Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye, a muszlim nők (muszlimok...

Ugye, a muszlim nők (muszlimok) nem veszik sértésnek, hogy közös fotót szeretnék velük?

Figyelt kérdés
Elsősorban azért érdekel, mert ugye, ők is hétköznapi emberek, és csak úgy nem szoktak közös fotót kérni egy hétköznapi embertől sem, de engem nagyon foglalkoztat és tisztelem a vallásukat, és bár nem tervezem, hogy felveszem a vallásukat, de tetszik, jelen esetben pl. a ruházatuk is (ne haragudjatok, de nem tudom, hogy hívják pontosan, mert többféle megnevezése is van, ha jól tudom), amiért a közös fotó is készülne. Grazba utazom, és mivel, egy közel 300 ezres városról van szó, kétlem, hogy ne lennének muszlimok. Szóval, ugye nem veszik sértésnek, hogy egy ilyen kéréssel fordulnék feléjük?

2015. jún. 13. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan az adott ember mentalitásától függ, mint minden más.

Volt helyzet, ahol világos volt, hogy a férj ölne ezért. És volt helyzet, amikor tapadtak a nők, hogy csak egy fotót közösen. Nem is érdekelte őket, hogy ők nem is kapnak belőle.

Szóval egyszerűbb, ha megkérdezed. Rögtön eldől.

2015. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Engem Mexikóban kapott el egy texasi nő,hogy nagyon hasonlítok a lányára, hadd fényképezzen már le, hogy megmutasson neki, mert ő nincs itt vele. Fura volt, de engedtem, aztán mutatott képet, tényleg megdöbbentő volt a hasonlóság. Szóval magamból kiindulva én hagynám, meg hagytam is, de inkább személyiség mint vallás kérdése szerintem

szerintem.

Jó utat!:)

2015. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindenképp megkérdezném tőle/tőlük.

A kérdés, hogy mit kéne mondanom? Mi legyen a kérdés? Szeretném, hogy tényleg érezzék, hogy tisztelem a vallásukat, és nem viccből szeretném a fotót, hanem, mert tényleg érdekel, ahogy azt fentebb is írtam. És, a másik... tudom-tudom, hogy "csak egy közös fotó", de szeretnék tájékozódni előtte. Katolikus vagyok, és nem is tervezem a váltást, megértik? Ugye, ahogy az első válaszoló írta, sok minden függ az adott ember mentalitásától, épp ezért...

2015. jún. 13. 18:32
 4/10 anonim ***** válasza:

ez helyfüggő is, mert pl európában ez nyilván nem sértés, ők is fotózzák egymást magukat, más férfival, férjükkel stb


de ázsiában ahol rendkívül szigorúak a nemek közötti érintkezés szabályi simán lehet,hogy nem szabad, sőt megszólítani sem illik őket, nekem pl az a tapasztalatom ,hogy férfi társaságban járkálnak mindig, és nagyjából ez a férfi beszél helyettük


európában ezt nem is igazán lehet tartani, meg ugye sokan pont azért jönnek ide, hogy ne kelljen ennyire szigorú körülménye között élniük

2015. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

illetve van még egy változat, ezt Magyarországi, de bevándorolt muszlimok között tapaztaltam meg, hogy ha pl elhívnak vendégségbe a lányok is ott lehetnek a társaságban, jól érezhetik magukat, hozzászólhatnak a témához, de mondjuk csak úgy összefutni velük az utcán, úgy hogy mondjuk korábban megbeszéltétek h kölcsön adsz neki egy könyvet, és találkoztok h odaadd, azt nem lehet.


Tehát kell legyen ott egy férfi aki "vigyáz rá", illetve ez pl munkahelyen nem nagyon kivitelezhető, ott viszont nagyon elzárkózóak. Hogy európai férfi udvaroljon az természetesen kizárt, bár ez nem nemzeti hanem vallási dolog, mert az Iszlámban férfi elvehet nem muzulmán nőz, mert ugye ő a "ház ura" és a gyereket már muszlimnak fogják nevelni, ezzel hosszú távon csökkentik a nem muzlimok számát, de muszlim nő kivégzés terhet mellett nem házasodhat más vallású férfival, ebből a törvényből adódott a nagy botrányt kavart eset amikor a keresztény férfihoz feleségül menő nőt arra itélték ,hogy a gyerekét még szülje meg (nászéjszakán fogant) majd utána végzik csak ki. A gyerek természetesen muszlim családhoz kerül...

