Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért nem hisznek...

Végh András45678 kérdése:

Jehova Tanúi miért nem hisznek az evolúcióban?

Figyelt kérdés
Leginkább Tanúk véleményére vagyok kíváncsi, de minden válasznak örülök:)

2015. jún. 30. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
A besorolása ugyan vitatott, de az biztos, hogy hüllő volt
2015. jún. 30. 21:28
 42/67 anonim ***** válasza:
21%

A Jehova Tanúi ebben hisznek;


"Isten teremtette az élőlények változatainak millióit, melyek ma léteznek a földön?


A Mózes első könyvének 1. fejezete egyszerűen kijelenti, hogy Isten „a nemük szerint” teremtette meg őket (1Móz 1:12, 21, 24, 25). Noé napjainak egész világra kiterjedő Özönvize előtt Isten utasítást adott arra, hogy minden szárazföldi állat és repdeső teremtmény ’nemének’ képviselői bekerüljenek a bárkába (1Móz 7:2, 3, 14). Minden ’nemnek’ megvolt a genetikai lehetősége változatok sokaságának létrehozására. Így beszámolók szerint több mint 400-féle kutya ismeretes, a lovaknak pedig több mint 250 különböző típusáról és neméről tudunk. Minden állat egymás közt szaporodásra képes változata csupán egy a Mózes első könyvében említett ’nemek’ közül. Hasonlóképpen a különböző emberi rasszok is — az europid, negrid, mongolid, vagy a Szudánban élő, két méter magas dinkák, valamint a 130 centiméteres pigmeusok — az első emberpár, Ádám és Éva leszármazottai (1Móz 1:27, 28; 3:20).


Mire vezethető vissza az élőlények felépítésének alapvető hasonlósága?


Isten az, „aki mindent teremtett” (Ef 3:9). Tehát mindent ugyanaz a nagy Tervező alkotott meg.


„Minden őáltala [Isten egyszülött Fia által, aki a földön Jézus Krisztus lett] jött létre, és tőle függetlenül semmi sem jött létre” (Ján 1:3). Tehát egyetlen mestermunkás volt, aki által Jehova végrehajtotta teremtési munkáját (Péld 8:22, 30, 31).


Honnan származik a világegyetemet alkotó anyag?


A tudósok felismerték, hogy az anyag az energia koncentrált formája. Ezt bizonyítja az atombomba felrobbanása. Josip Kleczek asztrofizikus kijelenti: „ A legtöbb és valószínűleg minden elemi részecske az energia anyaggá formálásával megalkotható” (The Universe. [Boston, 1976] 11. köt., 17. o.).


Honnan származhat ez az energia? Miután a Biblia felteszi a kérdést: „Ki teremtette azokat [a csillagokat és a bolygókat]?”, ezt mondja Jehova Istenről: „Tevékeny energiájának bősége és hatalmas ereje miatt egy sem hiányzik közülük” (Ézs 40:26). Tehát maga Isten a világegyetem megteremtéséhez szükséges összes ’tevékeny energia’ Forrása.


Az egész anyagi teremtés csupán hat nap alatt jött létre 6000-10 000 éven belül?


A tények ellentmondanak az ilyen következtetésnek. 1. Az északi féltekén derült éjszakán megláthatjuk az Androméda-köd fényét. Körülbelül 2 millió évre van szükség ahhoz, hogy ez a fény elérje a földet, ami arra mutat, hogy a világegyetemnek legalább több millió évesnek kell lennie. 2. A föld kőzeteiben levő radioaktív bomlástermékek előfordulása azt bizonyítja, hogy egyes kőzetrétegekben évmilliárdok óta semmiféle változás nem történt.


Az 1Mózes 1:3–31 nem az anyag vagy az égitestek megteremtéséről számol be. Arról szól, hogy a már meglevő föld hogyan lett előkészítve emberi lakóhelyül. Ez magában foglalta a növények, a tengeri állatok, a repdeső teremtmények és a szárazföldi állatok alapvető fajainak, valamint az első emberpárnak a megteremtését. Azt olvassuk, hogy mindez hat „nap” alatt történt. A „nap” szóval visszaadott héber szónak azonban több jelentése van, egyebek közt ’hosszú idő; egy rendkívüli esemény időtartama’ (Old Testament Word Studies. Grand Rapids, Mich., 1978, W. Wilson, 109. o.). A kifejezés tehát teret enged annak az elképzelésnek, hogy minden egyes „nap” évezredeken át tarthatott."


