Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk, ti nem olvassátok a...

Tanúk, ti nem olvassátok a saját kiadványaitokat?

Figyelt kérdés
Lehazugozzátok azt, aki jobban értesült mint ti, miközben simán leelenőrízhető az állítás, hiszen ott vannak a kiadványok számai? Nem ismeritek a szervezetetek történetét, múltját? Talán a saját régi kiadványaitok is hitehagyott olvasmánynak számít?
2015. máj. 26. 02:09
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy ezt feltártad. elgondolkozok rajta.
2015. máj. 26. 10:46
 12/29 A kérdező kommentje:

kedves grkaty. nagyon menőek, igen. szinesbe nem lehet őket berakni?

természetesen nem azt álítom, hogy nem olvassátok a bibliát. azt írtam, hogy csak segédeszközökkel tudjátok értelmezni, ami, valjuk be, emberi tanítás. kérlek, legalább magadat ne csapd be: te pontosan tudod, hogy a szervezet azt állítja, hogy nélküle nem lehet helyesen értelmezni a bibliát. megkérdeznélek, hogy te mindmostanáig hogy tudtad, ki a hű és értelmes rabszolga? ugye mindmostanáig mást tartottál te is annak, mint amit most KELL értened rajta? azaz ezeddig minden testvéred rosszul tudta ezt, mert rosszul tanították. kérlek, tedd a szívedre a kezed: alátámasztható-e a bibliából, hogy nem az összes felkent a hű és értelmes rabszolga, hanem csak 7 férfi? néha jobb hátralépnünk kettőt, és úgy szemlélni a dolgokat, mint egy kívülálló. nekem elég sok tanú ismerősöm van, amikor még magyarországon éltem, tanulmányoztunk is párszor, és elég sok összejövetelre eljártam. tudom, hogy a gyülekezeti bibliatanyulmányozáson nem a bibliát tanulmányozzátok, hanem a hű szolga kiadványait. tudom, hogyha ezeket nem fogadod el, akkor simán kiközösítenek, pedig a bibliában egyértelműen benne van, hogy kiket lehet kiközösíteni. a szrvezet teljesen tíltja az önálló gondolkozást, értelmezést. akkor változtat, és úgy, ahogy akar, nem tehetsz semmit, vagy elfogadod, vagy kiközösítenek. azaz uralkodnak a hited fölött, megszabják, hogy miben higgy. te kittél már sok dologban, ami most már nem úgy van. honnan tudud hát, hogy amit ma igazságnak mondassz, az holnap nem hamisság lessz-e? úgy gondolom, az újj világosság semmiképpen nem homályosíthatja el a régit, hanem inkább növelnie kellene annak a fényét, mivel Jehova nem változik, mint az árnyék. most őszintén: ugye te is tisztában vagy vele, hogy az, hogy égi szekér, nem bibliai tanítás? pontosan ugyanott szerepel ez a szó a bibliában, mint a szentháromság: sehol. annyiszor buzdították ott az embereket, hogy vizsgálják meg, milyen alapra építenek. úgy vettem észre, hogy szinte egyik tanú sem tudja, mi is az a szervezet, amit szolgál. pedig ehhez nem kellene, csak a saját kiadványaidat megvizsgálni, úgy, mintha nem lenne ihletett. ha az ihletett kijelentést is meg kell vizsgálnunk, hogy igaz-e, akkor mi a helyzet azokkal, amik nem ihletettek? 2 Mindamellett, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk jelenlétét és a hozzá való egybegyűjtésünket illetően, kérünk titeket, 2 ne tántorodjatok el egyhamar a józan eszetektől, és ne is engedjétek, hogy felzaklasson titeket valamilyen ihletett kijelentés, szóbeli üzenet vagy levél, amely állítólag tőlünk származik, miszerint Jehova napja itt van.

3 Senki, semmilyen módon ne vezessen titeket tévútra, mert nem fog az eljönni, csak ha előbb eljön a hitehagyás, és kinyilatkozik a törvénytelenség embere, a pusztulás fia. 4 Ő ellenszegül, és fölébe emeli magát mindenkinek, akit „istennek” vagy vallásos tisztelet tárgyának neveznek, úgyhogy beül az Isten templomába, és istennek mutatja magát nyilvánosan. 5 Nem emlékeztek, hogy amikor még nálatok voltam, többször is megmondtam nektek ezeket?

mond csak, lehet-e ezt a gondolatot a zrt-re alkalmazni? arra, amelyik kincseket gyűjt a földön, ahol moly és rozsda emészt?