2015. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha egy muszlim nő társaságban van, akkor ő többnyire a férjével és gyerekeivel van - udvariasabb, ha kettőjüket együtt kéred meg a fénykép készítésére. Ha nemet mondanak, el kell fogadni. Nem tudom, hogy te nő vagy? Ha igen, akkor könnyebb a dolgod. Ilyen szempontból.

Mondjuk, bár senki sem kérdezte, én eleve nem viselem el a képeket rólam, így nem is engedném meg senkinek, ez mindenképp vallástól független dolog. Nem lehet valláshoz kötni szerintem.

Másik dolog. Ha egy szépen felöltözött muszlim nőt fotóznál le, nem láthatna senki olyan testrészt, ami az iszlám szerint elfogadhatatlan lenne.

EZ csak egy vélemény. Szerintem kérdezz mindenképp.

2015. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Fiú vagyok és 17 éves.

2015. jún. 13. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Az iszlámban tilos az, amit te szeretnél.


1) az iszlámban az imidzskészítés tilos (ha olyasmi kerül ábrázolásra, ami lélekkel rendelkezik: ember, állat, akár élő akár halott már).


2) a nők teste 'awrat (azaz szemérem) és emiatt őket még a férjük sem fotózhatná le, hogy a képet emlékbe eltegye, hiszen a férjre is vonatkozik a képkészítés tilalma.

idegen fiatalember már csak ezért sem készíthet képet a muszlimákról, hiszen nem is lenne szabad, hogy a muszlimák megjelenítsék előtte a szépségüket (illetve önmagában a képkészítés tilalma miatt sem).


ráadásul a muszlim férfirokon egyfajta gheerah-t (ghírát), azaz féltékenységet kell hogy érezzen, amikor egy idegen fiatalember az ő nőrokonával kapcsolatba lépne, vagy a szépségét lefotóztná magának.



3) fényképet vagy bármilyen más ábárolást csak akkor lehet alkalmazni, ha ez nagyon indokolt (útlevél, jogosítvány, személyi igazolvány, fertőzött vagy szökött ember/állat képe, vagy tanítási célokból).


4) nem állhatsz be egy muszlim nő mellé, mert te nem vagy a rokona, és sem te nem mehetsz közel hozzá, sem ő nem tehet felé lépéseket, mert ez a nemek nem megengedett keveredése, ami tilalmas.


- - - -


vannak olyan muszlimok és muszlimák akik nem ismerik a képkészítés tilalmát és emiatt megengedik azt, hogy fénykép készüljön róluk, vagy a feleségükről.


ha elmész az alifta.com oldalra, aminek van angol szekciója és beírod, hogy image-making, picture-making és/vagy azt hogy taswir, akkor leellenőrizheted mindazt, amit most neked leírtam, in shaa' Allaah.



szóval ne készíts fényképet, mert ez tilos.

az imidzskészítés egyébként nem csak a fényképezésre igaz, hanem minden másra is, pl. vésés, szoborkészítés, stb.



a ruhák nevei: hijaab (hidzsááb), khimaar (khimáár), abaya (abaja) és djilbaab (vagy jilbaab), azaz dzsilbááb.

az arcot eltakaró fátyol neve: niqaab (ugyanígy kell kiejteni is).

2015. jún. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A bigott vallásgyakorlók szerint tényleg tilos. Irán nem nevezhető vallási szempontból liberális országnak. Vagy ötven fotóm van 3 évestől 70 éves nőig. Mind ők kértek erre.


Nem kell ezt túlkomplikálni. Minden értelmes ember tudja, hogy a másik esetleg más szokásokkal rendelkezik. Éppen ezért kellő udvariassággal és tisztelettel, mosolyogva (ez fontos) mindenkit meg lehet kérdezni. Készíthetnék egy közös fotót? Ilyen egyszerű. Nemet mondtak, de soha sehol nem volt kellemetlenségem belőle.

2015. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az iszlámban tilos az ember ábrázolás, ezért egy igazán hithű muszlim nem fényképezkedik!
2015. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!