Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Nem gondoltatok...

Jehova Tanúi! Nem gondoltatok még arra, hogy saját, önálló, autonóm országotok legyen?

Figyelt kérdés
Még most az életetekben, nem utána. Nem tartotok ünnepeket, nem folytok bele a politikai, gazdasági életbe. Az értékeitek egész mások, mint a többi embernek (vér, rokonság, stb). Nem lenne nektek könnyebb? (meg a nem Tanúknak is)

2015. máj. 6. 20:47
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

itt van egy cikk olvsd el kérlek.


. Egy neves bibliai enciklopédia ezt írja: „Úgy tűnik, hogy a gránátalma a pogány vallásokban szent jelképként is használatos.” Ennek ellenére Isten előírta, hogy fonalból gránátalmát ábrázoló minták díszítsék a főpap ruhájának felhajtását, és gránátalmadíszek legyenek Salamon templomának rézoszlopain is (2Mózes 28:33; 2Királyok 25:17). Vagy például egykor a jegygyűrű is vallási jelentőséggel bírt. Ma már azonban a legtöbb ember mit sem tud erről, csupán jelképnek tekinti, mely arra utal, hogy a viselője házasságban él.


ezért aztán nyugodtan megnyugodhatsz :)

2015. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
87%
jellemző,amikor nem tudtok válaszolni játszátok az áldozatot
2015. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
kedves gratky. attól, hogy egy testvéred dohányzik, attól még a testvéred. a vének megengedik, ha nem tudódik ki, illetve jobban fogalmazva adnak időt a leszokásra. kérdező: a cigarettát orvos is felírhatja. Jehova tanúi akár marihuanát is szívhatnak, vagy ópiumot is használhatnak, amennyiben egészségügyi állapotuk indokolja. lehet, hogy egy ilyen esetet láttál.
2015. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Köszi,megnyugodtam.Viszont én amiről irtam arról volt szó,hogy a JT-k viselnek jegygyürüt.Ez viszont egykor a reinkarnáció az örökkévalóság jelképe volt.Mágikus védelmezőnek is tartották ami elüzi a rossz szellemeket.
2015. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

aki dohányzik testvér létére vagy egyébb más Biblia alapelvek ellen vét, az nem lehet testvér, mert szégyent hoz a Testvéreire is és Isten magas erkölcsi irányadó mértékeire is, és a vének nem adnak időt leszokni mivel a keresztelkedés csak akkor történhet meg ha már elhagyott minden ilyen helytelenséget.


ha vissza szokik akkor az irások szerint feddésben kell részesülnie, ellenben itt is mindent meglehetne engedni mindenkinek, mint máshol.

s akkor mi különbség van a keresztény és a nem keresztény élet között...

2015. máj. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
És Rutherfort?Mert az ugye köztudott,hogy eléggé gyakran áldozott Bacchus oltárán
2015. máj. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 25-ös...


én NEM láttam senkit sem dohányozni a testvéreim közül.


A kedves kérdezö állítja, hogy látott valakit dohányozni. Neki mondtam, hogy menjen oda és kérdezze meg nyugodtan, ne féljen.


Én a nagyapámról írtam, aki SOHA sem volt Tanú, erös dohányos ember volt /de nagyon aranyos jószívü/ róla tudtuk meg a halála után az ismerösöktöl, hogy amit tölünk hallott hirdette


Kérlek ha máskor kommentelsz, elöbb légyszí olvasd el mit írok. :)

2015. máj. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
23%

kedves gratky. tudod, azt írja a biblia, hogy te, aki ítélsz ugyanazt gyakorlod. te rendszeresen így érvelsz: nem olvassátok a kommenteket. nos, te nem olvasod:


grkaty nevű felhasználó válasza:


Kedves kérdezö,

ha láttál Tanút dohányozni, akkor az már nem Tanú.


én erre válaszoltam neked, nem a nagyapádra. nemrég hallottam egy hasonló kijelentést. egytanú meglátott egy rasztahajú srácot, akin Jehova tanúi kitűzője volt. ezt mondta: ez biztos nem Jehova tanúja. megkérdeztem, miért mondja ezt? nem lehet Jehova tanúja, akinek ilyen a haja. hallotam, hogy nemsoká kiközösítették ezt a személyt. bizony, Jézus mindenkiért meghalt, a rasztahajúakért és a dohányosokért is. és bizony, sokan visszaesnek, akik letették a cigit. de Jehova nem a hibákat, hanem a jót keresi mindenkiben.

2015. máj. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
12%

Azt sem tudjuk kiröl van szó ebben a történetben, azt sem tudjuk mi történt a valóságban...:)


Mivel Te nem vagy Tanú, nem tudod milyen komolyan veszük a dohányzást.


Ha valaki titokban csinálja, önmagáért felel, éppenúgy mint ha valaki titokban részegre issza magát, titokban paráználkodik.... ö egyedül ö felel saját magáért.


Istent becsapni nem lehet. :)


És igazán nem kell az ilyennel elrontani a kedvünket.

Saját magunkra kell figyelni. Mindenki a maga terhét hordozza.


De ha Istennek akar tetszeni, ott van a Biblikában a szabály. :) ha nem akar. hát nem...

2015. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!