Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Titeket miért...

Jehova tanúi! Titeket miért zavar, ha Istent, Istennek hívják az emberek? Miért fontos használni a Jehova nevet?

Figyelt kérdés
A Jahve névvel is bajotok van?

2013. ápr. 21. 22:15
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Lehet valaki tanú, ha nem hajlandó így hívni?
2013. ápr. 21. 22:48
 2/25 A kérdező kommentje:

Én csak atyámnak vagyok hajlandó hívni az Istent, vagy pedig Istennek...

Miért nem azt írjátok, hogy a félreértések miatt fontos használni a nevét?

Az olyan furán hangzik, hogy én sem örülnék, ha nem a nevemen hívnának.

Engem aztán úgy hívtok, ahogy akartok. Nem számít...

Tényleg csak az lehet jó ember, aki a Jehova nevet használja?

2013. ápr. 21. 23:02
 3/25 anonim ***** válasza:
60%
Azért zavarja őket mert ki építetek Isten nevére egy jó nagy hazugságot.Hova van az írva a Bibliában,hogy Istent muszály Jehova néven szólítani?!Jézus azt mondta senki sem Ismeri az ATYÁT csak a fiu.Másik pl Atyának se szólítsatok senkit mert egy a ti Atyátok.Jézus mindig Atyának szólítja.Úgy is mutata be nekünk Istent mint atyát.Istenek neve Jehova azt mindenki tudja.De nem ezen múlik az üdvösség.Az üdvösség Jézus nevében van.Nagyon nagy dolgokat tanít a Biblia.Ők meg mit csinálnak le akadnak Isten nevén ,hogy ne szólísd Istennek hívd Jehovának .Szereintem úgyan úgy Biblikus ha atyának vagy Istennek szólítjuk.
2013. ápr. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező.

Nos nincs nekünk senkivel semmi bajunk.

Szabad akaratod van úgy hívod ahogy akarod.


Ám ne felejts el egy valamit minden hamis Istennek van Neve, Még E világ Istenét is nevén nevezik: Sátán

/Zeusz, Ozirisz, Irisz, Hórusz, Baál, Stb/

Akkor pont a Teremtő minden ható Istennek ne legyen saját személyes neve?


Ennek a Névnek a megszenteléséért tanította Jézus imádkozni a követőit.(szenteltessék meg a Te neved)

A Teremtő pedig Ezt a nevet adta magának, és milyen tiszteletlenség azt mondani neki, hogy nem akarom a nevén szólítani

Milyen érzés lenne neked, ha a legjobb Barátod, kijelentené, hogy nem akar a személyes neveden szólítani.

Az Isten az nem név, hanem a Teremtő titulusa, rangja, mint pl a miniszterelnök.

Még a kutyának is van neve. azt is azon szólítják.


Maga az Isten szó pedig olyan személytelenné teszi ezt a legnagyobb hatalommal bíró személyt, akinek vannak érzései tervei, Stb.

Jehova azért adta magának ezt a nevet, hogy megkülönböztesse magát a Többi hamis Istenektől.

Sőt Pál azt írta, egyik Levelében, amit az előtt Jóel próféta is írt.


(Róma 10:13) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”.

És a vers további része is érdekes:


(Róma 10:13-15) . . .. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”


(Jóel 2:32) 32 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül;. . .


Tehát a neve használata megmentéshez vezethet a vers szerint.

Jogod van használni vagy nem használni, De ha nem használod, akkor nem tiszteled Istent aki ezen a néven ismert több ezer éve, azoknak akik a bibliát vizsgálják.


Köszönöm, hogy válaszolhattam

Tisztelettel

Katy Weaver

2013. ápr. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%

Róma 10:13 Úr van! És ez a Jóslat JÉZUSRÓL szól. Nagy kegyetlenség és hiábavalóság lett volna Istentől a Jézus Krisztusunk fájdalmas halál áldozata ha Isten nevében van az üdvösség.

1 Ha Isten nevében van az üdvösség Jézus halál áldozata sükségtelen lett volna.

2 Nem logikusabb lett volnaolna Istentől ha el küldi az üdvözítőt és az ő nevében és vérében van az üdvösségünk és az ő nevében közeledünk Istenhez.

3.Nem azt monda Jézus keresztelkedjetek meg az Atya a Fiú ésa Szent Lélek nevében.

Ha ti ezeket megtagadjátok kinek a nevében a keresztelkedtek?

Akkor a ti keresztségetek hiába való!

1-es válaszoló vagyok.

2013. ápr. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 T.Reni ***** válasza:
45%

Szia. Mivel a kérdés nekünk Tanúknak szól, szeretném elmondani miért hívjuk Istent Jehovának.

A Biblia arra buzdít, hogy legyünk Jézus lábnyomkövetői, erről Péter ír 1 levele 2:21 versében" Valójában erre a pályára hívtak el titeket, mert Krisztus is szenvedett értetek, mintát hagyva nektek, hogy szorosan kövessétek a nyomdokait."

