Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elég sokan abban reménykednek,...

KZitus kérdése:

Elég sokan abban reménykednek, hogy a menybe kerülnek. Miért?

Figyelt kérdés
Mit csinálnak majd ott? Miért vágynak oda?

2015. jún. 26. 19:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

1-es

Köszönöm a kérdésedet. A választ, ha megengeded, a Bibliából idézném neked:

Jelenések 14:1-5 És láttam, és íme, a Bárány ott állt a Sion-hegyen, és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokukra van írva az ő neve és az ő Atyja neve. És olyan hangot hallottam az égből, amilyen a sok víz zúgása, és amilyen a hangos mennydörgés hangja; és a hang, melyet hallottam, olyan volt, mint a hárfás énekeseké, amikor hárfáznak. És amit a trón előtt és a négy élő teremtmény meg a vének előtt énekelnek, mintha új ének lenne, és senki sem volt képes megtanulni azt az éneket, csak a száznegyvennégyezer, akiket a földről vettek meg.... Ezek követik a Bárányt, bárhová megy is. Ezeket az emberek közül vették meg zsengéül az Istennek és a Báránynak, és semmilyen hazugság nem találtatott a szájukban; szeplő nélküliek ők.


Jelenések 20:1-4 Majd láttam egy angyalt lejönni az égből a mélység kulcsával és egy nagy lánccal a kezében. És megfogta a sárkányt, az őskígyót, aki az Ördög és Sátán, és ezer évre megkötözte. És a mélységbe vetette, bezárta és lepecsételte azt fölötte, hogy ne vezesse félre többé a nemzeteket, míg véget nem ér az ezer év. Ezek után el kell hogy oldozzák egy kis időre.

És láttam trónokat, és ott voltak azok, akik leültek rájuk, és hatalmat kaptak az ítélkezésre. Igen, láttam azoknak lelkét, akiket bárddal végeztek ki a tanúság miatt, melyet Jézus mellett tettek, és az Istenről való beszéd miatt, és ők azok, akik nem imádták a vadállatot, sem annak képmását, és akik nem fogadták el a jelet a homlokukra és a kezükre. És életre keltek, és királyokként uralkodtak a Krisztussal ezer évig.


Pál apostol a Rómaiaknak írott levelében leírja, honnan tudják azok az emberek, akik ki lettek választva a mennyei eletre, hogy el lettek pecsételve, illetve ki lettek jelölve erre a tisztségre.

Pontosan ezért a kérdés is, hogy miért vágyik a legtöbb ember oda, ha nem tudja mi vár rá ott? Érdekelt volna ki miért?

2015. jún. 27. 17:47
 12/18 anonim ***** válasza:
ezek szerint senki nem vágyik a mennybe... valaki alaposan félrevezetett téged...
2015. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mit akarsz mondani ezzel a két verssel? Egyikben sem írja, hogy vannak kiválasztottak erre vagy arra, a Biblia azt írja, hogy egyféle a reménység.

De maradj csak meg ebben a hazug és hamis tanításban, nehogy nyitott elmével láss, mert akkor szabad lennél és az imádott örtornyod ezt nem akarja.


Nem furcsa, hogy rajtatok, az agymosottakon kívül senki más nem látja ezekben azt, amit tanit a szekta? Nem kéne végre csakis Istenre támaszkodnod megértésben?

2015. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
a zrt nem ihletett kiadványai nélkül nem lehet értelmezni a bibliát, nem tudtad? pedig ezt minden tanú tudja, hisz ezt tanítja a zrt. csak a kiadványok vizsgálatával megértheted az egész bibliát, csak a biblia vizsgálatával sohasem fogod azt megérteni. bezzeg timóteusz! ő teljesen és hiánytalanúl felkészített lett az írásokból...
2015. jún. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Zitus!


Nemrég tettél fel itt egy kérdést, hogy kire vonatkozik az alábbi rész a Bibliából. Olvasd el figyelmesen, főleg a végét (kiemeltem nagybetűkkel):


"Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa. Boldogok, akik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak. Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet. Boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek. Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek. Boldogok, akiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják. Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak. Boldogok, akik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa. Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem. Örüljetek és örvendezzetek, mert A TI JUTALMATOK BŐSÉGES A FÖLDÖN: mert így háborgatták a prófétákat is, akik előttetek voltak."

2015. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsánat, elírtam valamit:


"A TI JUTALMATOK BŐSÉGES A MENNYEKBEN"


Üdv.

2015. jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mert butákok és nem figyeltek oda suliban.
2015. jún. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én nem reménykedem, hanem tudom, hogy oda kerülök, mert van üdvösségem. Hogy mit csinálunk ott, míg le nem száll az új Jeruzsálem az új Földre, ahol új ég lesz? Nem tudom, hisz Isten azt mondta, hogy olyat készített, amit elképzelni sem tudunk. Majd megkapjuk az üdvözült testet és vele együtt fogunk lakni, de hát írja ezeket a Biblia is, nem olvasod talán?
2015. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!