Örtorony online könyvtár;

Teremtés

2015. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2015. jún. 30. 22:38
 44/67 Ozmium42 ***** válasza:
85%
Nagyon egyszerű. Jehova tanúi azért nem hisznek az evolúcióban, mert amit egy ókori könyvben olvastak, az valami olyasmit ír, ami ellentmond az evolúciónak. De ez nem volna még elég, az ókori könyv azt is írta, hogy aki nem hiszi el, ami benne le van írva, az el lesz pusztítva, aki meg elhiszi, annak örök élete lesz. Nos innentől két fajta ember van: aki feladja, hogy racionálisan megismerje a dolgok valódi okát egy ígéretért/fenyegetésért cserébe, meg vannak azok, akiket nem érdekel az ígéret/fenyegetés, mert ha a tények cáfolják a könyvet, akkor miért pont ebben lenne igaza?
2015. jún. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
9%
Semmiféle tények nem cáfolják a könyvet.
2015. júl. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
86%

A Tanúk elfogadják a "mikroevolúciót" mint például a baktériumok és vírusok változása. Tehát ami a szemünk előtt zajlik. Viszont azt hogy úgymond egy fajból hosszú idő elteltével másik faj lesz azt már nem. Hogy miért nem azt majd megmondják ők. Tulajdonképpen még a legfundamentalistább keresztény vallási csoportok is hasonlóképpen vélekednek ez ügyben.

Egyébként az evolúció nem hit kérdése.

Megértés, gondolkodás, kutatás kérdése.

2015. júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 Tom Benko ***** válasza:
72%
Kezdjük ott, hogy valójában a faj kategória nem olyan egyértelmű, mint amilyennek látszik. Pl. a csivava és a dán dog egy faj-e? És a jeges meg a barna medve? Valamint hogyan definiálod a fajt a baktériumok esetén?
2015. júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
2%

Na nézzük.


Evolúció: biológiai elmélet, mely szerint a különböző állat- és növényfajok korábban élt közös ősöktől származnak, a köztük lévő különbségek pedig az egymásra következő generációkban bekövetkezett módosulások felhalmozódásával alakultak ki.


A termodinamika 2. törvénye kimondja, hogy minden magára hagyott dolog hajlamos arra, hogy a bonyolultból az egyszerű irányába haladjon, azaz a szervezettből a nem szervezettbe. Az evolúció éppen az ellenkezőjét követelné… folyamatos épülést a legegyszerűbből a sokkal összetettebb formákba. Az első sejt keletkezése, melyből a többi élet kialakult, majd ennek a sejtnek fokozatosan bonyolultabbá, összetettebbé válását.

Továbbá Darwin is kimondta könyvében: "A természetes kiválasztódás a legkisebb változásokból építkezik. Kiveti magából azt ami rossz, és összegzi azt ami jó". Tehát a természetes kiválasztódás csak akkor működhet, ha a véletlenszerű genetikai változások valamiféle előnyt nyújtanak az élőlény számára


Vegyünk egy példát az állatvilágból.

Az antarktiszi fagyálló hal. A sügéralakúak rendjébe tartozó notothenioidei alrend nyolc családot számlál, ebből öt a Déli-óceánban él. Ebben a közegben a legtöbb hal jéggé dermedne, de ők nem. A notothenioid halak saját fagyálló fehérjékkel rendelkeznek, ami megvédi őket a fagyhaláltól.Hogy jöhetett létre ez a ’fagyálló fehérje’ ? Ahhoz hogy ki tudjon fejlődni, a halnak fagypont alatti vízbe kellett kerülnie, ugyanis az evolúció szerint, nem szükséges dolog nem jön létre magától. Ellenben ha fagypont alá kerül, maximum 20 órán belül megfagy, mert áthűl teljesen. 20 óra alatt pedig a folyamat nem jöhetett létre, ugyanis az evolúciós folyamatok hosszú ideig tartanak.


