Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szokott nektek ilyesmi gondola...

Szokott nektek ilyesmi gondolatok lenni? Bunnek szamit? Isten megbocsatja ezeket a kosza gondolatokat?

Figyelt kérdés

Mostanaban van amikor eszembe jutnak ilyen ertelmetlen dolgok. Gondolok itt a kinzasra vagy hasonlokra. Lehet a sok akcio film okozna? Neha a szuleim is reszt vesznek ebben, de en is van amikor. Nem gondolom komolyan ezeket csak a fantaziam ezt sugalja. Nem akarom egyaltalan ezeket a dolgokat, de eszembe jutnak es akkor gondolkodok, hogy mert?

Isten vajon megbocsatja ezeket, illetve bunnek szamitnak az effajta eszmek(nem gondolom komolyan)?

Katolikus vagyok.



2012. júl. 25. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És ezekben a gondolatokban te kínzol valakit, vagy téged kínoznak?
2012. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valtozo szokott lenni, de nem gondolom egyaltalan komolyan csak kipattanik hirtelen a fejembol.
2012. júl. 25. 10:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az agyad próbálja feldolgozni a látottakat. Mivel nincs meg benned szándék, hogy kínozz másokat, így nem hiszem hogy bűn. Nézz kevesebb akció filmet, mert ha sokat nézel, még rémálmaid is lehetnek és nem tudod rendesen kipihenni magad.
2012. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bűnnek számítana, de nagyon zavaró, én is jártam már így. Elolvastam egy elég sötét hangulatú könyvet, amelyben kínzásról, hasonlókról is szó volt, és utána sokszor ilyenek jutottak az eszembe... nagyon idegesítő volt. Azt tudom tanácsolni, hogy ne nézz erőszakos filmeket, ne olvass erőszakos könyveket, mert ezek hatására támadnak ilyen gondolataid.
2012. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Hazardteam ***** válasza:
Ebben a világban nem csak az ember saját gondolatai "hangzanak el" egyes szám első személyben. Ez a képekre, vizuális történésekre is igaz. Régi trükk..
2012. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 pelgrim ***** válasza:
Isten, a szeretet, bölcsesség és hatalom kimeríthetetlen forrása nem tartja számon a te bűneidet, gondolataidat. De a te fantáziádnak következményei vannak a te (ön-)tudatod vagy lelkiállapotodra, ami sorján szavaidban és tetteidben is nyilvánossá válik. És nem mindegy, hogy mikor mit mondasz, hogyan viselkedsz és mit teszel.
2012. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, ha az én gondolataim ismernéd...

Előszőr azt akartam írni, hogy megnyugodnál, de ha jobban végig gondolom, nem vagyok benne biztos:)

Nem bűn. Csak emlékezel olyan dolgokra, amiket láttál.

Próbálod feldolgozni, hogy miért vannak ilyen dolgok a világban. Tanulni belőle. Aztán lehet szó mindenféle kísértésről.

Amíg nem viselkedsz úgy, nem követsz el bűnt, nem tervezel ilyet tenni komolyan, addig nem bűn. De valaki írta, hogy vigyázz. Benned vannak ezek a gondolatok. Te döntöd el, hogy mit teszel. Vannak olyan emberek, akik állítólag nem tudnak uralkodni magukon és durva dolgokra vágynak.

2012. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egy-ket gondolat utan volt egy kis szunet, majd a teveben volt egy rovid riport, ami nekem felidezte ezt a par gondolatot es most szovodnek a tortenetek. En is ugy gondolom, ha nem gondolom komolyan akkor gyakorlatilag csak a fantazia szulemenye mindez. Akkor ezek szerint nem bun, hiaba ilyen kemenyek a gondolatok (kinzasok)?
2012. júl. 25. 14:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy te és nagyon sokan szeretnétek szép, boldog életet élni, Jézus Krisztus szeretetében, mint jó keresztény emberek... Mindenféle beteges, értelmetlen, gyűlölettel teljes brutálitás nélkül.... Könnyek, csalodás, fájdalom és halál mentesen, sírás és fogcsikorgatás nélkül...

