Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Esküvőn kimondott holtodiglan...

Esküvőn kimondott holtodiglan holtomiglan utána párok példás életet élnek, de egyikük meghal a másikuk később újra házasodik . A mennyországban mit mondanak egymásnak?

Figyelt kérdés
Újra házasodtam, igaz nem templomban , de a másodikat már nem szerettem úgy , mint téged ?

2015. jún. 29. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
megállapodásunk szerint...
2015. jún. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Templomban is házasodhat...
2015. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Máté 22,23-33

A feltámadás.


Aznap még szadduceusok is mentek hozzá, akik tagadták a feltámadást. Kérdést intéztek hozzá: „Mester, Mózes úgy rendelkezett, hogy ha valaki gyermektelenül hal meg, a testvére vegye el az özvegyet és támasszon utódot testvérének.

Volt hét testvér. Az első megnősült, aztán meghalt. Mivel nem volt gyermeke, feleségét testvérére hagyta. Ugyanez történt a másodikkal, majd a harmadikkal is, egészen a hetedikig.Végül meghalt az asszony is. A feltámadáskor a hét közül melyiknek a felesége lesz az asszony? Hiszen mindegyiké volt.”

Jézus így válaszolt:

„Tévedtek, mert nem ismeritek sem az Írásokat, sem az Isten hatalmát.

A feltámadás után nem nősülnek, férjhez sem mennek, hanem úgy élnek, mint Isten angyalai a mennyben.

Ami pedig a halottak feltámadását illeti, nem olvastátok, amit az Isten mondott nektek: Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene. Isten nem a halottak Istene, hanem az élőké.”

Amikor ezt a nép hallotta, elámult tanításán.

2015. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

-Hááát b.sszus...;-Tudod hogy van ez...

-Naaa,ne izéjjé máár!!!!

2015. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!