Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! A Szent...

Roland G. kérdése:

Kedves Jehova tanúi! A Szent Szellem miért nem személy?

Figyelt kérdés
A Bibliát olvasva személyiségjegyekkel rendelkezik:beszél,tanít,imádkozik,bizonyságot tesz,utat mutat,érzelmei vannak,meg lehet szomorítani,vannak gondolatai stb.A Biblia Bibliát magyarázza,tehát az Írás alapján győzzetek meg.Köszönöm!
2015. jún. 20. 20:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
17%

A szent szellemre vonatkozó írásszövegek összehasonlításából kiderül, hogy utalnak rá úgy, mint amivel ’betelnek’ emberek, amivel lehet ’keresztelni’ és ’felkenni’ személyeket (Luk 1:41; Máté 3:11; Csel 10:38). Egyik kijelentés sem lenne helytálló, ha a szent szellem személy lenne.


Jézus ’segítőnek’ (görögül: pa·raʹklé·tosz) is nevezte a szent szellemet, és azt mondta, hogy ez a segítő ’tanítani’, „tanúskodni”, ’szólni’ és ’hallani’ fog (Ján 14:16, 17, 26; 15:26; 16:13). A Szentírásban nem szokatlan az élettelen dolgok megszemélyesítése. Például azt írja, hogy a bölcsességnek ’gyermekei’ vannak (Luk 7:35). A bűnről és halálról mint királyokról beszél (Róma 5:14, 21). Bár néhány bibliavers azt mondja, hogy a szellem „szólt”, más helyről világosan kiderül, hogy ezt angyalokon vagy embereken keresztül tette (Csel 4:24, 25; 28:25; Máté 10:19, 20; vesd össze a Cselekedetek 20:23-at a 21:10, 11-gyel). Az 1János 5:6–8 nemcsak a szellemről mondja, hogy „tanúskodik”, hanem a ’vízről és a vérről’ is. Ezért ezeknek a bibliaverseknek egyik kijelentése sem bizonyíték arra, hogy a szent szellem személy.


A szent szellem helyes meghatározásának bele kell illenie a szent szellemre vonatkozó összes írásszövegbe. Ebből a szempontból a logikus következtetés az, hogy a szent szellem Isten tevékeny ereje. Nem személy, hanem hatékony erő, amelyet Isten áraszt ki magából szent akaratának végrehajtásához (Zsolt 104:30; Csel 4:31; 2Pét 1:21).


Marianne

2015. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Azért, mert akkor gyökerestől ki kellene dobniuk a tanításaikat a Szentháromság-doktrínával kapcsolatban, és így borulna az egész, ezért sokkal egyszerűbb követni a "szent" hagyományokat, és kézzel-lábbal tiltakozni, hisz akkor semmijük sem maradna.
2015. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Crussader ***** válasza:
90%
Asperrimus ez jó volt! :D
2015. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

Tegnap jót beszélgettem a telefonommal: ő szólt hozzám, én pedig válaszoltam. Azt mondta nekem, hogy ne felejtsek el két pohár tejfölt venni, de válasszam az olcsóbbikat. Amikor hazaértem, a feleségem megkérdezte, hogy hol a tejföl. Mondom neki:

-Te honnan tudod, hogy hoztam?

Erre elnevette magát, és azt mondta, hogy ő szólt a telefonnak, hogy szóljon nekem, ezért szólt nekem. Milyen jó, hogy ilyen okos telefonom van.


A múltkor pedig késve érkeztem a buszmegállóba, amikor az ajtók már becsukódtak, de azok a fránya ajtók kérlelhetetlenek voltak, nem eresztettek be, hiába kértem őket, úgy döntöttek, hogy megleckéztetnek.

2015. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

A bölcsesség a Példabeszédek 8-ban személy,nem elvont fogalom,maga a Messiás,aki örök időktől fogva felkenetett.A halál és a pokol pedig nemcsak állapotot,helyen jelentenek hanem ezek bukott angyalok!Jenenések 6:8,20:14


Minden szellemi lénynek van kisugárzása,ereje,de ettől még személy!

A paraklétoszt pedig a görög köznyelvben kizárólag személyre használták!Így nevezték többek között az ügyvédet is!

1)segítségül hívott

2) pártfogó, közbenjáró, védőügyvéd

3) vigasztaló,


Az a baj,hogy nem az Írás a fő tekintély számotokra,hanem a vallásotok által előírt teológia,amire ráhúzzátok az igéket!

2015. jún. 20. 21:59
 6/30 anonim ***** válasza:
20%

"Az a baj,hogy nem az Írás a fő tekintély számotokra,hanem a vallásotok által előírt teológia,amire ráhúzzátok az igéket!"


Mutass valakit, akire ez nem igaz.

2015. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Én! :)
2015. jún. 20. 22:19
 8/30 Crussader ***** válasza:
0%

Kedves Roland!


Ha a tanúk után mész nagy bajba kerülhetsz, úgyhogy légy éber és vizsgálj meg mindent amit ők mondanak mert elég messze állnak a Bibliai igazságtól.

Igen igazad van mikor azt mondod, hogy a Szent szellem személy ezt jól látod!

De nézünk csak pár igét ami megcáfolja mindazt amit ők mondanak erről.


„Amint ezek nyilvánosan szolgáltak+ Jehovának, és böjtöltek, a szent szellem így szólt: „Válasszátok külön nekem mindenki közül Barnabást és Sault+ arra a munkára, amelyre elhívtam őket.” Akkor böjtöltek, imádkoztak, reájuk tették a kezüket,+és elbocsátották őket.”

(Csel.13:2 UVF)


Mint látod a fenti igében a Szent szellem beszélt, első sorban egy erő nem beszélhet,

De mi a helyzet a gonosz szellemekkel, azok is csak „erő”?


„A gonosz szellem azonban ezt válaszolta nekik: „Jézust ismerem,+ Pál is ismert előttem,+ de ti kik vagytok?” Azzal rájuk ugrott az az ember,+ akiben a gonosz szellem volt, sorra föléjük kerekedett, és diadalmaskodott rajtuk, úgyhogy meztelenül és megsebesülve menekültek ki abból a házból.  Ez mindenkinek a tudomására jutott, mind a zsidóknak, mind a görögöknek, akik Efézusban laktak, és félelem fogta el mindnyájukat,+ az Úr Jézus neve pedig továbbra is magasztaltatott.+ „

(Csel.19:15-17 UVF)


Vagy Sátánnak is van egy „gonosz szentségtelen szelleme” aki ráadásul ismeri Jézust is és Pált is, sőt még meg is kérdezi,hogy „ti kik vagytok?”

Ezt rád bízom Roland, döntsd el te, hogy mi van őszhangban a Bibliával.

2015. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
15%
1 Annyira kevered a szezont a fazonnal, hogy borzasztó látni ahogy írkálsz (mert normálisat irni azt nem tudsz) az Igéről. :D
2015. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
2015. jún. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!