Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi tanításaival...

Jehova tanúi tanításaival ellentétes idézetet tudtok nekem írni a bibliából?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 21:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
kérdező, egy ötlet: emelj ki EGY KONKRÉT TANÍTÁST, ÉS ARRA KÉRJ ELLENTÉTES IDÉZETET. így ugyanis akkora mennyiségű idézetet kellene bemásolnunk, hogy elmenne a kedved a végigolvasásától. gondolj bele: egy tanú teokratikus könyvtára (értsd: bibliamagyarázó zrt-s kiadványai) egy kisteherautónyi tételt tesznek ki. és ez nem vicc. gondold el ezen mennyiség cáfolatát: az csak egy könyv, a biblia. de 1800 oldal.
2015. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Vegyük azt,a tanitást ,hog Jézus Mihály arkangyal. :)
2015. jún. 24. 20:21
 13/16 anonim ***** válasza:
írd ki új kérdésbe.
2015. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

hagyd Jehova Tanúit, vakok vezetnek világtalanokat. "Kiknél meg van a kegyesség látszata, de megtagadják annak erejét "...kivüről mézes-mázosak, belül pedig rohadnak, tele vannak elnyomott indulatokkal, örömtelenségekkel. Magkat akarják megígazítani, régi óemberüket újként feltüntetni. Igazi materialista keresztények. "Kk mindenkor tanulnak de az igazség ismeretére el nem jutnak "

MIndig hirdetik, h köztük a Krisztus pedig " Utolsó időkben hamis Krisztusok támadnak stb stb "

Felejtsd el őket. Ha azt kéred tölük, hogy mesélj nekem arró, h Isten hogyan változtatta meg az életed, még a kérdést sem értik. Nincs bizonyságuk Jézusról,,,,semmi

Miért van az, h az emberek ha meghallják a Jehova Tanúi nevet, akkor nem Jézus jut róluk eszükbe???

Sjanálom szegényeket, mert azthiszik világosságban járnak, de sötétben tapogatoznak, mint a farizeusok.

Az Ő Istenük nem szól,nem gyógyít, nem vezeti őket.....semmit nem csinál, ellenben a Biblia Istenével.

Amúgy ezt a poklos dolgot sem értem, h szerintük nincs pokol. akkor nem értem, h minek a megtérés és Istenfélelem. Ha nincs pokol, akkor ahogy Pál írja " együnk, igyunk holnap úgyis meghalunk


És most várom a Jehva Tanút kommentjeit valami lyesmiket

"Te torzítasz, te vádolsz, te sértegetsz, te nem ismersz bennünket.

Ja..nem. csak az a 10 év, amit ott töltöttem elég volt arra, hogy megundorodjak attől az egész biznisz-birodalomtól

2015. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
10 év? szép tanulópénz... netán kiváltságod is volt?
2015. jún. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Én csak 1,5 évet töltöttem köztük de nem keresztelkedtem meg! De az is elég volt hogy tapasztaljam azokat a dolgokat amikről te beszélsz.


Molnár Sándorné!


"Ha mar ennyire lehuztad az altalunk kiadott Bibliat, megjegyzem neked."


Kedves Judit!

Ne vedd zokon de te semmiféle Bibliát nem adtál ki. Te csak egy tanú vagy a sok közül akinek nincs annyi képzettsége és tudása hogy képes legyen Biblia fordítást készíteni. Nem is lenne hozzá jogod az egyházad nem adna neked ilyen jogot. Ezt nem sértésnek szánom hanem tényként közlöm.

A Biblia amiről beszélsz azt a szervezet adta ki de neked ahhoz semmi közöd. Soha nem tudtam megérteni, felfogni hogy miért állítják be a tanúk úgy hogy nekik az ilyen tevékenységekhez bármi közük lenne. Ez vagy félrevezetés vagy egy hatalmas hiba ami még mindig nem igazítottak helyre. Bizonyára ez valaki érdeke.


"Az ilyen egyenekkel ebben az esetben abbol tanitunk."


Na ez igaz lehet hogy abból tanítotok. De jó hogy nem azt írtad hogy abból tanulmányoztok mert az nem lenne igaz.

A tanúk nem tanulmányoznak Bibliát. Ők Őrtorony irodalmat tanulmányoznak aztán meg felolvasnak néhány igét a Bibliából.


"Ugy hogy a ket Biblia ertelmezes tekinteteben egyforma. Nyelvtani, vagy szobeli elteres lehet, /mivel mai nyelvezetre lett forditva/, de az ertelme nem valtozott."


Mai nyelvezetre lett lefordítva? Melyik tájszólásban használnak olyan kifejezést hogy "ki nem érdemelt kedvesség"?

Ez a kifejezés teljesen életidegen és nem is volt számomra érthető amíg el nem magyarázták.

De van erre a teljesen érthető magyar kifejezés ez a szó a "kegyelem"!

Ha ezt mondod akkor az az ember is érti aki életében nem olvasott Bibliát. Megjegyzem a tanúk által használt kifejezés nem azonos a kegyelemmel.

Mert ki nem érdemelten kedves én is tudok lenni emberekkel. Pl. veszek ételt egy éhezőnek.

Ő mivel érdemelte ki a kedvességemet? Semmivel. De egy bűnös embernek én nem adhatok kegyelmet mert nem áll hatalmamban hogy adjak neki. Pláne nem úgy hogy én is ugyan olyan bűnös vagyok.

Üdv!

2015. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!