Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez valóban elismert történet...

Ez valóban elismert történet a keresztények körében, vagy csak kitaláció?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de az alábbi történet felkeltette az érdeklődésem, viszont én sosem hallottam sem erről, sem hasonló történetről. Ez csak egy kitaláció, ami a Wikipédiára felkerült, vagy valóban elismert történet a keresztények körében?


"Bár a Biblia nem ír a macskáról, a keresztény néphagyomány megemlékezik arról, hogy az újszülött Jézust a jászolban egy macska tartotta melegen. A történet egy másik változata szerint a macska pusztította el azt a mérgeskígyót, amit a sátán küldött, hogy végezzen Jézussal. Köszönetképpen Szűz Mária megsimogatta az állatot, melynek fején M betű, hátán pedig sötét sáv vált láthatóvá, amely a cirmos leszármazottain is megmaradt."


Köszönöm a válaszokat!


2015. jún. 24. 22:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez csak példa, annyi, hogy az állatokkal rendesnek kell lenni, mert azok is hasznosak és azok is Isten teremtményei.

A Szent Család menekülés közben sokat tartózkodott Egyiptomban, ahol a macska régen istenség volt, talán ott adódott hozzá a monda...

2021. febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Akkor már értem miért van Foltos macskám fején M alak és fekete sávok a hátán. Nagyon hízelgő, inteligens és szeretetreméltó.
2021. szept. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!