Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy kereszténynek szeretettel...

Egy kereszténynek szeretettel vagy gyűlölettel kell hozzáállni Sátánhoz?

Figyelt kérdés
Hogy fejezzük ki a szeretetünket vagy gyűlöletünket?

2015. ápr. 16. 23:19
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
inkább tudomást sem kell venni a létezéséről.
2015. ápr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Egy keresztény lehet semleges? Vagy szolgálhat két Úrt?

Tehát ha valami sátáni ne foglalkozzunk vele?

Vagy csak maga Sátánnal ne, de a cselekedeteivel és híveivel igen?

2015. ápr. 16. 23:26
 3/28 anonim ***** válasza:
34%
Gyűlölni kell ez egyértelmű, Isten és a mi ellenségünk is. Embertársaink felé kell kifejezni a szeretetünket, nem a sátán felé.
2015. ápr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
65%
Az Úr azt tanítja,hogy csak és kizárólag őt szolgáljuk és imádjuk.A Sátánnal szembeni magatartás keresztényi lényege,hogy ne engedjünk csábításának és ne kövessük őt.Nem kell gyűlölni,ahogy a követőit sem,inkább meg kell próbálni a helyes útra téríteni őket.A büntetés az Úr dolga,nem az emberé.
2015. ápr. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
16%
Egyiknek se engedd, hogy befolyásolja a szabad akaratodat.
2015. ápr. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az emberben megfogan a gyűlölet és a harag akkor már a Sátán nyer. Hiába ellene irányul.

Úgy vélem a szimplán csak "nemszeretem" és nem engedek a kísértésnek stb. opció kézenfekvőbb lenne. A szeretet felé nagyon nehéz lenne egy keresztény ember számára a meglátásom szerint.

2015. ápr. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem - és jó, hogy nem néhány száz évvel ezelőtt születtem meg, mert pillanatok alatt melegem lenne az égő rőzsék között - de sátán nem Isten ellensége, sokkal inkább hűséges angyala. Ha megfigyeljük a Bibliában leírtakat, számunkra ellenség, de sátán csak azt teszi és teheti, amire Istentől felhatalmazása van. Legkézenfekvőbb eset Jób könyve. Elég csak az elejét elolvasni.


Sátán jelentése, ellenség. Jézus azt mondta, hogy szeressük ellenségünket. Ez sem imádatot nem jelent, sem felmagasztalást. Ellenséget csak tettekkel szerethetek. Tehát, ha szomjas, inni adok neki, ha éhes, enni adok neki. Ezt sátánnal nem tudom megtenni, tehát nem tudom szeretni azt, és úgy, ahogy Jézus mondta, akit nem látok, és nincs szüksége semmire sem tőlem.


Tehát kérdésedre a szűk válasz: Le sem sz@rom. :)

2015. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Szia


Jézus hogyan viszonyult hozzá?


Nyilván amit tesz azt gyülőlni kell mert Isten ellen tevékenykedik.

Tehát nem szeretjük mert a Teremtő ezt mondja:

(Ámós 5:15) 15 Gyűlöljétek a rosszat, és szeressétek a jót,. . .

(Zsoltárok 139:21, 22) 21 Vajon nem gyűlölöm-e ádáz gyűlölőidet, ó,....? Nem iszonyodom-e az ellened lázadóktól? 22 Teljes gyűlölettel gyűlölöm őket. Ellenségeimmé lettek.



egyébként nem kell vele foglalkozni nem a mi dolgunk

2015. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%
Amennyire én tudom, gyűlölni senkit se szabad.
2015. ápr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

"Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti." (Mt 6,24)


Jézus nem igazán hagy választási lehetőséget. Egy keresztény vagy gyűlöli a Sátánt és szereti Istent, vagy ragaszkodik a sátáni rendszer által biztosított lehetőségekhez, és ezzel megveti az Isten ígéreteit.


Jézus soha nem volt pacifista, igenis foglalkozott a Sátánnal és a pereputtyával. A Sátánnak ellenállt, a démonokat pedig kiűzte az emberekből.

2015. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!