Tehát, akkor Isten nevét nekünk úgy kell tekintenünk, ahogy Jézus tekintette, nem pedig úgy, ahogyan az emberek vélekednek erről a kérdésről. Ezzel kapcsolatban is Péter ad tanácsot(1Péter 1:14)" Mint engedelmes gyermekek, ne szabjátok magatokat többé azokhoz a kívánságokhoz, amelyek korábban, tudatlanságotokban voltak bennetek."

Mennyire tartotta fontosnak Jézus, Isten nevének a használatát, az írások szerint?

Amikor tanította a követőit imádkozni, ezt mondta:Máté 6:9" Ti tehát így imádkozzatok:'Égi Atyánk szenteltessék meg a neved."

Jézus tiszteletet tanúsított Jehova Isten iránt és erre tanította a követőit is:

János 17:6" Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megtartották a szavadat.

János 17:26

"És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, én pedig ővelük egységben."

Mivel Jézus tisztelte és hirdette Jehova nevét, megdicsőítette, Jehovától hatalmas jutalmat kapott. Azt írja erről a Filippi 2:9-11" Az Isten éppen ezért magasabb állásba is emelte, és kedvesen megadta neki a nevet, amely minden más névnek felette áll, hogy a Jézus nevében minden térd meghajoljon: az égben levőké, a földön levőké és a föld alatt levőké, s minden nyelv nyíltan megvallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Istennek, az Atyának dicsőségére."

De további bibliai oka van annak, hogy tisztelettel és nagy örömmel viseljük és hirdetjük Isten nevét. Ha érdekel szívesen írok neked róla.

2013. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Mindig kiforgatják azt, amit a Tanúk tesznek. Most is így van. Persze, ha csak tájékozatlanság, semmi probléma, segítünk!


Jehova Tanúinak nem probléma, ha Istennek IS szólítjuk égi Atyánkat, a Mindenható Istent, Jehovát. Az "Isten" kifejezés a Bibliában viszont csak egy rangjelző, mint az "Úr", vagy a "Király", és ez okoz félreértést gyakran a fejekben. Leggyakrabban valóban a Mindenhatóra vonatkoztatják (kire másra, ha egyszer az Ő műve a Biblia és Ő a leghatalmasabb, Ő van mindenki felett), de emberekre, angyalokra, hamis (nem létező) istenekre, bálványokra, valamint magára Sátánra is alkalmazzák. Miért? Mert az "Isten" szó gyakran magas rangú személyeket jelöl a Szentírásban - aki persze a leggyakrabban Jehova.


Így aztán, ha valaki Isten bibliai nevének a használata mellőzésével, vagy nem ismerésével, csak ezeken a címeken, rangokon szólítja Őt, akkor nem pontosan az igaz Istenhez, Jehovához fordul, hiszen az isteni Név mellőzése egyúttal azt is jelenti, hogy valamely hamis vallásos irányzatot is képvisel. A szándéka lehet jó egy ilyen embernek, de a jó szándék önmagában édeskevés, ha nem Istennek tetsző módon imádjuk Őt!

Ha egy ilyen ember őszintén meg akarja ismerni az IGAZ ISTENT, akkor Jehova meg fogja hallgatni a kérését.


Ma Jehova Tanúi a JHVH legelterjedtebb kiejtését használják, a Jehovát. Nem ítélik el a Jahvét sem, hiszen nem tudunk tutit, de mivel egységben vagyunk világméretekben, a nemzetközileg legelterjedtebb formát használjuk.

2013. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen neked kedves hetedik válaszoló!

Én úgy gondolom, hogy nem a szavakon, hanem a gondolatokon múlik, hogy mi szól (Jehova)Istenhez. Nem a hosszú imáért hallgattat meg bennünket és nem is azért, ha a nevét használjuk.

Persze a gondolat és a szándék nem mindig elég, de ez a tettekre vonatkozik inkább.

Nyilván, ha én a keresztény Istenhez imádkozom és azt mondom, hogy Atyám, akkor nem a Sátánra gondolok.

Vagy tényleg azt hiszitek, hogy akkor egy démon magára veszi?


Egy másik kérdésem is van, kifejezetten tőled!

Lemészárolnád-e a kis babát vagy a szomszéd kis gyerekeit, ha Jehova megparancsolná?

Mit tettél volna, ha te vagy Ábrahám?

2013. ápr. 22. 13:57
 9/25 anonim ***** válasza:
37%

A JEHOVA szó, a JAHVE eredetileg. Mivel viszont Isten (Jahve) nevét nem szabad kiejteni, ezért hangzókat szúrtak közbe.

Ezt használják a J.T.

2013. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
Jó èrtem szòlitsuk nevèn az Istent,de a gyerek sem szòlitja az apjàt a nevèn,pl: (Andràs) hanem csak apu ,ès mègis tudja az (Andràs) apu hogy a gyermeke hozzà beszèl!Vagy nem?
2013. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!