Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk, ti nem olvassátok a...

Tanúk, ti nem olvassátok a saját kiadványaitokat?

Figyelt kérdés
Lehazugozzátok azt, aki jobban értesült mint ti, miközben simán leelenőrízhető az állítás, hiszen ott vannak a kiadványok számai? Nem ismeritek a szervezetetek történetét, múltját? Talán a saját régi kiadványaitok is hitehagyott olvasmánynak számít?
2015. máj. 26. 02:09
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

ennyi erővel a szentháromságnak is van alapja....

szerintetek benne van ez alapján az égi szekér kifejezés a bibliában? aszekér minden irányba tud haladni, anélkül, hogy fordulna? kerék forog kerékben?

2015. máj. 27. 11:36
 22/29 anonim ***** válasza:

Nem a szavakon lovagolunk, ugye? Kérdeztem már, de úgy látszik, felületesen olvasol. A háromság sem csak azért nem bibliai tanítás, mert nincs benne a konkrét kifejezés a bibliában!


Az "égi szekér" egy személetes megfogalmazása annak, amit a Biblia ott leír - a Biblia számtalan más esetben alkalmazza ezt az analógiát. Hogy nem pontosan egy földi szekér mintája, hanem pl. más, különleges jellemzőkkel is bír, amivel az egyszerű földi szekér nem? Ezért ÉGI az a "szekér".

2015. máj. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
nos, te lovagolsz a szavakon, mert inkább egy részvénytársaság tanítását követed, mintsem a bibliáét, ugyanis a szekér szó nincs benne ebben a részben, amiröl beszélsz. ez a tanítás egyértelműen túlmegy az írásokon, miként a szentháromság tanítása is, pedig az atya fiú szentszellem az benne van a bibliában.
2015. máj. 28. 08:02
 24/29 anonim ***** válasza:

Kezdem azt hinni, hogy belül valami baj van. Nem, nem feltétlen a fejedre gondoltam, nem akarok rosszindulatú vádaskodó lenni, de a szíved ..., a szíved az nem őszinte. Mindegy mit, csak ellentmondhass.


Persze, én is látom, hogy minden valószínűséggel te vagy a 25%-os válaszoló, itt mint kérdező.


Ahogy mondtam, az a leírt szerkezet teljesen méltán hasonlítható egy égi szekérhez, mely más dimenziókban is tud mozogni, ez a hasonlat egyáltalán nem megy túl az Írás keretein - még ha nincs is konkrétan benne a szó. Ilyen hasonlatok és szemléltetések sokasága van a Szentírásban!


A háromság teljesen más téma, össze sem lehet vetni őket. Arról sem a kifejezés, sem a tanítás nincs benne. Hiába szerepel felsorolásként néhány helyen az Atya (Jehova), a Fiú, (Jézus) és a szent szellem, ebből egy előzetesen elfogadott pogány eredetű filozófia nélkül SENKI sem mondaná azt, hogy "háromszemélyű istenség".

2015. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Nagyon sok változás, felismerés volt azóta. Nem azt kell nézni, hogy régen másképp értelmeztek Biblia verseket, hanem azt, hogy felmerik vállalni és kiigazításokat tesznek.
2015. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
25 százalékos "barátunk" szinte már minden tanúkkal kapcsolatos kérdéshez beömleszti a rosszindulatú, bizonyítatlan vádjait...
2015. máj. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
bizonyítatlan vád? te magad írod le, hogy nincs benne a szentírásba, meg hogy dimenziók között mozog, :-) és én vagyok az, aki rosszindulatú? és vádaskodó? én is pont ezt állítottam, és mégsem értünk egyet.
2015. máj. 28. 21:58
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem kérdező, te azt állítottad, hogy ez összevethető a háromsággal, pedig nem.
2015. máj. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
[Eredeti idézet: Morpheus: "A Mátrix egy rendszer. Ez a rendszer az ellenségünk. De mikor benne vagy, és körbe nézel, üzletembereket látsz, tanárokat, ügyvédeket, ácsokat, azokat, akiknek meg akarjuk menteni a tudatát. De amíg a Mátrixban élnek, részei a rendszernek, és ettől az ellenségeink. Meg kell értened, a legtöbb közülük nem érett meg a valóságra. És sokuk úgy megszokta, oly gyógyíthatatlanul függ a rendszertől, hogy foggal-körömmel védeni fogja."
2015. máj. 29. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!