Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ennyire pocsék hely lenne a...

Prókátor kérdése:

Ennyire pocsék hely lenne a menyország?

Figyelt kérdés

Ez a földi élet úgy ahogy van, pocsék. Isten szemmel láthatóan a gonoszokat segíti, az erkölcsös életet élni próbáló embereket pedig eltiporja.

Ha nincs itt az életben egy szemernyi maradéktalan boldogság sem, akkor elég egyetlen boldog perc a túlvilágon, hogy túltegyen ezen az itteni életen. De akkor viszont a menyország csak annyival több a földi élettől, hogy megkapjuk azt, amit itt a földön megtagadnak tőlünk. Nem sokkal több.

Van értelme egy ilyen apró plusszért végigszenvedni egy egész életet mosolyogva?


2015. jún. 13. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Ne áltasd magad. Se isten, se mennyország nincs. Amikor meghalsz akkor ugyanaz lesz mint születésed előtt, vagyis semmi.


Akkor kapod meg amit akarsz, ha teszel is érte. Ne hidd el a tündérmeséket. Ha nem csinálsz semmit, akkor bizony nem fog az öledbe hullani semmi és akkor szenvedhetsz.

2015. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem pocsék a földi élet, én alapvetően jól érzem magam így is, keresztény vagyok, de meglehetősen ritkán jut eszembe a mennyország
2015. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"szerintem nem pocsék a földi élet, én alapvetően jól érzem magam így is, keresztény vagyok, de meglehetősen ritkán jut eszembe a mennyország"


Akkor menjél betonozni 40 fokban egy egész nyarat és utána beszélhetünk újra a dologról.

2015. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked valaki bemesélte, hogy van sültgalamb. Van. Ha megfogod és megsütöd. Különben nincs.

Az életben pontosan annyi a boldogság, amennyit teremtesz magadnak. Akik azt mondják, semmi sincs, nem is tettek érte semmit.

Csak az életet végigélni van értelme. Hogy szenvedve-e, vagy boldogan, az tőled függ.

2015. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom megérteni, hogy egyesek miért egyből sültgalambról meg tenni kéne dolgokról mesélnek, amint előkerül a szenvedés miértje? Hol beszéltem én hasonlókról? Ha meg nem említettem ilyent, akkor meg mit trollkodtok?

Konkrétan az van, hogy elveszítettem a fizetésem 1/6-át (egy darab bankóban, úgyhogy sejthetitek, hogy nem lehetett túl nagy az a fizetés). Na most a tanítás ugye az, hogy tűrj békességgel, mert majd az életed után visszakapod sokszorosan, bla bla bla.

De mi garantálja, hogy jobb lesz? Mert a mai élethez képest kb m3g a pokol is jobb helynek tűnik. Pontosabban kevés is elég, hogy jobbnak tűnjön.

Én nem a sült galambot várom! Ilyent csak a beképzelt taknyosok tudnak mondani, akik apuci pénzéből szépen elvegetálnak, de a munkáról annyi fogalmuk sincs, mit tyúknak az abcről. Engem az zavar, mikor a kínkeservesen összekapargatott, összegürizett kevés is eltűnik a semmiben, veszélybe sodorva.a mindennapi létfenttartást is

2015. jún. 13. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:

A mennyországban majd állandóan érezheted Isten szeretetét.

Ha hiszed és elfogadod a megváltást ajándékként.

2015. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valójában azért ilyen 'pocsék' mert jelenleg Sátán uralkodik a föld felett. Egy kis ideig még megengedi Isten, de nemsokára újból Isten fog a föld felett uralkodni és megváltozik minden. Szerintem még így is élvezhető ez az élet, csak pozitívan kell hozzáállni.


"A rossz hír: a boldogságnak nincs kulcsa A jó hír: az ajtó nincs bezárva."

2015. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vigyázz jobban a pénzedre. Ennyi.
2015. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még nem a mennyországban élünk.
2015. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!