Az ember kifejlődése: Az evolucionizmus szerint az ember hosszú folyamatok során a közös ősből fejlődött ki. Nézzük a ’hosszú folyamat’ élőlényeit, melyek szerepet játszottak az ember kialakulásában. 1. Ramapithecus Sok evolucionista úgy tartja, hogy a Ramapithecus egy hominid(előember) volt, és ezt a véleményt kizárólag néhány fog és néhány állkapocs alapján tették. Ez az őslény maradvány mindössze, amivel rendelkeznek. Dr. Jolley bebizonyította, hogy egy páviánfajtának ugyanaz a fogazat- és állkapocs jellemzői vannak, mint a Ramapithecusnak. Ezek a jellemzők tehát nem emberi jellemzők! Más antropológusok egyetértenek abban, hogy a Ramapithecus egyszerűen majom volt. 2. Australopithecus Az első Australopithecust, Dart találta meg 1924-ben. Sok majomszerű jellegzetességet mutatott ki a koponyán, de úgy vélte, hogy a fogak emberszerűek. Az agya körülbelül egyharmada volt a mai ember agyának. Körülbelül 130 cm magas volt. Richard Leakey bizonyítékot tett közzé, amely azt mutatja, hogy az Australopithecusok hosszúkarú, rövidlábú, ujj-izületeken járó lények voltak, valójában a ma élő afrikai majmok! Ezek a lények sem voltak mások, mint majmok! 3. A Jávai ember A jávai embert, egy combcsont, egy koponytetőcsont, és három őrlőfog – mint bizonyíték – alapján állították össze. Ezeket a részeket 150 méteres távolságban találták, egy év távlatában. Dr. Dubois, a felfedezője, 30 éven át eltitkolta, hogy emberi koponyát talált a jávai ember közelében ugyanazon a szinten. Az ember tehát már létezett, amikor az a teremtmény életben volt. Dubois halála előtt megváltoztatta véleményét, és azt írta, a jávai ember egy hatalmas gibbon volt, és nem előember. A combcsont az emberből volt, a koponyatető pedig a hatalmas emberszabású gibboné.(majomé!) 4. A nebraskai ember Az evolúcionisták egyik legmeglepőbb hiányzó láncszeme az úgynevezett nebraskai ember. A híres „Scopes” elnevezésű evolúciós vizsgálatban, Daytonban, Tenesee államban, vezető tudományos szaktekintélyek úgy adták elő a nebraskai ember leleteit, mint az evolúció bizonyítékait. Kigúnyolták és kinevették William Jennings Bryant, amikor tiltakozott a hiányos bizonyíték ellen. A bizonyíték egyetlen fog volt, amely feltehetően az 1 millió évvel ezelőtt élt prehisztorikus (történelem előtti) emberből származott. Évekkel később azonban, amikor több maradvány került a felszínre(ezt a felfedező is látta, csak eltitkolta), kiderült, hogy a nebraskai „ember” csak egy disznó volt. 5. A Piltdowni ember 1912-ben Charles Dawson megteremtette a Piltdowni embert. Egy állkapocscsont, két rágófog és egy koponyadarab volt a bizonyíték, amelyet a szakértők majomembernek kiáltottak ki, aki körülbelül félmillió éves volt. De a csalás 1953-ban kiderült. Ugyanis az állkapocscsont egy ma élő majom csontja volt. A fogakat lecsiszolták és a csontokat mesterségesen elszínezték, hogy becsapják a közönséget

2015. júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
2%

De komolyan, semmivel nem áll biztosabb alapon az evolúció elmélete, mint a teremtésé. Mi "ókori" könyvre hagyatkozunk, ti mire? Csontokra, amiről bizonyos emberek csak úgy eldöntötték, hogy mik lehetnek. Teljes tetemek csak nagyon nagyon ritkán kerülnek elő, csak különböző testrészek pl.: fogak, koponyák alapján állítanak fel törzsfejlődési sorrendet. De az a koponya miért jelzi, hogy kifejlődött az ember évmilliók alatt egy majomszerű ősből? Oké, ez a koponya 2 millió éves és kisebb, a másik 1 millió éves és nagyobb, a harmadik már csak 200ezer éves, még nagyobb az agytérfogata és még emberszerűbb...DE EZ SEMMIT NEM BIZONYÍT!! Lehetnek kihalt állatok koponyái, amiknek semmi közük egymásnak, csak véletlenszerűek, nincsenek kapcsolatban egymással, vagy éppen csak hiányosak a leletek, lehet pár év múlva találnak egy 1.5 millió éves koponyát, ami megelőzi fejlettségben a 200ezer évest és borul az egész.

