Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen gondolatokat ébreszt...

Ozmium42 kérdése:

Milyen gondolatokat ébreszt benned Jeremiás 10,23?

Figyelt kérdés
"Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!"
2015. jún. 10. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Válaszolok, de vajon benned milyen gondolatok ébredeznek?

:D)


Az ember nem úgy lett megalkotva, hogy repülni tudjon, ugyanígy az a képesség sem adatott meg neki, hogy sikeresen kormányozza önmagát. David Fromkin történész ezt írta a kormányzatok korlátairól: „Mivel a kormányzatokat emberek alkotják, sikertelenek, és a jövőjük bizonytalan. Van ugyan hatalmuk, de csak korlátozott mértékben” (The Question of Government). Érthető, miért figyelmeztet a Biblia arra, hogy ne vessük a bizalmunkat az emberekbe (Zsoltárok 146:3).


Nos ezzel egyetértek


Marianne

2015. jún. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legelcsépeltebb bibliai paradoxon jut róla eszembe, az ún. "szabad-akarat paradoxon". Dióhéjban ez azt a kérdést boncolgatja, hogy "ha Isten mindent előre eltervezett, akkor az én szabad akaratom is egy előre megírt forgatókönyv, amin nem tudok változtatni?" Lehet ezen sokat rágódni, ez a paradoxonok lényege, ezért jó agytorna a dolog.
2015. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egyszerűen annyi, hogy az ember nem bízhatja el magát, sosem felejtheti el honnan jött és nem képes teljes kontrollt gyakorolni az élete fölött, nekem ez a tapasztalat jut eszembe, úgy gondolom kb ezt írja le
2015. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bennem az fogalmazódik meg ennek a bibliai versnek olvasásakor, hogy Isten és az ő tanításai nélkül nem tudnék neki tetsző életet élni. Ha rábízom magam, ő vezet azon ösvényen, ami szerinte és szerintem is a legjobb életúthoz vezet el. :)
2015. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az embereknek korlátozottak a képességeik.Az ember nem úgy lett megalkotva, hogy repülni tudjon, ugyanígy az a képesség sem adatott meg neki, hogy sikeresen kormányozza önmagát

A Biblia kijelenti, hogy az embereknek sem a képességük, sem a joguk nincs meg ahhoz, hogy magukat irányítsák.

2015. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!