Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi. Ti tényleg...

Jehova tanúi. Ti tényleg tapasztaltátok, hogy a szervezet elengedte a gyülekezetek tartozását?

Figyelt kérdés
és elhiszitek, hogy egy több épületből álló felhőkarcoló-komplexum brooklyn üzleti negyedében ugyanannyiba kerül, mint 100 hektár föld a semmi után 2 kilométerrel? + némi építőanyag, amit ingyen munkásokkal építetnek meg? laikusként ugy gondolom, hogy a milliárd dollárt súrolja a brooklyni ingatlan, a warwicki meg kész állapotában lesz 25 milla. ehhez képest azt mondani, hogy pont arra lesz elég az eladások ára, hogy átköltözzenek... ez csak nekem hihetetlen?
2015. máj. 15. 07:32
 1/6 A kérdező kommentje:
én nemrég voltam egy összejövetelen, ahol azt olvasták fel, és szavaztak is kézfenntartással, hogy minden pénzüket, illetve majdnem minden pénzt el kell utalniuk a gyülekezeteknek (pontosabban annak a konkrét gyülekezetnek) a fiokhivatalba, és ezentúl havonta többet kell utalniuk, mint eddig, illetve megkértek minden tevékeny hírnököt, hogy előrre adja meg, egy kis papirra leírva, hogy ABBAN AZ ÉVBEN MIMIMUM MENNYIT FOG TUDNI BEDOBNI 100%-OS BIZTONSÁGGAL AZ ADOMÁNYLÁDÁBA. bennem ez nem azt az érzetet keltette,hogy elengedték volna az adóságokat. egyáltalán miért tartoznának a gyülekezetek bárkinek??? hiszen jogilag nem az övék a királyságterem. azaz olyan dolgot törlesztenek, ami sohase volt, és sohase lesz az övék. ezt rosszul látom? bármikor eladhatja a társulat bármelyik királyságtermet úgy, hogy abból a gyülekezetek 0 forintot/dollárt kapnak, nem?
2015. máj. 15. 07:44
 2/6 selvian ***** válasza:
89%
Szerintem jobban el tudnak számolni az adományokkal mint amit a katolikus vagy református templomban gyűjtenek. Bárki is megy a Tanúk összejöveteleire ingyen bemehet, a kiadványok és a Biblia is ingyen van, a kongresszusaikon szinten bki ingyen résztvehet. Emellett a kiadványokat millió számban nyomtatják és terjesztik szintén ingyen. De logikátlan az a feltételezés hogy ez csak úgy magától működik, természetesen kellenek hozzá adományok. De azok akik adnak örömmel adják és nem kényszerít senki. Ha Te bármelyik barátodtól kapsz ingyen valamit, szerintem Te is elgondolkozol vajon mivel viszonozhatod majd a kedvességét. Egyébként ez amít írtál szimpla találgatás.
2015. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, Jehova tanúinál mennyire hiteles az elszámolás, de a katolikus és a református egyházban az! Mint mindenhol ezekben az esetekben is fordult már elő korrupció, de azért vannak a hatóságok(és egyházi hatóságok) hogy ezt kigyomlálják
2015. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, igen, csak kérdezek, mert nagyon érdekes volt ezaz adás, nem mindent értek belőlle. lehet, hogy valamit félre is értek.
2015. máj. 15. 08:54
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az aki eljut arra gondolkodásában, amit Jézus tanított, hogy Ő mindenkiben képes benne élni boldogító (gondoskodó) módon (Mt17 , 20-23), akkor annak számára megszűnik ez a probléma, hogy fejőstehén legyen.


Na ez a Jehova Tanúinál képzelhető el a legkevésbé, mivel Jézusnak ezt a tanítását is tagadják, nem csak azt, hogy Ő a földre szált Isten.

2015. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jehova tanúi fejőstehenek? hát, afrikában, ahonnan a minimális növekedés jön, épphogy szegények az emberek, nem sok mindent tudnak adni, ellentétben az európaiakkal. félelmetes, mekkora összegek mozoghatnak itt. Isten ugye pontos leírást közölt akkor, amikor építettni akart, itt meg azt sem tudják, sőt, tudják, hogy nem lesz elég.
2015. máj. 15. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!