Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténynek tartom magam,...

Kereszténynek tartom magam, szoktam is (hellyel/közzel) imádkozni. Mi van ha a 'mi atyánk' egy részével nem értek teljesen egyet? Bővebben lent

Figyelt kérdés

az előbb említett rész pedig a "legyen meg a te akaratod".

bizonyos fokig megértem, Isten a mindenható, úgyis tudja mi és hogy fog történni, így jobb ha ezt elfogadjuk. De ettől függetlenül az emberek nyilván akkor imádkoznak a legszorgalmasabban, amikor kérni akarnak, akár egészséget, munkát vagy szerelmet.


na és én is amikor segítséget kérek és elmondok egy mi atyánkot olyan furának érzem ezt az utolsó sort. úgy érzem nem tudom őszintén mondani, akkor meg mi értelme az imának, ha nem őszinte?


vegyük példának hogy elmondasz egy imát azért hogy valami jól sikerüljön, de az ima végén mondod hogy "legyen meg a Te akaratod". Mi értelme úgy kérni valamit hogy a végén gyakorlatilag azt mondod hogy "legyen ahogy lennie kell".


eszembe jutott már hogy kihagyom ezt a sort az imából de furának érezném egy ilyen tradícionális imához "hozzányúlni" :D



nektek mi a véleményetek erről?



2015. máj. 9. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Na de ha te kérsz tőle valamit és azt teljesíteni fogja majd neked, akkor azt ő teljesíti, az ő akarata, tehát neked azon kell imádkozni, hogy legyen meg az "öreg" akarata, hogy neked összehozza amit kérsz.


Vagy írd át. "Legyen meg az ÉN akaratom." :D

Csak nem haragszik meg.

Próbáld ki, hátha bejön, lehet itt rontja el mindenki.

2015. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"na és én is amikor segítséget kérek és elmondok egy mi atyánkot olyan furának érzem ezt az utolsó sort. úgy érzem nem tudom őszintén mondani, akkor meg mi értelme az imának, ha nem őszinte?"


Ha nem őszinte,akkor nem sok értelme van.Az imában a felettes éneddel beszélgetsz,vagyis végeredményben magaddal.Csepp a tengerben vagy.De a tenger része is vagy.Akkor kinek hazudnál? Mi értelme lenne?


"legyen meg a te akaratod"

Isten bölcsebb az embernél,pontosan tudja,hogy éppen mire van szüksége a fejlődéséhez,csak meg kell benne bíznod.De amikor szégyenkezve kérsz egy hozzád illő,testi-lelki partnert,egy jó kocsit,lakást,pénzt(ha egyáltalán mersz)akkor nem vagy őszinte hozzá,mert külső ráhatások irányítanak,pontosan a vallás,ami bűntudatot kelt benned,és elülteti benned a félelmet,hogy Isten nem tiszteli az őszinte kívánságaidat.Hiszen ezek a dolgok rosszak,és te is rossz ember vagy Isten szemében,ha ilyesmit kérsz...

Nekem az a tapasztalatom,hogy ha az ember levetkőzi ezeket a félelmeit és őszinte Istennel,akkor az esetek nagy részében megkapja azt,ami a boldogságához,előrelépéséhez kell.Ha nem,akkor nem volt olyan fontos a dolog,csak az ember úgy gondolta,hogy feltétlen kell neki.

2015. máj. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmit fejez ki ez a sor, hogy

"Istenem, nagyon szeretném, ha így történne, de tudom, hogy te mélyebben látod a dolgok értelmét. Kérlek, ha lehet, add meg nekem ezt, de ha mégsem így döntesz, én akkor is bízok a te jóságodban és szeretetedben, és tudom, hogy te minden szenvedésnek és fájdalomnak értelmet és gyógyírt adsz."


Egyébként a Bibliában Jézus átélte ugyanezt a helyzetet, és példát adott nekünk erre az engedelmességre:

"Atyám, ha lehet, vedd el tőlem ezt a szenvedést, de ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied."

2015. máj. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi mindkettőtöknek a gyors választ!:)


#1: tudom, ez igaz csak nehéz kérni valamit aztán ráhagyni... :D ez az én akaratom meg nem is rosz ötlet, bár elég követelezőnek tűnik de működhet, lehet ezentúl így fogom ha nem lesz túl fura :D


#2: én is így jutottam erre a kivizsgálásra, hogy mi értelme hazudni, ezért nem is mondtam ki egy időben az utolsó mondatot az imában de az meg fura érzést keltett, a kereszténység talán legfontosabb imáját önkényesen megváltoztatni...:D

a helyzet az hogy én legtöbbször egészségért és gyógyulásért szoktam imádkozni nem anyagi javakért.. hogy egy konkrét példát mondjak nővéremnek volt egy elég nagy rizikóval járó műtéte nemrég, ott nyilván azért imádkoztam hogy jól sikerüljön a műtét és nővérem mielőbb felépüljön. viszont amikor hozzátettem hogy legyen meg a Te akaratod, úgy éreztem hogy "a nagy szart, most aztán rohadtul nem érdekel senki más akarata, a testvérem épüljön fel és kész". agyműtét volt és nagyon féltettem.


ekkoriban hagytam el az utolsó mondatot és fogalmazódott meg bennem hogy ha nem tudom őszintén kimondani inkább nem is mondom.

