Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szex és Ramadan. Napnyugta...

Doomsday16 kérdése:

Szex és Ramadan. Napnyugta után szabad a szex?

Figyelt kérdés

Napkeltétől napnyugtáig se enni, se inni, se dohányozni, se kufircolni. A napnyugta a szexuális önmegtartóztatás alól is felment, vagy a Ramadan honapja alatt valóban tiltott a szex? Elsősorban hithű muszlimok válasza érdekel. Az "azt hiszem", "úgy tudom" nem segít, az iszlámot kritizálók pedig kíméljenek.

Köszönöm! :)



2015. jún. 18. 13:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Szó sincsen arról, hogy ne lehetne dolgozni. Máig emlékszem, Egyiptomban a Királyok Völgyében ramadánkor beszélgettem egy biztonsági őrrel, augusztus volt, elképzelhetetlen meleg, szegény teljesen készen volt, én meg ajánlgattam neki, hogy adok vizet a kulacsomból, legalább mossa meg az arcát meg a fejét, hogy felfrissüljön. Ő azt válaszolta, nagyon rendes vagyok, de nem akarja, mert így mindenképp a szájára is kerülne víz, és ő maradéktalanul be akarja tartani a ramadánnal kapcsolatos előírásokat.


Ha dolgozni is tilos lenne, akkor ez a hithű muszlim egészen biztosan nem dolgozott volna aznap.


De amúgy gugli, meg kell nézni egy iszlámmal foglalkozó, mértékadó honlapot. Sehol sem írják, hogy ne lenne szabad dolgozni, sem azt, hogy napnyugta után tilos lenne szexelni.

2015. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kedves Névtelen!

Ha 100%-ban ismerném az iszlám vallást, valószínűleg nem kérdeztem volna ezt.

Arról a kommentről lemaradtam, hogy ez a kérdés provokáció, egyedül a Te hozzászólásodban látom említve, hogy valaki azt mondta... Erre látod valóban nem gondoltam, talán azért, mert ezen az alapon böjt alatt egy hamburger reklám is provokációnak minősül. Ha valakit mégis provokálna a kérdés, hát elnézést kérek.


A válaszod nem haszontalan, csak két helyen is olvastam az "elméletileg" szót, ami számomra nem azt jelenti, hogy első kézből tudod, de ha mégis így lenne, akkor újfent elnézést kérek.


Vannak muszlim ismerőseim, akik ugyanúgy dolgoztak ma is, mint tegnap, az adott kérdésre pedig mindketten mást mondanak, ezért hívtam segítségül az internet szabad népét :)

2015. jún. 18. 22:19
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

Szia kérdező!


Szerintem a kérdésed stílusa nem teljesen megfelelő.


muszlima vagyok, alhamdulillaah.


itt vannak a válaszok a kérdéseidre:


1) nem a naptár alapján böjtölünk, mert a naptár csak egy segédlet, ráadásul becsült idők vannak benne.

tehát az a válaszadó, aki már 1:40-től abbahagyta az evést, ő az egyik naptárat követi vakon.

1:40-kor még éjjel van, teljesen sötét.

addig lehet enni, inni és szeretkezni a házastárssal, amíg a fehér csík meg nem jelenik a horizonton jól láthatóan.

onnantól kezdődik a böjt.


egyébként valóban a hajnali imaidő kezdete az, amikortól már nem szabad enni, inni, szeretkezni.

a böjt megtörése napnyugtakor van, ami itt Pesten kb. 20:50 perckor történik, de Allaah tudja a legjobban.


2) fontos kihangsúlyozni, hogy a szeretkezés csak házastársak között történhet.

sem ramadhaan-ban, sem pedig ramadhaan-on kívül tilos olyan személlyel szeretkezni, aki nem a saját házastárs.


3) a cigaretta nem csupán ramadhaan-ban tilalmas, hanem azon kívül is, mivel maga a cigaretta tilalmas az iszlámban.



bizonyos speciális helyzetekben megengedett a szeretkezés napközben, pl. az a nő szeretkezhet a férjével, akinek aznap napközben elállt a menzesze (hiszen azt a napot még vérezve kezdte el, csak elállt neki), a férje pedig utazó, és az utazóknak szintén nem kötelességük böjtölni (de később be kell azt pótolniuk).

ám ezek a szabályok csak olyanokra igazak, akik a Shaaree'ah-ban foglalt okok miatt utaztak valahová.


4) böjt alatt meg lehet mosni a fogakat, lehet vízzel szájat öblíteni, lemosni magunkat (testet és arcot is), pont azért hogy lehűtsük magunkat.


