Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki fog itelkezni az emberiseg...

Ki fog itelkezni az emberiseg felett?

Figyelt kérdés

„… Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé… Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek.” (Róm 14, 10, 12)


„… láték… hasonlót az ember Fiához, bokáig érő ruhába öltözve, és mellénél aranyövvel körülövezve. Az ő feje pedig és a haja fehér vala, mint a fehér gyapjú, mint a hó; és a szemei olyanok, mint a tűzláng. És a lábai hasonlók valának az izzó fényű érczhez, mintha kemenczében tüzesedtek volna meg; a szava pedig olyan, mint a sok vizek zúgása… és az ő orczája, mint a nap a mikor fénylik az ő erejében… És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó, És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen…” (Jel 1, 12-18)


„Isten országa… igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm… a ki ezekben szolgál a Krisztusnak, kedves Istennek… Azért tehát törekedjünk azokra, a mik a békességre és az egymás épülésére valók.” (Róm 14, 17-19)


„És ímé hamar eljövök; és velem van az én jutalmam, és megfizetek mindenkinek, a cselekedete szerint.” (Jel 22, 12 Új ford.)


Nos ki a biro,es miert irja, hogy megfizet mindenkinek a cselekedetei szerint ha egyesek szerint nincsen csak ket fele buntetes,orok halal, vagy orok elet?

Eleg sokat feszegetett kerdesek ezek, de erdemes ujra meg ujra atvenni oket mert nem ertelmetlenek.



2015. jún. 6. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha menézed kishazánkat, akkor látni fogod, hogy az emberek egymás felett ítélkeznek, még élőként.
2015. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Jézus.
2015. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kérdezö, az itéletet Isten valóban Fia, Jézus Krisztus kezébe adta.


Jézus Krisztus ajándékba kapta az engedelmességéért azt nagy hatalmat Atyjától. Mindent rendbe fog tenni és minden Jézus alá van rendelve, természetesen az Atyán kívül. Mikor mindent rendbe tesz, újra alárendeli magát Atyjának. Ezt az 1.Korintus 15:21-28-ban olvassuk.


Ez a tény, hogy Jehova a Fiát Jézust bízta meg az itélettel, garantálja, hogy igazságos lesz. Jézusról azt írja a Biblia, hogy ugyanolyan igazságos, ugyanúgy szereti a jogot és irgalmas, de ugyanakkor határozott mint Jehova Isten.


Már a Földönlétkor ezt bizonyította. Az egyszerü alázatos emberekhez nagyon irgalmas volt. De a gögös beképzelt farizeusokat elítélte. Meszelt sírokhoz hasonlította öket. Kintröl szépek, bentröl tele útálatossággal. Kétszer is kihajtotta ostorral a kapzsi üzletembereket a templomból. Azok pedig szaladtak elötte.


Kedves kérdezö, hogy az ítéletnél, a jutalom osztásnál fontos, hogy az igaszágos lehessen, az hogy milyen egyéniség a bíró.


Ha irgalmas, akkor figyelembe veszi az igyekezetet is. Sokszor jót akarunk tenni, de nem sikerül. Tökéletlenek vagyunk. Ugyanakkor nem beszélhetjük ki magunkat minden rossz tettünk után, hogy Istenem, hisz tökéletlen vagyok.


Valóban kétféle itélet van csak.

Már az Izraelitáknak megmondta Isten, hogy elödbe adtam az életet és a halált, DE választ az életet...

Ezt az 5.Mózes 30:19 írja.


Tökéletlenek vagyunk. Akaratlanul is vétkezünk idönként, vagy pillanatnyi gyengeség miatt.


Ezért halt meg Krisztus értünk. Ez az Ádámtól öröklött tökéletlenségünk eredménye. Ezért tette le váltságáldozatát értünk Krisztus.


Erröl ír a Biblia a Róma 7:15-24-ben.

2015. jún. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha valaki megalkot egy robotot, ami megöl valakit, akkor az az alkotó bűne, mert ő programozott rosszul.
2015. jún. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Peter__Griffin ***** válasza:
Mohamed
2015. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az ember nem robot!!

Lehetősége van hogy öljön,de lehetösége van arra is ,hogy szeressen.

Melyiket válassza a legtöbb ember?hát nem a szeretetet.


Minden Jézus Krisztus kezében van .Ő az aki teremtett bennünket ,Ő az aki meghalt értünk,Ő az aki feltámadott a halottak közül,Ő az aki vissza jön ítélni élőket és holtakat.

Ami válasz az ember annak a c gyümölcsét eszi,ha valaki Jézus mellet dönt akkor a szeretet.Ha nem mellette dönt akkor,a halál gyűlölet ,öldöklés,stb...

Jézus megadja a válsztási lehetőséget minden embernek,az ítélet napján senki nem panaszkodhat ,hog hát ő nem halotta,neki nem szóltak...

Az Ígaz Bíró igazságos ítéletet hoz minden emberrel kapcsolatban ,akárhogya s döntött Jézussal ,vagy Jézus nélkül.

2015. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A választás sem több, mint környezeti, külső körülményekre adott válaszreakció. Az ember nem tehet mást, csak amit az adott helyzetre reagál.

Ha az embert alkotni kellett, akkor bizony ROBOT. Előre meghatározott paraméterekre bele van kódolva a válasz is. Ebben az esetben a választás csak illúzió. A körülmények között mindig egy valamit fog választani a több kimenetel közül, azt amelyik a megfelelő a megírt program alapján.

2015. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kizárólag Isten fog ítélkezni az emberek felett, nem Jézus.
2015. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat...

Lehet jobb lett volna ebben a formaba feltenni a kerdest:


"HITED SZERINT"/ki fog itelkezni/"MAJD EGYSZER"/az emberiseg felett?/ :)


Hitem szerint Jezus Krisztus fog, mert ezt ala is tudom tamasztani a Szentiras szavaival, de ugyanakkor azt is mondhatnam, hogy Isten mivel hiszek a Szentharomsagban, es ezt is ala tudom tamasztani a Szentiras szavaival.

Dehat ez az en hitem. :)


Nagyon koszonom a valaszokat!:)

2015. jún. 7. 16:11
 10/12 Missi_Key ***** válasza:

valószínűleg azok a földönkívüliek akik először elérnek idáig és nagyobb haderejük lesz mint nekünk.

ha a teljes emberiség a kérdés.

2015. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!