2015. máj. 9. 10:00
 5/10 A kérdező kommentje:

amikor elkezdtem gépelni még nem látszott a #3. válaszoló :D


jól mondod csak amikor egy közeli családtagod élete a tét (az előző kommentemben említettem a nővérem agyműtétét) akkor iszonyatos erő kell ahhoz hogy ilyen helyzetben is őszintén tudd kimondani hogy "legyen meg a Te akaratod". Bevallom én nem voltam ilyen erős és önző módon a saját akaratomat akartam. Szerencsére Isten akarata is ez volt és a műtét tökéletesen sikerült, nővérem makkegészséges :) de az elvi kérdést nem tudom nem elvetni. Mondhatja bárki hogy Isten bölcsessége hatalmas és a legnagyobb veszteségnek és szenvedésnek is értelmet és gyógyírt ad de én ebben csak bizonyos mértékig tudok hinni. Ha a nővéremet elvesztettem volna az olyan törés lett volna hogy nem tudok elképzelni élethelyzetet amikor ezért hálás lettem volna neki vagy hogy meg tudnám érteni a miértjét.

a Jézusos idézet pedig nagyon tetszett, köszi :)

2015. máj. 9. 10:10
 6/10 anonim ***** válasza:
ha nem értessz vele egyet, ne mond. egyébként a biblia szerint konkrét imák sorozatos ismételgetése nem tetszik Istennek, Ő inkább a szabad imákat szereti.
2015. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4: tudod hogy ezt mikor vagy hogyan mondta, esetleg magát az idézetet bevágni?


csak mert ezt én is így vélem, a hittantanárommal anno vitáztam is erről de ő azt mondta ez nem így van :D

2015. máj. 9. 10:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem a helyzetedet. Sokszor van, hogy az ember nem tudja elfogadni a megváltoztathatatlant, főleg, ha a halállal kerül közelségbe. Nagyon örülök, hogy meggyógyult a nővéred.

Néhány gondolat ezzel az egésszel kapcsolatban, ami talán segíthet neked:



Ne keverd össze az érzést a hittel. A hit sokkal több, mint egy érzés. Az aggódás, félelem, gyász, harag, kiábrándultság olyan érzések, amik természetesek egy ilyen nehéz helyzetben. Még ha haragszol is Istenre, ha pillanatnyilag nem is mered rábízni magad a döntésére, az sem jelenti azt, hogy elvesztetted volna a hitedet. Szeretteidre is sokszor haragszol úgy, hogy legszívesebben soha többé nem is látnád őket, aztán mégis újra kibékültök. Istennel is ki tudsz békülni bármikor. Ne félj attól, hogy elveszíted a hitedet csak azért, mert a mostani nehézségekben nem tudsz uralkodni az érzéseiden. Máson is úrrá lesznek az érzelmek, ha ilyen helyzetbe kerül. A fájdalom elmúlik, a sebek begyógyulnak, Isten pedig türelmes, és visszavár.



Az, hogy a "szenvedés jóra fordul és van értelme", az nem feltétlenül ebben az életben jelenik meg. Hívőként a halál egy megtiszteltetés, hiszen akit eltemetünk, az előttünk megy a mennyországba. Persze ezek szép szavak, de még a legnagyobb szentek sem tudják valóban átérezni, hiszen a gyász és a fájdalom mindent felülír. De mégis sokat segít az, hogy ez a hit valahol ott van a könnyek mögött, és később, amikor a gyász enyhült, ez a tudat vigasztal, és segít visszatalálni Istenhez. Még ha te nem is látod ezen a világon értelmét (és valóban, mi "értelme" lenne a halálnak?), tudod, hogy ő már jó helyen van.



Beszéld meg ezt az egészet Istennel. Nyugodtan hagyd ki azt a bizonyos mondatot a Miatyánkból, aztán folytasd az imát valahogy így, hogy: "Ne haragudj, hogy nem mondtam a Legyen meg a te akaratod-at, de nem tudom őszintén mondani - nem tudnám elviselni, ha elvennéd a nővéremet. Tudom, hogy rád kéne bíznom magam, és hogy te nálam jobban tudod, mi a jó - de most képtelen vagyok erre. Nagyon félek, hogy elveszítem őt. Te biztosan megérted, te is voltál ilyen helyzetben."



Az idézet: Máté evangéliuma 26. fejezet, Jézus imája a Getszemáni kertben a halála előtti éjszakán.

[link]


"Jézus elment velük egy majorba, amelyet Getszemáninak hívnak, és azt mondta a tanítványoknak: Üljetek le itt, amíg én elmegyek oda és imádkozom. Maga mellé vette Pétert és Zebedeus két fiát, s elkezdett remegni és gyötrődni. Akkor azt mondta nekik: Szomorú az én lelkem mindhalálig. Maradjatok itt, és virrasszatok velem. Egy kissé előbbre ment, arcra borult és így imádkozott: Atyám, ha lehetséges, múljék el tőlem ez a kehely. De ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem ahogy te."

2015. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"az emberek nyilván akkor imádkoznak a legszorgalmasabban, amikor kérni akarnak, akár egészséget, munkát vagy szerelmet. " - pontosan itt követik el a hibát. Isten nem a Mikulás, hogy a kívánságainkat teljesítse. Jézus azt tanította a követőinek, hogy akaratoskodás helyett legyenek alázatosak, simuljanak bele az isteni tervbe, a dolgok rendjébe, ezért adta nekik ezt az imát. Jézus ugyan azt is tanította, hogy "kérjetek és megadatik", de ezt nem imának hívják, hanem fohásznak.


[link]

2015. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2015. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!