2015. máj. 26. 11:04
 13/29 A kérdező kommentje:
vagy vegyük például az 1914-es nemzedékről szóló tanításukat, melyről a Vezető Testület egészen 1995-ig nem ismerte fel, hogy téves volt. Ki volt a felelős azért, hogy a szervezet tisztátalan volt azokban az években, amikor arról a hamis tanításról azt állították, hogy “Jehova tanítása”? Azok a Tanúk voltak a felelősek, akik nem tudták jó lelkiismerettel elfogadni ezt a tanítást, és akiket emiatt a Vezető Testület 1980. szeptember 1-jei levelének utasításai szerint hitehagyás miatt kiközösítettek? Vagy inkább azok, akik kitalálták ezt a tanítást és bizonygatták, hogy ez a “Teremtő ígérete”, majd közzétették a kiadványaikban, több száz millió példányban, és évtizedeken keresztül az egész világon terjesztették? Hogyan tart tisztán egy szervezetet az, ha kiközösítik azokat, akik képtelenek elfogadni egy hamist tanítást?
2015. máj. 26. 11:44
 14/29 anonim ***** válasza:

Kérdezö, nem gondolod hogy a Jézus Krisztus jövendölése be fog teljesülni az utolsó napokkal kapcsolatban?


Nem volna érdemesebb inkább elmélyülni neked is abban amit a Biblia jövendöl? Hiszel Jézusnak? Hiszel a Biblia jövendöléseinek?


Elveszi a figyelmedet a Sátán azzal, hogy arra késztet téged, hogy a hibákat keresd. =Igy aztán nincs idöd észrevenni, hogy milyen komoly idöket élünk.


Vigyázz, nehogy te is ahhoz a csoporthoz tartozzál amelyikröl Jézus azt mondja, hogy nem vesznek észre semmit sem, éppen úgy mint a Noé napjaiban.


Ha bekövetkezik az a nap, mit fogsz mondani? :(


Uram ök így és úgy? Gondolod, hogy Jézusnak ez tetszeni fog?

2015. máj. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Valóban a legfontosabb könyv az életünkben a Biblia. De éppen ott mondja el Isen, hogyan olvassuk, és tanulmányozzuk a Szavát úgy, hogy megértsük.

Például:

"Felolvastak a könyvből, az igaz Isten törvényéből, kifejtették azt, és értelmet vittek bele; segítettek megérteni az olvasottakat." Nehémiás 8:8

Lukács 24:27

" És elkezdve Mózestől és az összes Prófétától, értelmezte nekik azokat a dolgokat, amelyek őrá vonatkoznak az összes Írásban."

Cselekedetek 8:31

" Az így szólt: „Hát hogyan is érthetném, hacsak valaki útmutatást nem ad?” És kérlelte Fülöpöt, hogy szálljon fel, és üljön le mellé."


Nos ezt a példát, illetve mintát követjük mi is.

2015. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"nem azt álítom, hogy nem olvassátok a bibliát. azt írtam, hogy csak segédeszközökkel tudjátok értelmezni, ami, valjuk be, emberi tanítás."


Nem logikus. Sohasem a segítség különböző formájának a felhasználása volt a probléma önmagában, hanem ha ez az 'eszköz' (ami természetesen lehet élő személy, vagy EGY - nem több - szervezet is) nem az igazságot tanítja! Erre bibliai példák vannak. Kérdező, már itt látszik, hogy a vádjaid életképtelenek, illogikusak.


A "hű és értelmes rabszolga" kiléte pedig nagyon is ésszerűen van igazolva, nézz csak utána alaposabban. Mindenesetre azoknak, akik még annak a felismeréséig sem jutottak el, hogy milyen jelentősége van a hű és értelmes rabszolgának a jelen korunkra, érthetően nem sok rálátása van arra, hogy kik is lehetnek ők.


"... elég sok összejövetelre eljártam. tudom, hogy a gyülekezeti bibliatanyulmányozáson nem a bibliát tanulmányozzátok, hanem a hű szolga kiadványait."


Ez nem igaz, ugye nem akarsz meghazudtolni engem?! PONTOSAN tudod - ha tényleg jártál sok összejövetelen -, hogy a Biblia a tananyag, a folyóiratok erre épülnek és nem mondanak ellent az Írásoknak.


"tudom, hogyha ezeket nem fogadod el, akkor simán kiközösítenek, pedig a bibliában egyértelműen benne van, hogy kiket lehet kiközösíteni. a szrvezet teljesen tíltja az önálló gondolkozást, értelmezést."


