Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet-e bálványnak tekinteni...

Lehet-e bálványnak tekinteni a "JW. Org"-ot?

Figyelt kérdés

A tegnap értünk haza egy Erdélyi kirándulásból és útközben láttam Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Maros Tordán is a nagy JW.ORG-os plakátot a királyság terem előtt.

A Maros Tordai királyságterem sztem új épűlet lehet, mert egy modern laposfedelű hosszú épületről van szó, még csak nem is hasonlít egy templomhoz hanem inkább valami csarnokhoz. Kár hogy nem fotóztam le de menet közben láttam és nem akartam megállítani az autót a forgalomba.

Ha ők élítélik a katolikus templomokon a keresztet, vagy akármilyen más templomon imaházon a keresztet akkor miért teszik ugyan azt?

Nekem úgy tűnik, hogy ez bálványozás, vagy nem?

Tanúk nektek mi a véleményetek?



2015. júl. 1. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én pont ott voltam, mikor pár éve felolvasták, hogy mostantól fogva tilos az örtorony szimbólumokat szerepeltetni az épületeken. na, mondtam, ez igen, ez a szervezet tényleg fejlődik... igen, de sajnos visszafelé... mi a különbség az örtorony szimbólum, és a jw.org tábla között? ha azt levetették, ezt miért engedik? ráadásul, figyeljétek meg: nagyobb betűvel van írva, mint a Jehova. érdekes, de én nem értek hozzá...
2015. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a Tordai termet csak kár, hogy nem látszik a lényeg. :D Pont jobb kéz felől lenne de az már nincs a képben.


[link]


vagy lehet, hogy ez ez egy régebbi kép és még nem volt ott a plakát, de én tudom mit láttam.

2015. júl. 1. 17:47
 3/15 anonim ***** válasza:

ja, és ha már bálványimádat: jw.org-os kitűző, (ha lehet, minél nagyobb) jw.org-os toll, füzet, szalmakalap, táska, nyakkendő (nőknek kötény) minden tanúnál kell, hogy legyen... és az okostelefonjukról a jw.org ról játszanak le kisfilmeket... ez nem bálványimádat... miből gondolod? ráadásul ezeket mind PÉNZÉRT LEHET MEGRENDELNI, ÖCCSE!!!

jaja... és a gyermekeidet marcinak és zsófinak kell nevezned...

2015. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Russell forog a piramisában, Rutherford még a whiskeyt is kiprüszkölné: Jehova Tanúi legfontosabb üzenete pedig a weboldaluk címe lett! Ne feledd: Bár csak közvetetten, a hű de értelmes szolgáján keresztül, de MAGA JÉZUS KRISZTUS SZERKESZTI A JW.ORG-OT!!!


Az interweben egyedül a jw.org weboldalról tudható meg, hogy bár a Biblia azt írja Jézus második eljöveteléről, hogy "minden szem meglátja őt" valójában, igazából, egészen pontosan, a szent szellem vezetésével értelmezve a pogányok uralmát láthatatlanul szakította meg 1914-ben egy láthatatlan Jézus Krisztus, aki láthatatlanul volt jelen, amint láthatatlanul (megkoronáztatott) elfoglalta trónját, hogy megkezdje láthatatlan uralkodását a láthatatlan mennyekből! Mindez csak a jw.org weboldalon látható!

2015. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Érdekes, régebben bástya(őrtorony) volt inkább fent némely imahelyen mint szimbólum. Mire fel ez a váltás?
2015. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3-as :D :D

Egyenlőre nincs tervben több gyerek.

Nem szeretném megsérteni a Mártonokat de a kisfiam a terriertMarcinak nevezte el ugyhogy már van egy Márton a családban. :D

A Zsófi az szép név de mint mondtam egyenlőre nincs tervben több gyerek. :D

Ami meg a bálvány illeti...hát nem tudom, keresztet is lehet venni pénzért :D akkor nekik miért ne lenne szabad jw.org-os cuccokat eladni? :)

2015. júl. 1. 18:25
 7/15 A kérdező kommentje:

#5 ezt nem tudom, hogy most mire készülnek,

Sztem az egész csak reklám vagy kitudja!

2015. júl. 1. 18:30
 8/15 anonim ***** válasza:

a jw.org felirat egszerűen azért van ott, hogy lássák melyik oldalon olvashatnak Bibliai kiadványokat, ha szeretnének.

Ennyi.

semmi bálvány vagy biblia ellenes szándék nincs mögötte,

/rossz az aki rosszra gondol/

2015. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Istent is lehet bálványként imádni.
2015. júl. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem azért, mert nagybetűvel írják ki a nevüket, hogy jól látható legyen. Ettől még akár igazuk is lehetne, de nincs. Azért lehet bálványnak tekinteni, mert a Bibliánál magasabb rendűnek tekintik, mert minden vitás kérdésben a szervezet véleményét helyezik a Biblia elé. Én nem hiszek a megkérdőjelezhetetlen földi tekintélyekben. Ha elfogadom valakinek a szavát, az azért van, mert a Biblia alapján meggyőződtem róla, hogy igazat mond. Ez azonban nem jelenti azt, hogy mást is elfogadok tőle, mert a múltkor is igaza volt. Legfeljebb arról lehet szó, hogy aki már sok olyat mondott, amit igaznak találtam, annak odafigyelek a mondanivalójára. De soha nem fog eljönni az az idő itt a földön, hogy egy ember vagy szervezet véleményét alanyi jogon elfogadjam. Még a sajátomhoz sem ragaszkodom alanyi jogon, csak addig, amíg igaznak tartom. Ha tévedek, akkor ami a kukába való, azt kidobom. Többek között ez az, amit a jehovistáknál nagyon hiányolok, ami miatt bálványimádásnak tartom a tevékenységüket. Mindent hajszálpontosan, és tutira megmondanak, az alázatnak pedig a szikráját sem lehet felfedezni bennük. Alázatnak azt nevezem, amikor az ember tisztában van a saját korlátaival és megvezethetőségével, ezért kész arra, hogy Istentől kérdezzen és Tőle várja a válaszokat, nem pedig helyette találja ki. Legfeljebb akkor hajlandóak korrekcióra, amikor a szervezetük kénytelen igazítani az aktuális álláspontján, mert már a történelem rácáfolt. Ők ezt nevezik alázatnak. Ennyi alázat pedig egy autótolvajban is van, amikor rajtakapják és nem tud elszaladni, vagy erőszakkal megszabadulni: felemeli a kezét és eltűri, hogy elvezessék.
2015. júl. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!