Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről a...

KZitus kérdése:

Mi a véleményetek erről a filmről?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jún. 27. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Rá nem kattintok a vírusos linkedre, jehovista!
2015. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Az hogy kukaba valo.. Nezz valami normalisat.
2015. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Milyen egy igazi barát?"

:))

- Akinek le van írva egy könyvbe, hogy milyen barát legyen.

- Akivel intézményileg egyeztetve van (még ha nem is tud róla), hogy miről mit gondoljon.

- Akinek a saját "gyári" személyisége le van cserélve egy főzött ROM-ra.

- Akivel közös a képzelt barátotok.

2015. jún. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lett ez a videó.:)

Ha nem is a legnagyobb animációs csoda, de rosszat nem közvetít és megnézhető. Nem találtam benne most semmi kivetnivalót.

Bár a vége kicsit olyan volt, mint egy tipikus kereskedelmi csatornás reklám csattanóval.

Kb. ilyesmi:

https://www.youtube.com/watch?v=1BHHv8ziOd8

2015. jún. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Illetve van benne előítélet a külső alapján, amikor durva kinézető embereket rossz társaságnak erkölcsőnek mutat.

Bár én is gondolkodok sokat, hogy a külső mennyire a lélek tükre.

2015. jún. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tamás321 ***** válasza:
Ez a világ valahogy nem arról szól, hogy egyik ember szeretné hordozni a másik ember terheit, ami a szeretet, hanem hogy az egyik ellehetetlenítse a másikat, önmaga felemelkedéséért. Nekem van egy Jehova tanúja ismerősöm és elárulta, hogy egyetlen barátja sincs. Pedig elmentem vele a termükbe, ahol rengetegen voltak, szolgáltak a gyülekezetnek és a többi. Ő maga is szorgalmasan teljesítette a feladatát köztük, vitte körbe a mikrofont, takarított az összejövetel végén, stb. Én olyan munkahelyen dolgozom, ahol 4000 ember dolgozik. Barátság pedig abból adódik köztük, hogy összegyűlnek cigizéskor és azokat, akik tele vannak problémákkal, kibeszélik a hátuk mögött, jót szórakozván bajukon. Ők maguk meg egész nap idétlenkednek. A közönséges viselkedés és beszéd elfogadott náluk, ez alapján lehet beilleszkedni közéjük. Ennyit a világ barátságáról.
2015. jún. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Deggial !

Ne rombold az egészségedet sem a haraggal, sem a gyűlölettel, hiszen az nagyon árt az egészségednek.

Hidd el, megteszik azt helyetted mások az élelemmel, és a környezeted szennyezésével.

Ha mosolyogsz, tovább élsz - boldogabban:-)

2015. jún. 29. 11:45
 8/10 A kérdező kommentje:

Szervusz Tamás321


Egyetértek veled, tényleg nem "emberbarát" ez a világ, de a film arra próbál ösztönözni, hogy ne a világ után menjünk, inkább fogadjuk meg azokat a tanácsokat, amelyeket a Teremtőnktől kapunk. Hiszen az jobb minőségüvé teszi az életünket.

A Biblia éppen arra tanít, hogy fordúljunk vissza a világtól, és térjünk vissza a Teremtőnkhöz.


Ahhoz, hogy barátokat találjunk, tenni kell. Attól, hogy eljárok a terembe, még nem válnak az ottlévő emberek a barátaimmá.

Tudom miről beeszélek, meert "született" nehezen barátkozó vagyok. Vannak barátaim, de folyamatosan dolgozom, dolgozunk azon, hogy az fenn is maradjon. Ezek minőségi barátságok. Az az, igaz ránk amit a Példabeszédek 17:17 ír:" Minden időben szeret az igaz társ, és testvérül születik a nyomorúság idejére." :-)

2015. jún. 29. 13:48
 9/10 Tamás321 ***** válasza:

Szia Zitus!

Én egyetértek a Bibliával, azzal nincs baj. A világgal van baj és a világ embereivel. Azzal van baj, hogy az emberek imádják önmagukat, a világot, az emberi hatalmat, és ezekre fel is néznek, istenítik azokat. És mivel ennyire imádják a világot és annak dicsőségét, nem ismerik sem a szeretetet, sem barátságot nem képesek vállalni, sem az igazságot nem becsülik. Sőt, magát az életet is káromolják, igaz, annak javait elveszik maguknak. Ha igaz barátságról van szó, az megköveteli a világ gyűlöletét, mert a világ barátsága és szeretete az, ami megöli az igazságot az emberek szívében. Akik önmagukat dicsőítik, a világ barátsága szerinti szeretetet adnak egymásnak, melyben a befogadás eszköze a közönségesség és a trágár beszéd, azaz az élet igaz tisztaságának gyűlölete. Ha pedig valaki a világot gyűlöli, nem fog befogadást találni abban, mert Istent szereti és az ő törvénye szerinti értékrend számára a becsülendő. Én azon csodálkozom, hogy ha valakit nem gyűlöl ez a világ azok közül, akik Isten törvényét fogadják el. De azért van ez, mert az emberek emberek közé igyekeznek beilleszkedni, és az elfogadásért igyekeznek azoknak tetszeni, ha kell Isten káromlásával, ha kell, trágársággal és mindenféle szlenggel, ami elfogadott az önimádók között. De mindennek ellenére még a barátságot sem tudja az ember magától elérni, hanem az is Isten műve. Ez úgy működik, mint ahogy Dávid és Jonatán esetében, amikor Jonatán úgy szerette Dávidot, mint a saját lelkét, mert összeforrt ennek a két embernek a szíve egymással, és ezt Isten tette az ő törvényének tisztelése miatt. A szeretettől, azaz Istentől van a szeretet az emberek szívében úgy, ahogy Isten irányítja. Ezt sem lehet emberileg kieszközölni.

2015. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sia Tamás321


Eléggé valósághűen írtad le a mai állapotokat. Isten arra tanít, hogy gyűlöljük azokat a dolgokat, amelyeket Ő is gyűlöl, mert ha így érzünk a rossz dolgok iránt, akkor távol tartjuk azoktól magunkat.

Az általad leírt emberekben is a rossz dolgokat kell gyűlölni, azt amit tesznek, nem őket magukat, mert lehet, hogy ők is csak áldozatok. Talán te is így gondolod:-)


De ha megfogadjuk a tanácsot, pl-ul amelyek a filmben is elhangzottak, jó kapcsolatokat építhetünk ki magunk körül, ahol kölcsönösen jől érezheti magát mindenki:-)

Köszönöm az őszinteségedet:-)

2015. júl. 1. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!