Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudnátok mondani, hogy...

Meg tudnátok mondani, hogy miért nincs Isten?

Figyelt kérdés
Annyian hisznek ebben, hogy nincs, de akkor ezt meg is lehet valahogyan indokolni racionálisan, ugye?
2015. máj. 13. 14:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
5%
Stephen Hawking szerint a keletkezés / teremtés / ősrobbanás előtt nem volt semmi, beleértve az időt. Ha nincs idő, nincs történés se, tehát Isten sem tudott volna semmit csinálni, hiszen idő nélkül nincs semmi.
2015. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
27%
A nem hívők szerint az az egyszerű indok, hogy nincs bizonyíték a létezésére.
2015. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%

Miért kéne, hogy legyen Isten?


Szimplán csak azért találták ki, mert az emberek félnek/féltek a haláltól. Nem tudják elfogadni, hogy egyszer vége lesz az életüknek. Gondolom egy öntudatára ébredt lénynek egyszerűbb valami illuzióval nyugtatnia magát.

2015. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ez számomra nem kielégítő amit Hawking mondott, mert olyan, hogy semmi nincs is, csak a képzeletünkben tudjuk ezt elképzelni, de a valóságban olyan, hogy semmi nem lehetséges.

Pld. A sötétségre azt lehetne mondani, hogy semmi? Egyértelműen nem, mivel a sötétség az a fénynek a hiánya, amit mi sötétségnek (semminek) érzékelünk, de csak érzékeljük, a valóság az, hogy az nem más mint a fénynek a hiánya, és így tovább… minden semmire vonatkozó alapvető logikai tévedésekre.

2015. máj. 13. 14:46
 5/32 anonim ***** válasza:
59%
És fordítva?Akik nagyon hisznek benne,be tudják bizonyítani,hogy van?
2015. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
56%

Hááááát jó neked hogy a képzeletedben létezik a semmi mert én elképzelni sem tudom :DDDDD

Ez biztos "egyenlet aggyal" érthető, de sajnos nekem nincsen olyanom. Hawking-ot elég sokáig tudtam követni, olvastam szinte az összes munkáját, de van pár ilyen gondolata ami matematikus számára biztosan világos de sajnos nekem egyáltalán nem :/


Nekem alapvető kérdésem, hogy az ősrobbanás miért következett be, mi az a törvényszerűség aminek engedelmeskedve megtörtént. És erre nekem nem válasz, hogy nem kellett hozzá törvényszerűség a nagy semmiben :) Oka mindennek van.


A többiben el tudom fogadni, hogy a univerzumnak (egy más megjelenő téridőben) semmi szükség nincsen egy istenre ami igazgatja mint tudat.

(mi több ezt tartom követendő gondolatnak) De isten nem létét sem tudom elfogadni mindaddig amíg nincsen válasz az ősrobbanás miértjére. (onnan tiszta sor a dolog, de mégis MIÉRT történt?)

2015. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%

Olyan mintha fordítva ülnél a lovon.. A hit nem az hogy _nem létezik_, épp ellenkezőleg. A hívő szerint _van_ Isten. Akik _nem_ hisznek, azok szerint nincs. Tehát nem »abban hisznek hogy nincs«, hanem »nem hisznek abban hogy van«.. és ez azért nem mindegy.

Egyébként mindig az állítást kell bizonyítani; vagyis nem azt kell bizonyítani, hogy miért nincs valami..

2015. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

#2 és #5


Nagyon sok olyan van, aminek nincs bizonyíték a létezésére, és mégis tudjuk, hogy van.


Pld.: fekete lyukak, a föld forró magja stb..

2015. máj. 13. 14:57
 9/32 anonim ***** válasza:
74%
8. Na várj. Ezekre van bizonyíték, hiszen akkor nem tudnánk, hogy vannak. A fekete lyuknak és a Föld magjának is vannak hatásai, amit mi látunk vagy máshoz érzékelünk. Pl. a fortyogó láva, ami onnan tör fel a kürtőkön keresztül a felszínre.
2015. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
*máshogy
2015. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!