Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülisek! Elgondolkodtam...

Hit Gyülisek! Elgondolkodtam ezen, hogy lehet hogy csatlakozni szeretnék! De még nem biztos! Hogyan kell, mi a menete?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 12:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%
Miért Hit Gyüli? Ezt dobta a kis szektaválasztó kézikönyv ?
2015. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
nem, csak rövidítettem...
2015. máj. 23. 12:50
 3/30 anonim ***** válasza:
64%

Semmi extra, elkezdesz járni és kész. Nem vezetnek nyilvántartást a tagságról, az megy oda, aki akar, és ha már nincs kedve tovább, akkor nem megy, ennyi. Legalábbis a budapesti gyüliben így megy, annyi ember jár oda, és annyira nem figyelnek oda egymásra (ekkora tömegben lehetetlenség is), hogy nem tartják nyilván, ki jár és ki nem.

Én 8(!) évig jártam több-kevésbé rendszeresen, és soha senkit nem érdekelt, ott vagyok-e vagy sem.

2015. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. máj. 23. 13:08
 5/30 anonim ***** válasza:
39%
Miért szeretnél csatlakozni?
2015. máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
54%

Vak vezet világtalant.


A Hit Gyülekezete nem egy gittegylet. Ha nem csatlakozol Jézus Krisztushoz, akkor tulajdonképpen mindegy, hogy hol vagy. A Hit Gyülekezetéhez nem tartozhatsz úgy, ha nem fogadod be Jézus Krisztust előbb. Járhatsz oda, nyitottak a rendezvények, de attól még nem lesz közösséged sem Jézus Krisztussal, sem pedig a Gyülekezettel.


Jézushoz úgy csatlakozhatsz, ha hallgatod az Evangélium üzenetét, és hittel elfogadod. Amikor pedig előre hívják azokat, akik meg akarnak térni, előre mész. Ha hittel, őszinte szívvel mész oda, akkor Isten valóságosan belép az életedbe, és új ember leszel. De ha ezt nem teszed, nincs a Földön olyan személy, aki téged kereszténnyé tehetne, bármelyik felekezetnél próbálkozol is.


Ez a koreográfia zajlik a Hit Gyülekezetében is: hirdetik Isten Beszédét, előre hívják a megtérni szándékozókat. Aki őszinte szívvel előre is megy, az nem megy haza "üres kézzel", de aki csak úgy megy előre, mintha valaki magához venne egy szerencsepatkót, hátha bejön, annak nagy esélye van arra, hogy hoppon marad.

2015. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
44%

Ne tedd!

Barátnőm csatlakozott és a szemem előtt épült le. Nem ajánlom.

2015. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
nem értem mi a baja a válaszolónak... én komolyan átgondoltam ezt az egészet, és komolyan gondolom a dolgokat! nem csak úgy vagyok ott, hogy legyek, hanem szeretném megismerni, és istent szolgálni!
2015. máj. 23. 20:36
 9/30 anonim ***** válasza:
43%
Ez mind szép és jó! De ne a hitgyülin keresztül tedd!
2015. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
17%
akkor legalább ajánlj valami mást, mert így csak ítélkező vagy.
2015. máj. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!