Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki Buddhista, az miért...

Aki Buddhista, az miért választotta vallást/filozófiai eszmerendszert?

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem választotta, egyszerűen beleszületett.
2015. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ez nem igaz. Van olyan aki ateista családban születik, és mégis a kereszténység mellett dönt. Van a keresztény, iszlám családba és saját akaratából dönt a buddhizmus mellet.

...


Nem tudom kérdező ki miért választja azt amit választ, de véleményem szerint mindenki az alapján dönt (ha lehetősége van rá) amelyen a világképének a legjobban megfelel. Amivel együtt tud élni, jól magyarázza a világképét.


Én nem vagyok ugyan buddhista, de talán ez a nézet az ami a legközelebb áll ahhoz amilyenek egy igazi "vallásnak" kell lennie.

- Minimálisan áll szembe a tudománnyal

- Nincs teremtő Isten

- A meditáció az ami segít megszabadulni, a reinkarnáció körborfásából

- Mindig is tilos volt, mind az állati/mind az emberi áldozatok bemutatása (lévén, hogy nincs is nagyon kinek, bár vannak Dévák)

- Nincs lélek sem

- Nincs én sem, csupán annak illúziója

- Tényleg működnek a technikák amiket a buddhisták használnak, és tényleg olyan aspektusából mutatja be a világot amilyen az valójában. Ugyanis minden szenvedéssel teli a vágyak miatt. Hiszen vágyunk az életre emiatt fáj a halál. Vágyunk a szeretetre, emiatt az is fáj ha nincs senkink. Ha pedig kiéljük a vágyakat, azzal tulajdonképpen csak rövid időre szabadulunk meg a szenvedéstől és a fájdalomtól, mert előbb-utóbb új vágyak fognak keletkezni. Szóval itt a legfőbb cél az, hogy legyőzzük a ragaszkodást és a vágyakat. (elég nihilistának tűnik így elsőre de van benne valami)

2015. máj. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Azért választják ezt, amiért mások más vallást...
2015. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert több értelme és logikája van, mint bármely más vallásnak.
2015. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
NEM CSAK a Buddhisták vallásosak vagy rosszul fogalmaztál?
2015. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos mert jó érzés nekik annak lenni.
2015. máj. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A harcművészek meg miért lesznek jó konfliktuskerülők?
2022. nov. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!