Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, volt már olyan periodus...

Hívők, volt már olyan periodus az életetekben amikor ingadozott hitetek?

Figyelt kérdés

Hogyan vészeltétek át ezt az időszakot?


Koszönöm a támogató válaszokat!



2015. jún. 30. 08:27
 1/10 anonim válasza:

Persze,hogy volt. Ez teljesen normális dolog.

Én úgy vészeltem át, hogy volt támogatásom.

2015. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Támogatás kitől, mentor, pap, hittestvérek stb?

2015. jún. 30. 09:09
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem azért nem ingadozott eddig, mert magam vagyok a támogató. És mindig kéznél vagyok magamnak.
2015. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

persze.


isten ad erőt erre is.

nekem is volt ilyen nehéz szakom,mikor a gonosz akart kísérteni.


de isten föl világosított és nem hagyott el.


ezt hívják próba tételnek. mely után csak még erősebb és rendíthetetlenebb lett a hitem.

2015. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Volt, és nehezen éltem azokat az éveket. Mindenért Istent kértem számon. Az életem tele volt "miért?"-ekkel. Nem értettem a körüllöttem történő dolgokat, amelyeknek én is sokszor szenvedő alanya voltam, vagy mások szenvedését nehezen viseltem el.

Miután kaptam egy Bibliát ajándékba, és kitartóan, rendszeresen olvastam, lassan minden a helyére került.

Ma már boldog, és hálás vagyok Istennek, amiért nem mondott le rólam:-)

2015. jún. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Prókátor ***** válasza:

Volt, nem is egy.

Az első évtizedekig tartott, és rengeteg tévelygéssel volt tele. Mindenütt kerestem az Utat. Ebből a Szentlélek és szent János Pál ragdtak ki. II. János Pált azért emlegetem fel, mert a dolog rendkívüli volt a számomra, és 2011. május 1.-n történt, aznap, mikor II. János Pál pápát boldoggá avatták.

De utána is jelentek meg kétségek és ingadozások. Ebből viszont az ragadott ki, hogy én közeledtem az Úrhoz. Pl Krisztus Király vasárnapja (az egyházi év utolsó vasárnapja) előtt fiatalok szerveztek egy amolyan "egyházi évzárót". Elmentem ... bár úgy éreztem, nincs miért hálát adnom (tenyleg eddigi életem legpocsékabb évét éltem meg) és az akkor ott lévőkkel mind a mai napig jó barátságban vagyunk és támogatjuk egymást.

2015. jún. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.

Hogy kitől? Hát elsősorban saját magam, de a Párom is segített, támogatott.

2015. jún. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Volt nagyon sokszor.

Nehéz időszak volt mindig,tele kétséggel,bűntudattal,önmarcangolással.Majd vettem az erőt,utána olvastam mindennek,ami a hitem alapját képezte (a szándékos irodalmi szelektálást abbahagytam) és végül ateista lettem.Ami a mindennapok gondolatmenetét és tudományát adta,az mítosszá és babonává silányult.Már erőteljesen tartózkodok minden olyan választ elfogadni,ami a könnyed "isteni" magyarázatot részesíti előnyben bármilyen "világival" szemben.


Szerintem nem erre a válaszra vártál,de ilyen is van,ha nem is sok...

2015. júl. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

sajnos a gonosznak is van hatalma a földi emberek befolyásolásához.

és megvannak az ő bevált módszerei is.


de isten soha nem hagy el senkit sem,.

csak ha az illető akarja azt.

2015. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy volt. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy az Ige az igaz nem az érzéseim, aggodalmaim és a sátán próbálkozik bejönni az életembe. Az igazság az Ige, nem a gondolataim. "Mert meg van írva". Nem az érzéseim, aggodalmaim vezetnek, hanem az Ige
2015. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!