DE! Ha körbe nézel a világban, sajnos nem ilyen az élet. Nem csak a filmekből árad a mocsok, nem csak az emberek fantáziájából, hanem az egész lényükből, a valóságban is.

Úgy hogy nagyon sokszor bele fogsz rohanni olyan hírekbe, eseményekbe, melyek nagyon szomorúak.

Lehet néhányszor más emberek gondolataihoz kell nyúlnod, hogy megértsd őket, segíts nekik, vagy éppen megvéd magadat tőlük. Lehet üldözni fognak téged, bántani fognak gondolatban, szóban, cselekedetben, esetleg semmibe fognak venni.

Nem menekülhetsz a gonoszságtól. Annyit tehetsz, hogy szembe nézel vele és Isten segítségével legyőződ.

Ne érezd magad rossznak, ha úgy érzed bűnös vagy, kérd Isten, hogy megbocsásson neked, ha helytelen, amit teszel, gondolsz, cselekedsz....Kerüld a bűnt és a gonoszságot.

Régen én is néztem horro filmeket és nem lett gyilkos, de az ablakon sem ugrottam ki. Most már azért nem nézem ezeket, mert undorítónak találom és értelmetlennek a legtöbbet. Ha Isten törvénye a szívedben van, és azt betartod, nem érhet baj. Akkor sem ha maga a gonosz adja ki magát neked Istennek. Mert nem a név, a hatalom számít, hanem a szeretet és a tisztaság.

Minden ember hibás és mindenki követ el bűnt, te is. De törekedj, hogy a jó úton járj, akkor is, ha nem sikerül. Mert nincs annál rosszabb, ha a mocsokra bemeséled magadnak, hogy jó.

Attól mert elhiszed, még nem lesz jó.

Ugyanakkor ne érezd magad bűnösnek olyan dolgok miatt, amik miatt nem vagy az. Mert úgy is lehet az ember öngyilkosságba stb.. kergetni, hogy elhitetnek vele sok mindent, ami nem igaz, csak annak tűnik. Ne rágódj mindig azon, hogy hibát vagy bűnt követsz el. Ne legyél betegesen maximalista. Ra rágodsz valamin, beszéld meg Istenbel vagy a barátaiddal, családoddal a dolgot.

Inkább javaslom Istent. Nyugodtan élvezd az életet és legyél boldog, szabad ember, aki nyitott a világra, a tudásra stb... De a földi élvezetért ne feledd el Istent, ne tedd meg magadnak a pénzt, élvezetet Istenné. Ne legyél mértéktelen, ne taposs el másokat és segíts másoknak, ha tudsz! Nem kell magad hibáztatni és megint csak öngyilkosnak lenni, ha nem mindig tudsz segíteni vagy jót cselekedni. A világot sajnos nem válthatod meg, nem teheted jóvá. Valaki már meghalt értünk, Jézus Krisztus. Benne bízhtasz.


u.i.

A kínzások, amikor eszedbe jutnak, élvezed vagy ellenkezőleg?

Melyiket élvezed, amikor téged vagy másokat kínoznak?

Miért élvezed ezeket? Miért jó, ha valakinek fáj?

Gonosz volt? Nyersz belőle valamit?

És ha neked fáj, miért jó? Szomorú az életed, depis vagy? Vagy sexuálisan felizgat a gondolat?

Esetleg csak átszalad a fejeden semmi más érzés nélkül?


Tényleg nem szabad rágódni...Tönkre teszi az embert.

Foglalkozz mással, ha ezek a gondolatok zavarnak vagy beszélj róluk.

2012. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell ennek jelentőséget tulajdonítani. A gondolat még nem bűn önmagában, éppen ezért tanítja az Ige, hogy ejtsünk foglyul minden gondolatot a Krisztus iránti engedelmességre.

Azaz az olyan gondolatokat, amik rombolóak, meg kell fogni és nem tovább gondolni, vagy még meg is tenni.


De nézhetnél kevesebb akciófilmet is. Horrort meg pláne hagyd abba.

2012. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!