Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Menekültek vagy megszállók?...

Menekültek vagy megszállók? Mi a helyes keresztény hozzáállás?

Figyelt kérdés
Mindenki tudja, hogy mire gondolok. A tízezrével Európába érkező menekültekkel szemben mi a helyes magatartás keresztény szemmel?
2015. jún. 22. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény szemmel természetesen az a helyes, ha mindenkin segítünk, aki rászoruló.


De nem lehetünk hülyék, csak úgy segíthetünk, hogy az valóban segítség legyen, és nem pedig a pokol felé vezető út megkönnyítése legyen egy szentimentális félre értelmezett „szeretet” lévén.



Segíteni ezeknek az embereknek nem a menekülésben kell, hanem a szembesülésben, abban hogy hogyan tudnak olyan életkörülményeket teremteni a maguk számára hazájukban, hogy az segítse a lelki szellemi fejlődésüket!


Ebben a dologban az egykori gyarmattartó országok komoly mértékben hibáztak, és az árát lehet, hogy most fogják megfizetni?


Tehát nem a menekülésben kell segíteni őket, hanem az otthoni fejlődésben!

2015. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Menekült és ezért szembefordulok azokkal is, akik testvérnek mondják magukat és el akarják őket kergetni, mert féltik azt, amit amúgy is Isten adott nekik.
2015. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
1/3 Igazad van muzulman testverem!
2015. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok és keresztény. Befogadtam Krisztust a szívembe és tudom, hogy mindent Isten ad. Az ő menekülésüket is. Így ki vagyok én, hogy nemet mondjak arra, amit az Úr véghez vitt?
2015. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 vfrtom ***** válasza:
100%
Nyilván akkor isten fog fegyvert ezekre az emberekre? Való igaz a problémát nem itt kell megoldani és nem nekünk(Magyaro.) hanem a probléma helyén , az adott országban. Csakhogy ezek az országok már túlságosan is függnek az élelmiszer és egyéb segélyektöl, így már szinte képtelenek lennének az önellátásra.
2015. jún. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Ez a véleményem:


[link]


A menkülteknek vissza kell adni az otthonukat.

Ha olyan embereket fogadunk be, akik nem értenek semmihez, nincs semmilyük, akkor miből és hogyan fognak megélni? És hol? És meddig?


Megértem őket is természetesen, de inkább a hazájukban kellene a vezetést kitisztítani. És ott biztosítani nekik új és szép életet.

2015. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Isten elvárja, hogy segítsünk, de azt nem várja el, hogy erőn felül segítsünk. A szögesdrót is ezért épül.

Ráadásul a háborúkat nem Európa, hanem Amerika indította az szent Demokrácia érdekében. Most van jó néhány működésképtelen állam.

2015. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Így van. Amerika a lehetőségek hazája, nem Európa.

Persze ezt könnyen mondom.

1-2- hónapig ha minden család befogadna 1 menekültet, az megoldás volna valaki szerint?

2015. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6-os: ezt az okfejtést mondd el annak is, akinek fúróval fúrták át a lábát és a kínzások elől menekült. Köszi. Biztos nagyra fogja értékelni.


"Volt olyan, akinek fúróval fúrták a sípcsontját. Ezek borzalmasak, ezekbe belegondolni is borzalmas. És mi csak belegondolunk, de ők átélték. És ez egy szörnyű dolog, tehát nyilvánvalóan meg kell nekik adnunk azt a támogatást, hogy ezt túl tudják élni”

Forrás: [link]

2015. jún. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Isten elvárja, hogy segítsünk, de azt nem várja el, hogy erőn felül segítsünk."


Totál hülyének nézed Istent. Kimenekíti őket, és ne adna segítséget ahhoz, hogy a befogadók tudjanak segíteni? Jujj de jó, hogy én nem vagyok ennyire pénzéhes. Krisztus nem ezért a gondolkodásért halt meg.

2015. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!