Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanú és Krishnás tudna...

Jehova Tanú és Krishnás tudna békésen beszélgtni egymással?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 20:50
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

ma 14:07


Szerintem leirta az okosságot!

2015. máj. 28. 19:30
 22/30 anonim ***** válasza:

Jehova tanúja vagyok, bárkivel elbeszélgetek.

Nem az határozza meg az embert, hogy miben hisz, de nagyban befolyásolja a viselkedését. Mindannyian emberek vagyunk, ugyanolyan gondolatokkal és érzésekkel.

2015. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Igen egy közösség van, akik közt szeret lakozik, akik közt megértés lakozik. Akik a szívükben ott hordozzák az isteni szikrát. Az ha egy ember vagy egy intézményes szervezet erőszakosan ezt ki akarja sajátítani ..."


Tudod T. 18-as válaszoló, a válaszodban megnyilvánuló túlnyomórészt személyeskedő hangvétel helyett, igazán megmagyarázhattad volna, hogyan gondolod az "egységet", "megértést" és "szeretetet", valamint milyen típusú közösségben?


Mindig itt bukik el ez a liberális filozófia, hiszen ezt a Szentírás és a józan ész alapján nem lehet igazolni, ez teljesen evidens.

Vallásközi "egységre" és "szeretetre" gondolsz? Úgy gondolod, hogy hitnézettől függetlenül, Isten csak a saját vallásában, hitében őszinte magatartást várja el? Hol van erre bibliai példa? Mindegy miben hiszel, mit tanítasz Istenről és Fiáról, csak őszintén higgy abban? Te hogy is gondolod?


És mindig megmosolygom, mikor gyakran a militarista egyházak képviselői minket vádolnak erőszakkal, nem semmi! Így lehet igaz a Biblia, miszerint egyesek az igazat hamisnak mondják ...

2015. máj. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 20-as válaszod nem tanúskodik bölcsességről. :-) Olyan mintha azt vetnéd fel, hogy az egyetlen formában elfogadott KRESZ szabályokon kívül még sok másfajta szabályt is alkalmazni kéne az utakon. De minek??? Tán nem elég jó az, ahogy van? Nem tölti be a célját úgy, ahogy megalkották? Dehogynem, a biztonságos közlekedésre tökéletesen alkalmasak azok a szabályok, HA BETARTJÁK.


A Biblia is ilyen, Isten ihletésével minden benne van arról, hogyan menekülhetsz meg. Ez egyetlen másik könyvben sincs ilyen formán, csak ha a Szentírásból pontosan másolt. Miért kéne más bölcsesség az életünk irányításához, a biztonságos "közlekedéshez" az élet országútján? Tudod nincs jobb, kielégítőbb és igazabb bölcsesség sehol erre. A Biblia az EGYETLEN és eredeti "használati utasítás" nekünk, hogyan is viselkedjünk, mi válik javunkra és hogyan gyógyítsuk meg magunkat és egymást.

2015. máj. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nem kedves, nem liberális filozófiát fejtettem ki. Krisztusból indultam ki mint origó pont, nem csak szimplán a Bibliából.

És felhasználva a hitet mely Isten ajándéka, és az ismereteimet. És nem vetem meg a másikat csak mert máshogy gondolkozik mint én, és nem állítom hogy nem élhet teljes értékű igaz életet. Engem így teremtett Isten.


Többet tenni nem tudok, egy rasszistával sem lehet normális párbeszédet folytatni ahogy egy vallási sovinisztával sem. Ahogy az fanatikus iszlamistákra sem hatnak az észérvek úgy sajnos rád sem. Ők is szó nélkül elhallgattatják aki máshogy gondolkozik. Szerencse ebben a tragikus helyzetben hogy nem minden Tanú viselkedik fanatikus módon.

Személyedet valami nagyon eltorzíthatta negatív irányba, de nem a Krisztusi út. Így a keresztény megnyilvánulások igen felszínesek, belül más van. Ami az ilyen párbeszédeknél kitör azzal a céllal hogy a beszélgetőtársat eleméssze. Az ego éhségét pedig sosem lehet csillapítani.

Így ha a kérdező most tenné fel a fenti kérdését, mondjuk csak veled kapcsolatban akkor az ötös válaszomban az lenne hogy ebben a formában határozottan nem.


ui: Természetesen azt sem szeretem ha valaki erőszakkal vádolja a Tanúkat, mert ez sem igaz. Csak az hogy ők is tökéletlen emberekből állnak akik törekszenek a fejlődésre.

2015. máj. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Attól, hogy logikusan nem ismerem el mindenki igazát, mert egyértelműen csak EGY igazság létezhet egyszerre egy témában, attól én "vallási soviniszta" vagyok, egy "fanatikus", akit egy őrült muzulmán terroristához kell hasonlítani? Te eszednél vagy?


Melyik Jehova Tanúja tiltja nektek vagy bárki másnak meg, hogy kifejtsétek véleményeteket? Soha egyik sem. Majd Jehova eldönti ezt a kérdést a végén mindenki előtt, az ítélet Istené.


