Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Amit isten adott azt nem...

"Amit isten adott azt nem szabad elvenni" - szokták mondani. De az ellenkezőjével mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Ma már szerencsére sok párnak lehet gyereke a lombik bébi programmal, akiknek amúgy nem lehetne. Ugyanúgy beavatkozunk, mint a megszakításkor, csak itt nem elveszünk, hanem adunk. Ezt hozta fel nekem nem rég egy vallásos ismerősöm, szerinte ez így nincs jól. Hallgattam és igyekeztem gyorsan témát váltani, nem árultam el neki, hogy ha ez a lehetőség nem volna adott, mi sem beszélgethettünk volna.


Nektek mi a véleményetek erről?


2014. júl. 16. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Mindent Isten ad. Ha ezzel a programmal dorgan meg egy gyermek, az is Isten ajándéka, hisz ember nem tud életet adni, csak két sejtet egybe alkotni, de az még édes kevés, bizonyítja ezt a rengeteg sikertelen kísérlet.

Az ismerősöd most vagy nem is hisz Istenben, vagy nem fogta még fel a mindenhatóságát.

2014. júl. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Ez a vallásos elmebaj kategória, ez a véleményem. Olyan, mint a szegénység idealizálása, hazugság. Jól írta az első, ez a lehetőség is Istentől van. Pl a meddőség viszont nem. Vagy talán a sziámi ikrek is Isten akaratából születnek úgy? Nem, ez istenkáromlás. A sátán befolyása miatt születnek úgy, amire a felmenők bűnei adnak sajnos jogalapot. Ha szét tudják választani őket, az Istentől van. Ugyanez vonatkozik erre is.
2014. júl. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én ilyen szempontból nem vagyok vallásos, szóval én azt is el tudom fogadni, ha valaki nem akar gyereket, ha meg lombikkal sikerül csak azt meg pláne.


Az előttem lévő két hozzászólótól kérdezném, hogy ha a beteg baba a sátán műve szerintetek, akkor ez esetben mi a véleményetek az abortuszról. Őszintén érdekel a véleményetek.

2014. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok: az abortusz gyilkosság. Ha beteg, akkor felnevelem, a beteg testtől függetlenül a szelleme még ép odabenn. Isten megadott mindent, hogy felnevelhessem a beteg gyerekem és egy percét sem bántam meg. De sokszor eszembe jut, hogy milyen jó, hogy nem az abortusz mellett döntöttem. Sokan vagyunk így, akik nem félünk a nehézségtől.
2014. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Minden megfogant gyermek Istené.Legyen az Lombikbébi program által.Az ellenkezője :minden Isteni lélek amely születendőben akar lenni ,gyilkossággal szüntetik meg.Ez nem helyes.A vetélés más dolog ,Isten biztos tudja miért van...
2014. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Semmi gond nincs a lombikbebi programmal. Igy csaladok kapnak lehetoseget gyermek vallalasara, akiknek maskepp nem lehetne. Valoban igy van, a gyermek Isten aldasa.

De hogy raterjek a masik problemara is, az abortuszra: Isten elott ez gyilkossag. Hiszen ma mar lehetoseg van megnezni egy anyamehben fejlodo magzatot. A kezdetektol a fogantatastol kezdve a szuletesig. Kepekkel bizonyithato, hogy egy magzat, mikor meg szinte babszemnyi, mar testtel rendelkezik. Igaz a vegtagok kezdetlegesek, de mar van feje, torzse, vegtagjai. Dobok a szive, lathatoan.

Tehat egy ilyen magzat elvetele bizony gyilkossag, akarhogy nezzuk a dolgot.

Isten elott minden elet ertekes. Ezert tiltja,hogy magzatot elvetessunk.

O mar egy eloleny az edesanya meheben, megha agyilag fejletlen is, de el.

Egy igaz kereszteny tehat nem szegi meg ezt a torvenyt semmilyen indokkal. Isten parancsait, szabalyait nem higithatjuk fel a sajat erdekunkben.

Remelem ertheto voltam? Udv: Judit!

2014. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Tehat egy ilyen magzat elvetele bizony gyilkossag, akarhogy nezzuk a dolgot. "


Akkor egy fa kivágása is gyilkosság?

Erről nem rég volt egy vita. Sajna nem találom a linkjét. A lényege az volt, hogy az abortuszra még esedékes magzat nem rendelkezik több kognitív képességgel, érzelemmel, érzékkel és egyebekkel, mint egy közönséges kerti fa. Ilyen szemszögből mi számít gyilkosságnak? Vagy a fa nem élő?

2014. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
te is tudod, 7, hogy nincs igazad. A fogantatástól élő, emberré válni képes lény, ha megszakítják az élő folyamatot, nem élő lesz. Minek nevezzük ezt? nem tudom. De a fa más, a fa fa, az ember ember a fogantatástól.
2014. júl. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem is azt vontam kétségbe, hogy a magzat ne ember lenne, vagy élő. Hanem azt, hogy mi alapján teszünk különbséget élőlények meggyilkolásánál?

Az ember minden tekintetben többet ér, mint bármely más létforma?

2014. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
"Az ember minden tekintetben többet ér, mint bármely más létforma?" Miben különbözik a kő, a nyírfa, a cinke az ember? Miért mondjuk, a kő elmorzsolódik a nyírfa elszárad, a cinke elpusztul, az ember meghal? valamit nagyon elfelejtettek a kommunista idők alatt- és már ebben nőttünk fel.. világ, tudat, hierarchia, archaikus rend
2014. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!