Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak mi a véleménye...

Jehova tanúinak mi a véleménye a vizsgálat céljából történő véradásról? Tehát pl vérképvizsgálatra kel gondolni, azt is helytelenítik?

Figyelt kérdés
2015. jún. 13. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok... :)
2015. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem, mivel senki nem eszi vagy issza vagy fecskendezi be azt a vért, hanem a vizsgálat után megsemmisítik. ez nem helytelen a zrt szerint sem. de ki tudja, mikor lesz új világosság... egyébként a tanúk mind a 4 vérfrakciót elfogadhatják, de a teljes vért nem. a vérből azonban a 4 vérfrakció kivonása után csak a víz marad... mi ellen is tiltakoznak tehát?
2015. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

szia


az előttem szóló csak nyugodtan gonoszkodjon, ebből is látszik, hogy mennyire nem krisztusi szellem uralkodik benne, met akkor ábizná a teremtőre, és nem sértegetne senkit ilyen beszólásokkal.


a vizsgálat céljára adott vér nem bűn, mivel ezzel nem másoknak adok vért, hanem az egészségemet érintő vizsgálatra adtam.hogy megállpítást nyerjen az egészségi állapotom, és ebből tudjanak megfelelő gyógyitást alkalmazni.


Marianne


(remélem a lelkiismereted még nem alszik teljesen és észre térsz)

2015. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

de amikor valaki vért ad akkor is azért teszi, hogy másoknak az életét megmentse, és ezzelnem csonkítja meg magát vagy ilyesmi.


elvben ugyan úgy a "lelkemből adok egy darabot" nem?


és a második csak kritikát fogalmazott meg, nem kéne mindenkit gonosznak titulálni, inkább biztonyítsd, hogy jehova tanúi nem olyanok mint ő gondolja (már ha tudod)

2015. jún. 13. 19:49
 5/9 anonim ***** válasza:
én nem a tanúkat kritizálom...
2015. jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Vizsgálat céljából a véradás megengedett. Viszont a véradás nem. Mivel Isten helyteleníti a vérátömlesztést, ezért mi sem fogunk hozzájárulni ahhoz, hogy valaki helytelenséget kövessen el, még úgy, ha nincs tudatában.
2015. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mivel nyíltan sehol nincs leírva, hogy nem lehet vérátomlesztést végezni, ezért Jt levezetik ezt, viszont ugyan azon a levezetési logikán tilos lenne elvben vizsgálatra is vért adni
2015. jún. 14. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:
pl a bulgáriában csak úgy engedték működni a zrt helyi szervezetét, hogy nem tíltja meg a tagjainak, hogy vért fogadjonak el. belementek, a bolgár tanúk fogadhatnak el úgy vért, hogy nem fenyegeti őket a kiközösítés veszélye.
2015. jún. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"az előttem szóló csak nyugodtan gonoszkodjon, ebből is látszik, hogy mennyire nem krisztusi szellem uralkodik benne, met akkor ábizná a teremtőre, és nem sértegetne senkit ilyen beszólásokkal. "


Te vagy itt a helyi egyszemélyes fenyegetőbrigád? Biztosan örül annak a te Teremtőd, hogy mindenkiben a gonoszt látod, aki nem ért veled egyet?


"a vizsgálat céljára adott vér nem bűn, mivel ezzel nem másoknak adok vért, hanem az egészségemet érintő vizsgálatra adtam.hogy megállpítást nyerjen az egészségi állapotom, és ebből tudjanak megfelelő gyógyitást alkalmazni. "


Tehát másnak vért adni tilos, még akkor is ha az egyébként életmentő lenne, míg a saját egészségi állapotod vizsgálata szempontjából nem tilos vért adni. Ez szerinted nem önzőség? Ja, szerinted persze hogy nem az, ezt kár is volt megkérdezni... Szerintem viszont eléggé az. Persze, tudom, szerinted ezért én vagyok a gonosz...

2015. jún. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!