Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiányzik Isten?!

Hiányzik Isten?!

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban teljesen eltávolodtam Istentől, elég bűnös életet is éltem. Sosem voltam az a nagyon vallásos ember, de úgy érzem, Isten hiánya miatt vagyok boldogtalan mostanában. Hogyan találhatnék vissza hozzá? Hogyan erősíthetném meg a hitemet?

19/L


2015. máj. 16. 01:53
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Hiányozni is fog,mert most kapaszkodj meg : nem létezik.
2015. máj. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Nekem a húsvéti nyuszi hiányzik.


Sokkal aranyosabb mint az isten (aki csak bszogat), ráadásul finom csokit hoz, ajándékokat, puha a bundája (isten a fasorban sincs hozzá a loncsos szakállával), meg a kis nyuszi aranyosan muszog a kis nózijával, ellenben isten meg csak parancsokat osztogat amiket kőtáblába farigcsál mint egy sírköves vállalkozó, aztán ha nem követem a parancsait, elvitet a sátánnal a pokolba, hogy megsütögessék a valagam.

Na köszönöm szépen!


Ráadásul a húsvéti nyusziban könnyebb is hinni, mert nyulat már láttam, felhőn trónoló, villámokkal lövöldöző varázserejű vén hülyét meg még szerencsére soha.

2015. máj. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te is tudod a választ
2015. máj. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ceri ***** válasza:
34%

sztem csak lelkiismeret furdalásod van a bűneid miatt.

A hitet nem kell erősíteni. Vagy erősödik vagy nem. Azt nézd, hogy neked mi a jó, hogyan érzed jól magad. Ha nem jó bűnben lenni, akkor ne legyél benne.

2015. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyszerű, változtasd meg az életedet, hagyd el azokat a szokásaidat amiket említettél, és esetleg támogasd meg pl jótékonysággal, vagy valami ilyesmi aktív cselekvéssel, esetleg olvassál hozzá Bibliát, menj el valamelyik vasárnap egy templomba, esetleg keresztény haverok is segíthetnek ha van ilyen
2015. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Mivel a kérdésedet bizonytalan módban tetted fel, lehet, hogy csak a boldogtalanságod miatt vetődött föl benned.

De egyébként rátapintottál a szükségletedre. Személyes tapasztalatból írom, hogy nem lehet TARTÓSAN boldog az ember élete, ha nincsen semmilyen kapcsolata a Teremtőjével.

Ez egy kicsit hasonlít ahhoz, mint amikor valaki elveszíti a szüleit, vagy a kapcsolatát velük. Vagy amikor szülők nélkül kell felnőnie és élnie valakinek.

Egyszerűen úgy teremtett meg minket embereket Isten, hogy szükségünk van a vele ápolt jó kapcsiolatra, mert akkor lehet CSAK boldog, békés, kiegyensúlyozott életünk hosszútávon.


Lehet, hogy te most ennek a hiányát érzed:-)

A hitedet, és az Istenbe vetett bizalmadat akkor tudod erősíteni, ha naponta olvasod legalább 5-10 percig a Bibliát(ilyenkor Isten szavaival tápkálod az elmédet), és elmélkedel azon, mit akar neked Isten mondani az olvasottakkal, illetve mit tudtál meg belőle Istenről. Mit akart neked tanítani azzal, amiről éppen olvasol. És persze kérni a segítségét, hogy adjon neked értelmet, és megértést...

Rövid időn belül érezni fogod jótékony hatását :-)

2015. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 pelgrim ***** válasza:

Nem, Isten nem hiányzik, Isten mindig, és mindenütt jelen van, nem mint egy valaki, inkább mint egy mindenható Törvény, a vezérlő Alapelv mindenben, mint az önfejlesztő, eredeti Ihlet, mindennek oka és forrása, kezdete.


Isten nem hiányzik, legfeljebb csak a te tudatodból, mert megfeledkeztél róla vagy kiűzted belőle – eltávolodtál tőle. Istentől csak saját ábrándjaidban távolodhatsz el, a valóságban nem.


«Hogyan találhatnék vissza hozzá? Hogyan erősíthetném meg a hitemet?»


Jó lenne, ha tudomásul vennéd, hogy te Isten fejleménye vagy, nem teremtménye, hasonlóképpen mint a fa legfrissebb hajtása nem a fa teremtménye, hanem fejleménye; hogy Isten nem egy valaki rajtad kívül, hogy te Isten egyszülött Leánya vagy. Légy hű önmagadhoz, az isteni kilétedhez, az Én Vagyok -hoz, a Krisztushoz benned. Ez fontosabb mint a hűség bármely felekezethez vagy azok tanításához. Ne áruld el saját magad!

2015. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki ilyen baromságokkal foglalkozik, az ne írja, hogy soha nem volt nagyon vallásos.

Milyen lehet akkor egy nagyon vallásos ember, ha ez nem az?

2015. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Borzaszto milyen valaszok erkeztek.

Amugy kicsit esetlen a kerdes. Ha tudod, hogy a bunos elet a hiba, akkor miert nem hagysz fel vele es tersz meg?


Ha tul sokaig tavolodsz el istentol bekovetkezhet, hogy nem fog hivni. Ez annyit jelent, jogy elkarhoztal. Zsidó 6,6


De ez csak akkor kovetkezhet be, ha eljutottal a teljessegre, te nem hiszem, hogy meg eljutottal volna.

2015. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!