Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Nem gondoltatok...

Jehova Tanúi! Nem gondoltatok még arra, hogy saját, önálló, autonóm országotok legyen?

Figyelt kérdés
Még most az életetekben, nem utána. Nem tartotok ünnepeket, nem folytok bele a politikai, gazdasági életbe. Az értékeitek egész mások, mint a többi embernek (vér, rokonság, stb). Nem lenne nektek könnyebb? (meg a nem Tanúknak is)

2015. máj. 6. 20:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdezö,

ha láttál Tanút dohányozni, akkor az már nem Tanú.


Akik akarnak elmennek tölünk, aztán úgy élik az életüket ahogyan akarják :)

2015. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
12%
esetleg lehetett nem tanú rokon, férj, testvér, após, bárki...:)
2015. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

De komolyan. 4 állandó ember áll a kis kocsi mellet, amin a különböző kérdések vannak (Mit tanít valójában a Biblia?, Te is ott leszel?, stb...) És ez a 4 ember ugye mindig párokban áll, de a párok nem állandóak, van, hogy a két néni, van, hogy a két úr, vagy vegyesen. És egyszer az egyik úr, kicsit távolabb állt a kocsitól és a párjától és dohányzott. Minden nap ott megyek el mellettük.


Ha meg kiközösített, akkor csak nem hirdethet már... vagy igen?

2015. máj. 7. 10:54
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

kedves kérdezö, nyugodtan megkérdezheted öket.


nagyon sokan vannak olyan családtagjaink is, akik nem kiközösítettek, sohasem voltak Tanúk, de nem ellenségesek velünk szemben.


Sok ilyen van ismeröseim között is, hogy a házastárs például vagy a család nem Tanú, de ettöl egészséges kapcsolat van közöttük.


Nekem is szerencsém van egy ilyen "normális" családra. Sokféle fajta hitü emberek és ateisták is vannak a rokonaim között, de nincs veszekedés sem a hit, sem az ünnepek miatt. Ezek között vannak dohányosok is, szerencsére mindig is respektálták, hogy a mi konyhánkban sohasem cigiztek...valóban távolabb mentek tülönk, hogy ne zavarjanak a füsttel, ha már nem bírák ki a cigaretta nélkül.

A királyságterem épitésénél is részt vett a munkákban egy családtag, aki azóta sem lett Tanú, de nagyon kedves, segítökész...vannak ilyen emberek. :)

2015. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Jó, de ők nem hirdethetnek nem? Ez a férfi pedig hirdet. Mindegy, lehet, tényleg megkérdezem majd tőle.


A másik: honnan jött nektek ez a Királyság terem? Miért nem templomaitok vannak?

2015. máj. 7. 11:11
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Tudod a zsidóknak zsinagógáik vannak, egyes egyházaknak imaházaik vannak, míg másoknak templomaik vannak. Nekünk királyságtermünk van. :)


A fö feladatunk az Isten királyságának /országának/ a hirdetése.


Még a cigarettás valakihez, tényleg kérdezd meg, nefélj :) /persze csak ha akarod/

2015. máj. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
:) és még a nagyapám is hirdetett, bár erös dohányos volt. Amit tölünk hallott, elhitte és beszélt róla az ismeröseivel. Ezt a halála után tudtuk meg, mikor mondták nekünk az emberek. Drága jó nagyapám, nagyon jó ember volt.
2015. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%
"mi állandóan kutatjuk az Irásokat". Tévedsz,nem TI kutatjátok,hanem a "hű és értelmes rabszolgaosztály",ahogy nevezitek.Ti csak azt szajkózzátok amit nektek ők mondanak.És igen,én is változtattam a nézeteimen amikor otthagytam a JT.szervezetet,legyen hála érte az Úrnak.És nem azért,mert fiatalon vonzottak a "világi dolgok" ahogy ti előszeretettel emlegetitek,hanem utáltam az olyan dolgokat amiket rám akartak erőltetni,házalás a folyóiratokkal,stb.Nem lettem ateista,hiszem,hogy van Isten,de Jézus se kopogott be a házakba amikor beszélt,hanem az emberek mentek oda aki akart és hallgatták
2015. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%
Ja,és annak nem kutattatok utána,hogy a jeggyűtű honnan ered? Mert azt ti is viselitek
2015. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
22%

szia


nem kellene már mindenbe belekötni, e is csak arr jó, hogy hibát tlálj...

2015. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!