5) még ételt is lehet kóstolni főzés közben, csak lenyelni nem szabad.


az imához való bemosakodásnak is a része a száj kiöblítése.


fontos tudni, hogy a vallástudósok túlnyomó többsége szerint a szextől való tartózkodás alá tartozik a maszturbálás is. az is tilalmas, ramadhaan-ban napközben és este, és ramadhaan-on kívül is.

2015. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%

Kedveske, azt írtad, hogy "tehát az a válaszadó, aki már 1:40-től abbahagyta az evést, ő az egyik naptárat követi vakon." - - - "vakon" - köszönöm.

Mert te tudod hogy én mikor hagytam abba az evést. Szerintem ezt Allah tudja csak. Nem te.

Mi lenne ha végre nem osztanál ki senkit a KORREKT hitvallásról, más muszlimokat szekálnál és kizárólag MAGADDAL foglalkoznál? Egy-egy szóval fel tudod húzni az embert.


A másik, most a Kérdezőnek (az off-nak vége) : NEM neked írtam hogy "feltételezem hogy te muszlim vagy és te is így csinálod, mert ezt mondod. " hanem a kilencesnek (aki a kettes is ha jól emlékszem), aki azt sérelmezte, hogy nulla %os hasznossága lenne az "elvéletileg"-es szövegnének. Nyilván nem vagyok idióta, hogy a kérdezőnek szegezzem ezt a feltételezést, aki vette a fáradtságot és kérdezett és muszlim válaszokat várt.. Az egyik muszlim kommentjét olvastam és ő ezt a kérdést tényleg provokációnak vette, noha semmi csúnya szó nem volt a válaszában, az ő kommentjét el is távolították. Ő tényleg annak vette. Így látta, ezt ki is fejtette.

Harmadik gondolat: nem csak én láttam azt a kommentet, mert még egy másik válaszoló is látta és reagált is rá.

2015. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

71%-os!


te eléggé nekimentél a kérdezőnek és rögtön negatívat feltételeztél róla és le is hülyézted.

valószínűleg tudatlan a kérdező, ezért is tette fel a kérdését, de Allaah tudja a legjobban.


másrészt te magad írtad hogy 1:40-kor kezdődött a böjt "szerinted".

erre írtam azt, hogy ez nem igaz, és csak az kezd el ekkor - ennyire korán - böjtölni, aki CSAK a naptárra hagyatkozik.


én a korrekt hitvallásra hívom az embereket és csak olyan weboldalt, audiot és cikket linkelek, amiket szunnik és hozzáértő emberek állítottak össze.

2015. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Még egyszer a szövegértésből nem elégséges ember(ek)nek: nem a kérdezőnek írtam amit írtam és már elegem van. Olvass már. Indokoltam is hogy kinek és minek írtam, komolyan mondom, ide az ember akkor jöjjön ha túl nyugodt és vannak önkéntes idegesítő emberek.
2015. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
28%

71%-os nagy muszlim, ennek az oldalnak az a lényege, hogy a kérdező kérdez, te pedig leírod a választ.

Ha valaki mer válaszolni, azt el kezded kritizálni, provokálni.

Te leírtad mi a ramadán szerinted! Ennyi. Felétek az iszlám vallás lehet így működik, felénk nem.

2015. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A mi családunkban ez úgy működik, hogy napkeltétől napnyugtáig nem eszünk és iszunk. Az elvileg szót azért írtam, mivel mikor én tanultam, akkor benne volt, hogy szex és a munka is tilos a böjti időszakban. Nálunk ez a valóságban úgy működik, hogy csak két hét szabadságot veszünk ki, amikor nem dolgozunk. Ilyenkor utazunk nyaralni, családot látogatni.

2015. jún. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ajjaj.

Tényleg tudatlan vagyok. Nem is sejtettem, hogy iyen vita alakulhat ki egy általam ártatlannak hitt kérdésből. Azt hiszem a választ megkaptam, a hozzászólásokat köszönöm mindenkinek (a nem-muszlimoknak is). A muszlimoktól pedig még egyszer elnézést kérek a provokatív kérdés/ stílus miatt!

Van még mit tanulnom a vallásokról, az biztos.

Boldog Ramadánt és szép napot kívánok!

2015. jún. 19. 16:21
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves Muszlima!


A bojt nem a hajnali ima idejetol kezdodik, hanem elotte kb. 10 perccel az imsak-tol. Utana recitalsz 50 ajat a Koranbol a hajnali imaig.


Tobbiek: igen, az emberek ugyanugy dolgoznak. Egyedul az ettermek nyitnak ki csak estere....

2015. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!