Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van a Bibliában az a...

Hol van a Bibliában az a rész, ami arról szól (nem pont így van szó szerint), hogy Izrael olyan házakban fog lakni, amit nem ő épített, olyan gyömölcsöt fog enni, amit nem ő ültetett, stb?

Figyelt kérdés
2015. máj. 7. 08:17
 1/6 munyamunya ***** válasza:

""És minden jóval telt házakat, a melyeket nem te töltöttél meg, és ásott kutakat, a melyeket nem te ástál, szőlő- és olajfakerteket, a melyeket nem te plántáltál; és eszel és megelégszel:"" (5Móz.6:11)


Mózes által adta az Örökkévaló ezt az ígéretet Izrael népének a földjükre való bevonulást megelőzően. Rögtön utána ott a figyelmeztetés is, hogy hűségesek kell legyenek az Istenhez majd akkor is, mikor már jó dolguk lesz, és tanítani a fiaikat az Ő nagy tetteiről.

2015. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Ismerem a történetet, csak azt nem tudtam, hogy hol van.

2015. máj. 7. 08:32
 3/6 anonim ***** válasza:

szia


itt nem csak a test szerinti Izraelről van szó:

(Ézsaiás 65:21–24) 21 Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét. 22 Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim. 23 Nem fáradnak hiába, nem veszedelemre szülnek, mert Jehovától megáldott utódok ők, leszármazottaikkal együtt. 24 És úgy lesz, hogy még mielőtt kiáltanának, én már válaszolok, még beszélnek, és én már meghallgattam.

2015. máj. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Igen, tudom, hogy ez is nekünk is szól.Ezek is csodálatos ígéretek számunkra, de én nem szeretnék építkezni. Én egy már megépített házat szeretnék.

2015. máj. 7. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:

:) :D)


hihi, na de kedves kérdező. sokan vannak akik már épitettek, házat, de ott mindenki magának fog épitkezni, a munka alól nem hzhatod ki magad....

2015. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon másról beszélünk.

Köszönöm az Igét! :)

2015. máj. 7. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!