Te mindenkinek igazat adsz, annak is aki vallási alapon és az ő hite szerint "Krisztus nevében" gyilkol másokat, és annak is, aki nem? Szerinted mindkettőt elfogadja Isten helyesnek? Miért kerülöd ki a kérdést és miért személyes sértésekkel terelsz helyette.

2015. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Még valami az utolsó válaszomhoz.


Ha a pszichoanalízisből kiindulva közelítjük meg a hitélet fejlődését. Akkor az egészségesen megélt hit lélektanilag megragadható jellegzetességei a következők.

Általában ha ezek nem működnek megfelelően akkor kapunk egy torz istenképet, torz szentírás magyarázatot(farizeusi felfogás, holott a betű megöl), korlátolt és kirekesztő nézeteket.

A teljesség igénye nélkül.


Az etikus élet:

Ez alatt nem a konvencionális moralitást, nem is egy törvényes rend szigorú betartását értjük, hanem inkább egy belülről jövő spontán érzületet, lelkületet mely minden emberrel és élettel való belső azonosulásból fakad.


Érzelmi átalakulás:

Három fő területét határozhatjuk meg:

A negatív, destruktív érzelmek mint a gyűlölet, harag, félelem csökkenek.

A pozitív érzelmek mint szeretet, öröm, részvét, irgalmasság növekednek.

A belső kiegyensúlyozottság, békesség nyugalom növekszik.


Kifinomuló, fejlődő tudatosság:

A tudat egyre tisztább, érzékenyebb, frissebb lesz és fokozódik az intuitív és introverzív képesség. A múlt vagy a jövő orientáltság helyett növekszik az itt és most valóságában, a jelenben élés képessége.


Motiváció:

A vágyak kifinumultabbá, harmonikusabbá válnak, nem annyira szétszórtak. Kevesebbet akar kapni, egyre többet akar adni az ember. Az önzés csökken, egocentrikusság helyett allocentrikusság lesz egyre inkább a jellemző. A hatalomkényszer és a mások megváltoztatásának kényszere egyre csökken, a világ elvakító szuggesztív hatása is csökken és ezzel együtt a világi dolgok iránti sóvárgás - ami a szenvedések egyik fő forrása - is csillapodik. Mindez a belső konfliktusok fokozatos feloldodásával, a szív megtisztulásának érzésével jár.


Az életbölcsesség növekedése:

Nem a tudásról van egyszerűen szó. A tudás az amink van, a bölcseség az amivé válni szeretnénk. Képességet jelent a dolgok nyitott elfogadására, amint azok vannak. Legfontosabb egzisztenciális kérdéseink, mint életünk értelme, a szabadság, a halál problémájának belső megoldódása. Létünk belső átélése, az igazi scientia sacra.

2015. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

#26


Figyelj nagyon nem mindegy hogyan kommunikálsz másokkal. Nem szimplán írtad hogy egy az igazság, ezt senki sem vitatja.

Te inkább kijelented az egoból kifolyólag hogy csak a te nézeted az egyetlen igazság. Nem hit által beszélsz.

Ha mégsem így van akkor normálisnak az érzelmeid kordában tartásával írd le.

Ha valaki Krisztus nevében öl akkor az már megtagadja a munkálkodó Jézust. Ilyenről hogy egyetértenék vele szó sem volt egyetlen válaszomban sem. Értelmezd amit írtam és ne hagyd hogy a gondolatmeneted is torzulást szenvedjen. És nem azért hoztam fel az iszlamistákat mert személyeskedni szeretnék vagy bárkit megsérteni. De a pszichoanalitikai lefolyás az nem sokban különbözik. Csak ők nem Isten ítéletét várják meg hanem rögtön és drasztikusan cselekszenek.

Egyébként sok olyan ember van aki nem is tudja hogy ő voltaképp igaz keresztény a viselkedése a tettei, a szíve által. Külön reklámozás nélkül, de evidens hogy észrevehető módon.

Aki Isten nevében öl az evidens hogy nem keresztény, nem követője a Krisztusi útnak. Feltéve hogy tényleg még mindig Krisztus az origo. Így tényleg nem tudom hogy tudtál erre következtetni.

2015. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Jézus közterületeken is prédikált az embereknek, például a tengerparton, sőt egyszer egy kútnál is. Mi is minden lehetőséget megragadunk, hogy beszélgessünk az emberekkel a Bibliáról , bárki legyen is az , vagy bármilyen vallású lehet az egyén , ha nyitott rá; prédikálunk az utcán, üzletekben, parkokban vagy telefonon, és ha lehetőségünk van rá, a szomszédainknak, kollégáinknak, osztálytársainknak és rokonainknak is.
2018. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Te inkább kijelented az egoból kifolyólag hogy csak a te nézeted az egyetlen igazság. Nem hit által beszélsz.

Ha mégsem így van akkor normálisnak az érzelmeid kordában tartásával írd le."


Szerintem nem az én érzelmeim legyen a téma! A kérdésre válaszoltam, nem a másik habitusát kellene bírálgatni, hanem a bibliai igazságot keresni és megérteni. Szerintem pont az ilyen személyessé váló irányok terelik el a lényegesebb kérdésekről a figyelmet.

2018. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!