasza:
48%

Azért, mert az ember bizonyosságot keres.

De a vallásban nincs bizonyosság - az csak a tudásban van, a hitben nincs. Ezért aztán a vallások szétválnak: lassan annyi felé, ahány hívő van. Mindenki a saját módján hisz.

És nem, nem a kereszténység van többségben.

2015. máj. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Akkor mi van tobbsegben?
2015. máj. 6. 07:50
 5/28 Mulder614 ***** válasza:
39%
mert sok féle képen lehet kiforgatni a bibliát
2015. máj. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
34%
a vallások sokasága sátán érdekeit szolgálja.
2015. máj. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 KZitus ***** válasza:
21%

Szervusz


A Biblia olvasása MINDEN kérdésedre megadja a választ.

Csak az a helyzet vele, hogy 5-10 perc alatt nem kaphatsz belőle kielégítő válaszokat. Nem véletlenül olyan vastag! Egy élet kell rá, és mégsem mondhatod el, hogy MINDENT megértettél. De a fenti kérdésedre és a kommentedben felvetett kérdésedre elég hamar megkaphatod a kielégítő, és ami a legfontosabb, pontos választ!


Az első válaszoló szavaiból úgy tűnik, egyáltalán nem olvasta a Bibliát, vagy ha igen, nagyon felületesen.

Mivel a kérdésed elsősorban Istent érinti, és a vele ápolt kapcsolatodat hidd el az a mérvadó, amit Isten mond (válaszol) neked róla!

Csak egy információ a kérdéseddel kapcsolatban:

"Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az EGÉSZ LAKOTT FÖLDET FÉLREVEZEETI; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt. " Jel.12:9


a VALLÁS, AZ EGY OLYAN ESZKÖZ A sÁTÁN KEZÉBEN, AMELLYEL JÓL TUDJA MANIPULÁLNI AZ EMBEREKET! Annál inkább teszi ezt, mert a tudatában van a rá vonatkozó bibliai próféciáknak, mint:

„Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel TUDJA, hogy rövid ideje van” (Jelenések 12:12b).


Na de megint fölvethet sok sok kérdést benned! - jogosan!

Ami hónapokba telik, azt nem lehet itt néhány sorban megválaszolni.

De ha érdekelnek őszintén az általad fölvetett kérdések, szívesen, privátban :-)

2015. máj. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 KZitus ***** válasza:
27%

bocsi elírtam:


"Na de amit írtam, megint fölvethet sok sok kérdést benned! - jogosan!"

2015. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

Nemcsak elsőre buta a kérdésed. Először is a világ nagy része nem keresztény. Muszlimok, zsidók és a kersztények ugynabban az Istenben hisznek, tehát úgy igaz az állitásod hogy a világ nagyrésze egy Istenben hisz.


Olyan meg nincs hogy más nép más Isteben hisz. Egy népet nem lehet kötni egy valláshoz. Egy népcsoporton belül több vallást is követhetnek.

2015. máj. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy az igazság szempontjából nincsen jelentősége, hogy hányan hisznek egy adott istenben. Attól még nem fog létezni, ha addig nem létezett.
2015. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!