Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a soma ital? A Bhagavad...

Mi az a soma ital? A Bhagavad Gítában olvastam: "Akik a felsőbb bolygókra vágyva a Vedákat tanulmányozzák, és a soma italt fogyasztják, azok közvetve imádnak Engem. "

Figyelt kérdés

2015. máj. 26. 11:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
az lesz ezzel a kérdéssel a baj, hogy reklámnak ítélik, mert van ilyen nevű gyümölcsitalmárka magyarországon.
2015. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Engem ez a szöveg a görög isteneknél fogyasztott nektárra emlékeztet. Szerintem a pálinkáról beszél. Próbáld ki, jót tesz az egészségnek!
2015. jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ezt az italt személyesen Soma Mamagésa készíti, saját, titkos receptje alapján, amit az ezoterikus utazásai alatt sajátított el. Különlegessége, hogy teljesen kinyitja a szex csakrád és a látó csakrád és előhozza a tobozmirigyedből a kundalini energiát, amitől azonnal orgazmusod lesz. Soma a saját boszorkánykonyhájából származó italt csak legelőrehaladottabb, legmagasabb szinten álló feminista tanítványaival osztja meg "az Élet Nektárját", ahogy ők hívják, minimum 30 évnyi jógatanulás és ezoterikus beavatások után. Viszont ez alatt az idő alatt akár megtanulhatsz szanszkritul, ami szintén kötelező kritériuma a soma-ital elfogyasztásának (mert a dokumentumokat eredetiben kell olvasni, hogy megértsd őket). Soma saját bevallása szerint az ital "felüdíti és megfiatalítja a testet és lelket, "hősi amazonok virgoncságával ruház fel" és lehetővé teszi, hogy "örök mámorban, örömtáncot járva egyesülj a mindenek felett álló Anyaistennővel", a világ teremtő Édesanyjával, akit a Vénusz bolygó jelképez, és akire a védákban is utalnak". Mit gondolsz, mi Soma örökké tartó fiatalságának a titka? Van egy ismerősöm, aki történetesen Soma tanítványa és ivott a soma-italból, hát ne tudd meg, miket mesélt. Azt mondta, hogy ahogy belekortyolt, mintha felperzselődött volna az egész teste, hihetetlenül intenzí, orgazmus-szerű élményt érzett és egyszerre kiabálnia, táncolnia kellett. Egy tetőtéri szobában lakott, éjjel lecsúszott a tetőről, de semmi baja nem lett, majd bement a ház mögötti erdőbe és azt mondta, egész éjjel táncolt. Kérdeztem, miért pont oda ment, azt mondta, hogy érezte, hogy oda hívja a Földanya és látta a föld alatt futó energiavonalakat, ahogy egy tisztáson metszik egymást. Amikor másnap találkoztam vele, mintha 15 évet fiatalodott volna és mondták az orvosai, hogy hirtelen eltűntek a gyomorproblémái.
2015. jún. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Uhh...
2015. jún. 7. 18:37
 5/20 anonim ***** válasza:

úgy tudom ez egy titkos recept alapján készülő "részegítő" ital volt Indiában, aminek a receptje elveszett, feltételezték az isteni eredetét, egyfaja kábítószer lehetett, halucinációkat okozott és erősen élénkítő hatása volt


nyilván így betört a vallásos gondolatok közé is (és/vagy már nagyon régóta ismerték)

2015. jún. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: én is ezt írtam. Soma nyilatkozta egyszer, hogy a Soma-italt egy Indiában tett utazása során kóstolta először, és onnan hozta haza a titkos receptet.
2015. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
XDXDXD te milyen gyakran nézed ezt a kérdést?
2015. jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#3. hozzászóló! Nem ismerem "Soma Mamagésát" és nem volt kedvem utánajárni, de köszi.


#5. hozzászóló: Köszönöm!


A #7. hozzászólás kinek szólt?

2015. jún. 9. 17:45
 9/20 anonim ***** válasza:
Amit én írtam, az úgy is van, Soma épp ezért adta magának a Soma nevet. Az életrajzi megemlékezéseiben leírja, hogy mikor India hegyei között megtapasztalta a Soma ital hatását, akkor isteni sugallatot hallott, ami arra ösztönözte, hogy a szent italról nevezze el magát is.
2015. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 20. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!