Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtátok, hogy a tanúk szerint...

Tudtátok, hogy a tanúk szerint Jézus nem minden ember közvetítője, hanem csak a 144 000-é?

Figyelt kérdés

"Éppen úgy, ahogy az ősi Izrael nemzete a közbenjáró Mózes által volt szövetségi kapcsolatban Jehova Istennel, úgy a szellemi Izrael nemzete, „az Isten Izraele” is közbenjáró által van vele szövetségi kapcsolatban (Galata 6:16). Úgy van az, ahogy Pál apostol írta keresztény munkatársának: „Egy Isten van és egy közbenjáró Isten és az emberek között, az ember Krisztus Jézus” (1Timótheus 2:5). Vajon Mózes volt Jehova Isten és az általános emberiség között a közbenjáró? Nem, ő Ábrahám, Izsák, és Jákob Istene és testi leszármazottaik nemzete között volt közbenjáró. A Nagyobb Mózes, Jézus Krisztus szintén nem az egész emberiség Közbenjárója Jehova Istennél. Ő Közbenjáró Jehova Isten az ő mennyei Atyja, és a szellemi Izrael nemzete között, amely 144 000 tagra van korlátozva. Ez a szellemi nemzet olyan, mint Jehova juhokhoz hasonló gyermekeinek kicsiny nyája (Róma 9:6; Jelenések 7:4)." (Világraszóló biztonság, 1. fejezet, 16. bek., 1986)


az anyagot az örtorony könyvtárban találtam. ha van újjabb tanítás ebben a témában, kérlek, forrásanyag megjelölésével jelezzétek. köszönöm.


2015. jún. 29. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
imádkozom érted....
2015. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért imádkozol a kérdezőért? Csak mert ő is tisztában van vele, hogy Jézus mindenki közvetítője és megmutat egy őrtornyos hazugságot, amivel etetnek benneteket? Magadért imádkozz inkább, hogy hulljon le a hályog a szemedről egyes hozzászóló.
2015. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én örülök, hogy imádkozik értem, hogy imádkozol értem. köszönöm, rám fér... de a védelmet is köszönöm, hogy úgy látod, helyes dolgot teszek. én is úgy érzem, de mindíg jól jön a megerősítés. valójában csak bemásoltam egy cikket, és feltettem előtte egy kérdést... köszi az imát is, és a megerősítést is.
2015. jún. 29. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:

imádkozom érted.


szerinted Jézusnak és istennek csak 144 000 ember kel?

mért? tán nincs több hely a menyben?.

és akkor te biztos vagy abban hogy te is benne vagy abban a 144 000 főben?.


istennek MINDEN EMBER FONTOS!

Minden embernek meg van adva a lehetőség, hogy elvegye azt amit Jézus kínál.


és a meny nem fog hely hiány miatt bezárni.

2015. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szerinted én azért írtam ezt ki, mert egyetértek vele? nem. egyáltalán nem értek vele egyet. azért írtam ki, hogy lássák a többiek, milyen kiforgatott dolgokat tanít a zrt.
2015. jún. 30. 10:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Banyek, ekkora baromságot. Amikor az ember azt hinné, hogy a jehovisták nem tudnak az eddigieknél nagyobb sületlenséget kitalálni, akkor az ember belefut egy ilyenbe. :D
2015. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerinted én azért írtam ezt ki, mert egyetértek vele?


bocs de nem értettél meg, ez nem neked szolt hanem az 1 es válaszolónak.

2015. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!