Ez is hazugság, szó sincs arról, hogy a szervezet teljesen tiltaná az önálló gondolkozást, sőt Jehova Tanúi igazán kreatív emberek. Ellenben a vallásos igazság CSAK EGYFÉLE lehet, és a Tanúk azt közösítik ki, aki megbánás nélkül tér el attól az isteni irányadó mértéktől, melyet Jehova a Szavában lefektetett. Ez valóban benne van a bibliában, az viszont nincs, amit te itt összeirkálsz rólunk.

2015. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"úgy gondolom, az újj világosság semmiképpen nem homályosíthatja el a régit, hanem inkább növelnie kellene annak a fényét, mivel Jehova nem változik, mint az árnyék."


Nem is homályosítja el a régit, és bizony előrehalad az igazság megismerése, még akkor is, ha néha egyes esetekben a visszájára fordul az úgynevezett "igazság". Erre jó példa a "felsőbb hatalmasság" kiléte. Nyilván való, hogy az az egyház, mely eleve szélsőségesen, a keresztényi szellemmel ellentétesen értelmezte a római levélben szereplő "felsőbb hatalmak" kiszolgálását, az stabilan tartja is ezt az álláspontját. Jehova Tanúi viszont megértették, hogy ezzel az értelmezéssel komoly bajok vannak, ha a krisztusi szellemmel vizsgáljuk meg. Ezért Írásokon alapuló és egyéb tényezők hatására jól dokumentáltan változott meg az értelmezése néhányszor, de összességében az egész út előrelépés volt, folyamatos fejlődés abban az irányban, melyet Isten megszabott! Ennek a vége egy letisztult, koherens értelmezés lett. Ez igaz sok más kérdésre.


Ennek a folyamatnak az ellentéte a tévedhetetlenség lenne. Ugye ezzel senki sem dicsekedhet közületek?


"ugye te is tisztában vagy vele, hogy az, hogy égi szekér, nem bibliai tanítás? pontosan ugyanott szerepel ez a szó a bibliában, mint a szentháromság: sehol."


Dehogynem létezik Jehova égi szekere, pontosan egy ilyen szerkezet van leírva Ezékielnél, nem a szavakon lovagolunk, ugye? Az "háromság" ellenben sem kifejezésben, sem tanításban nem szerepel a Szentírásban!

2015. máj. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, színesbe vannak a kis figurák, de az a baj, hogy ha a táblagépemen utánanézek, akkor szép színesek a figurák, de az asztali PC-men nem tudom miért csak fekete-fehérek, és nem is mindegyiket ábrázolja, bár a tableten rajta van.


Kár, mert egy kicsit feldobja az unalmas fekete-fehérséget. :) kíváncsi lennék, hogy csak az én tabletem mutatja-e vissza a kis színes figurákat, vagy mások hogyan látják a táblagépjükön, esetleg a mobiltelefonjukban....


El van a gyerek ha játszik :D

2015. máj. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
:-) érdeklődve várnám, hol szerepel az "égi szekér " kifejezés a bibliában. akár grkatytol is. ne aggódj, grkaty, a válaszaid így is elég szinessé teszik ezt az oldalt.
2015. máj. 27. 08:32
 20/29 anonim ***** válasza:

Én fekete-fehérben látom így mobilon keresztül.


"pontosan ugyanott szerepel ez a szó a bibliában, mint a szentháromság: sehol."


Tehát ezt a kérdést is a 25 százalékos barátunk rakta fel, ugyanis ez vitathatatlanul az Ő szavajárása...


Ezékiel 1:15 ,,Amint néztem az élő teremtményeket, íme, egy- egy kerék volt a földön az élő teremtmények mellett, mindegyik négyarcú élő teremtmény mellett."


Akik pedig négyen vannak, tehát négy kerék van.


20 ,,Bármerre akart is menni a szellem, arra mentek, mert arra akart menni a szellem; és a kerekek fölemelkedtek szorosan mellettük, mert az élő teremtmény szelleme a kerekekben volt. 21 Amikor azok mentek, ezek is mentek, amikor azok megálltak, ezek is megálltak; és amikor fölemelkedtek a földről, a kerekek is fölemelkedtek szorosan mellettük, mert az élő teremtmény szelleme a kerekekben volt."


Nos, te minek neveznéd ezt? Miért ne nevezhetnénk szekérnek?

2015. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!