Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet belölem református...

Hogy lehet belölem református lelkésznö?

Figyelt kérdés
Mennyit kell tanulnom,hová kell mennem,jelentleznem,ha mèg szüz vagyok kötelezö-e megöriznem?Szóval mindent rèszletesen leírnátok?

#református #tanulás #lelkêsznö
2015. máj. 10. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretnél lelkésznő lenni, amikor alapvető dolgokat nem tudsz a vallásról?

Egyébként itt kell jelentkezned: [link]

2015. máj. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tènyleg nagyon keveset tudok,ezèrt kèrdezek itt;-:-)
2015. máj. 10. 09:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, egy közösség tagjává kéne lenned, hogy lelkészi ajánlást kapj. A konfirmáció is kötelező, cölibátust nem kell fogadonod, ugyanis a protestánsoknál házasodnak a lelkészek.


Ennél részletesebben nem tudom hogy van a reformátusoknál, de szerintem anélkül nem tudsz jelentkezni, hogy élő közösség tagja ne légy. Szóval hajrá!

2015. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Teológia. Debrecenben vagy Sárospatakon. Reformátusoknál nincs arra "szabály", hogy szűz- e a lelkipásztor vagy sem.
2015. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De arra van, hogy a szüzességét lehetőleg a házasság keretein belül veszítse el, vagy ha valamilyen malőr következtében mégis máshogy alakulna, akkor tartson nagyon komoly bűnbánatot, mielőtt lelkészi pályára gondolna.
2015. máj. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Tènyleg nagyon keveset tudok,ezèrt kèrdezek itt;-:-)"


- Akkor először nem a vallásról kellene többet megtudnod, mielőtt eldöntöd, hogy az egész életedet annak áldozod?

2015. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A falu református lelkésznője 2 éve házasodott,azóta gyerek is van. Szóval nekem ebből az jön le,hogy sokkal szabadabbak a dolgok mint a katolikusoknál.
2015. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bartos Máté 2001 ***** válasza:
Budapest vagy Debrecen válasz váriost ott van a református egyetem ott elvégzed a református teologiát=lelkész és az 6 év szóval felvételizned kell ennyi onantol meg már tudod :)
2015. júl. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mamikert ***** válasza:
Megkeresztelt, konfirmált tagja vagy a lakóhelyed református gyülekezetének. Rendszeresen részt veszel az alkalmakon. Egyre jobban ismered a Bibliát, amit minden nap olvasol. Imádságos közösségben vagy Istennel. Valami történik, "egy belső hang" vagy valami más, és elhívást érzel a lelkedben, hogy neki szenteld az életed. Érettségi után református egyetem. Annak a honlapja közli a felvételi tennivalókat. Ám igazából ez a legkevesebb. a lényeg, hogy hallod-e a hívást? Beszélgess erről a lelkészetekkel! :)
2016. ápr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!