Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szex és Ramadan. Napnyugta...

Doomsday16 kérdése:

Szex és Ramadan. Napnyugta után szabad a szex?

Figyelt kérdés

Napkeltétől napnyugtáig se enni, se inni, se dohányozni, se kufircolni. A napnyugta a szexuális önmegtartóztatás alól is felment, vagy a Ramadan honapja alatt valóban tiltott a szex? Elsősorban hithű muszlimok válasza érdekel. Az "azt hiszem", "úgy tudom" nem segít, az iszlámot kritizálók pedig kíméljenek.

Köszönöm! :)



2015. jún. 18. 13:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

én nem vagyok muszlim, de ismerem a vallást, a napnyugta után szabad amiket nappal tilos volt, egyes muzulmán filozófusok szerint a nappal a böjt megtaróztatása éjjel a megtörése az erény, tehát pl erény közvetlenül a nap lenyugvása után enni


mások szerint éjjel sem helyes "tobzódni" de lehet élni a nappal tiltott dolgokkal, nyilván a szexualitás is ide tatozik


kiváncsi vagyok ide is jönnek e az ateisták kötekedni, vagy csak a saját kultúrkörüket nem tudják tiszteletben tartani, illetve civilizáltan kritizálni

2015. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

1. kicsit félreinfoztak.

A Ramadán idején nap keltétől nap nyugtáig nem szabad enni és inni.

1 hónapig a szex tilos és a férfiak elvileg semmit nem dolgozhatnak 1 hónapon keresztül, akár éjjel van, akár nappal.

2015. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
A dohányzás, alkohol és a drog fogyasztás is tilos ebben az időszakban különösen.
2015. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

"a férfiak elvileg semmit nem dolgozhatnak 1 hónapon keresztül, akár éjjel van, akár nappal"


Ez azért elég érdekes elképzelés, én voltam iszlám országban Ramadánkor, és biztosíthatlak, hogy az útépítő munkásoktól kezdve a pincéreken keresztül a biztonsági őrökig mindenki dolgozott. De ha csak józan ésszel belegondolsz, baromság lenne egy ilyen előírás.


Amúgy szabad szexelni ramadánkor napnyugta után.


"Allah Says in the Holy Quran Chapter 2 Surah Baqarah verse 187:

187 Permitted to you on the night of the fasts is the approach to your wives."


[link]

2015. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. jún. 18. 15:51
 6/20 anonim ***** válasza:
49%

bocsánat hogy közbeszólok, hithű muszlimok nem akarnak a te kérdéseddel foglalkozni, mert egyenesen provokálod őket hogy a szexre gondoljanak és bolondok lennének böjt alatt erre gondolni. ez nem olyan, mint a katolikusok böjtje, hogy tudom hogy van, de nem érdekel.

Másik. Nem napkeltétől kell böjtölni, hanem hajnalhasadától, ami ma pl 1:40kor volt, napfelkelte meg 4:50körül van. Szóval ide azért kitartás kell, erő, puhányoknak ez nem való. Erőfeszítés.

Szerinted, ha belegondolsz, kedves Kérdező, ha enni inni nem szabad akkor mást ------t lehet? .... Ezért írta az egyik kérdező hogy provokáció amit kiírtál. Vagy csak szimplán tudatlan vagy? ... És nem, este már nem tiltott. Böjttörés utántól.

2015. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%

miért provokáció? nem értem :/


egy hónap? nem töri ez meg a gazdaságot? vagy kéne de nem tartják be?

2015. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
AKkor itt sok az értetlen mégis. Miért törné meg a böjt a gazdaságot? Mindenki dolgozik. Ennek melyik része nem érthető?
2015. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudtam, hogy ennyire nem ismeritek a többi vallást. 0 % hasznos a válaszom... A 1 havi munkakerülésre logikusan lehetetlen, de elvileg így van. Gratula okoskák :D
2015. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Feltételezem hogy te muszlim vagy és te is így csinálod, mert ezt mondod. Nyilván ezért lett nulla százalékos amit írsz. A kérdező külön kikötötte, hogy muszlimok válasza érdekli.
2015. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!