Olyan dolgokra hagyatkoztok, amik egyrészt hiányosak, másrészt önkényesen sorba rendezettek, harmadrészt végtelen számú fosszília lehet a Földön, sosem állítható biztosan, hogy mindet megtaláltuk. Nagyon ingatag lábakon áll az egész...

2015. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 Ozmium42 ***** válasza:
97%

"A termodinamika 2. törvénye kimondja, hogy minden magára hagyott dolog hajlamos arra, hogy a bonyolultból az egyszerű irányába haladjon, azaz a szervezettből a nem szervezettbe."


Megtanulhatnád rendesen, ha már hivatkozol rá. A törvény azt mondja ki, hogy termodinamikailag izolált rendszerek entrópiája spontán nő. Mivel a Föld, és rajta az élet definitíve egy nyílt rendszer, nem vonatkozik rá a termodinamika 2. törvénye. Illetve annyiban vonatkozik, hogyha a Földet bedobozolnád, akkor valóban kihalna az élővilág rajta. Nyílt rendszerben csökkenhet az entrópia, és az evolúció, meg általában az élet ezt a fizikailag megengedett utat járja.


A "bonyolultság", meg az "egyszerűség" nem kézzel fogható fogalmak. Egyszerű az 1x1, bonyolult a trigonometria, ezeknek fizikailag nincs értelme, csak a kontárok lovagolnak rajta. Olyan sincs, hogy szervezett, meg nem szervezett. Például a folyékony víz meg a jég között melyik a bonyolultabb, az összetettebb meg a szervezettebb? A jégnek alacsonyabb az entrópiája, vagyis a te logikád szerint sérti a termodinamika 2. törvényét, mert rendezetlenből spontán jutott el a rendezett kristályrácsba.


"Továbbá Darwin is kimondta könyvében"


Ugorjunk. Eltelt 150 év. Mi nem Darwin szent könyvét idézgetjük azóta, hanem felfedeztük a genetikát, és felépítettünk egy komplett tudományágat, könyvtárnyi irodalommal, ami megalapozza az evolúció modern elméletét. Darwiné csak egy ötlet volt, és bizonyos dolgokban tévedett. Például ebben is.


"Ahhoz hogy ki tudjon fejlődni, a halnak fagypont alatti vízbe kellett kerülnie, ugyanis az evolúció szerint, nem szükséges dolog nem jön létre magától."


Az evolúció semmi ilyet nem állít. A mutációk véletlenszerűek. Ha kialakult olyan fehérje, ami megvédett bizonyos halakat a fagyástól, akkor azok be tudtak úszni a fagyos vízbe, és nem haltak meg, de meghódítottak egy új életteret, ami növelte az életlehetőségeiket, hogy elszaporodjanak. Amiknek nem alakult ki, azok nem úsztak be a fagyos vízbe. Ennyi a történet.


"De komolyan, semmivel nem áll biztosabb alapon az evolúció elmélete, mint a teremtésé."


Az evolúció a jelenlegi legjobb természettudományos ismereteink alapján van levezetve, egy tudományág épül rá. A teremtés pedig egy ókori ürge fantáziája, és máig az is maradt, aki megalapozásul csak megölette, aki nem hitt neki. Ennyit a biztos alapokról.


"Mi "ókori" könyvre hagyatkozunk, ti mire?"


Mi írjuk a könyveket, meg egy könyvön kívül másokat is olvasunk, kísérletezünk, ellenőrzünk és rendszerezünk.


"Csontokra, amiről bizonyos emberek csak úgy eldöntötték, hogy mik lehetnek."


Mondjuk ez pont ennyi, az Őrtorony tálalásában. Valószínűleg ennyit tartott érdemesnek a vezető testület, hogy megosszon veled belőle. Ha érdekel a téma bővebben, akkor más forrásokat is meg kell nézned.


"De az a koponya miért jelzi, hogy kifejlődött az ember évmilliók alatt egy majomszerű ősből?"


Az úgynevezett mikroevolúció bizonyítja a makroevolúciót, mert semmiféle elvi különbség nincs a kettő között. A csontok csak szemléltetései és nagyobb fejezetei ennek.


"DE EZ SEMMIT NEM BIZONYÍT!!"


Nem, viszont bizonyítja a "mikroevolúció" valósága.

2015. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!