Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui a mikulás csoki...

Xdbotond kérdése:

Jehova tanui a mikulás csoki bálványnak számit? és ha megeszem és izlik az már bálvány imádásnak minösül?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%

Eltereli Jehova nevéről a figyelmet...

És olyan embereket támogatsz, akik aljas pogány tanokat terjesztenek. Nincs mese...Ki fogsz kapni Jehovától...

2013. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
mivvan?? kérlek fejcsd ki mert nekem ezek egy kicsit zavarosak!
2013. dec. 18. 21:24
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Az igaz keresztények ma nem borulnak le semmilyen bálvány előtt (1János 5:21)



" Halljátok csak, te bolond és esztelen nép, akiknek szemeik vannak, de nem látnak; füleik vannak, de nem hallanak!" (Jeremiás könyve:5:21)



Igazat szólt Ézsaiás 44. fejezetében:

9 A faragott képmás megformálói mind semmik,+ és kedvenceik mit sem használnak;+ tanúikként semmit sem látnak és semmit sem tudnak,+ csak hogy megszégyenüljenek.+ 10 Ki formált istent vagy ki készített öntött képmást?+ Bizony nem használ az semmit.+ 11 Íme, társai is mind szégyent vallanak,+ és a mesterek a földi emberek közül valók. Összegyűlnek mindnyájan.+ Állni és rettegni fognak, megszégyenülnek valamennyien.+


Az utolsó időkben élünk. És nem az embereket kell etetni, hanem visszaállítani Jehovának való igaz imádatot!

2013. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
14%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


Egyébként nem vagyok tanú, csak válaszoltam helyettük.

2013. dec. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Tudod a test kívánságai semmit nem használnak és egy keresztény nem lehet a világ része...
2013. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%

Köszönjük szépen Ezüst Tó Barátomnak a válaszokat, de valójában csak egy része igaz.



Abban semmi kivetni való nincs ha egy Jehova Tanúja vesz egy csomag szaloncukrot, és megeszegeti.

Ugyan is máskor nem nagyon lehet kapni csak ilyenkor.

Ugyan így a mikulás csomagolásban árult csokoládét, is meglehet enni.

S ez azért nem "bűn" mert ezt édességnek tekintik, és nem az ünnep céljából veszik, és nem rakják ki az ablakba.

Arról nem tehetünk, hogy máskor nem árulják, mert ha még is árulnák, akkor ugyan úgy vásárolnánk, mint egy Boci csokit


Én is szoktam venni, kedvencem a zselés vagy konyakmeggyes :))

2013. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A valóságban viszont nem bálványimádás és ünneplni sem bűn.

Tehát jó étvágyat! Lehetnek nyugodtan kívánságaid és nem kell megcsonkítani magadat...

2013. dec. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, jót mosolyogtam a kérdésen. Tudom, hogy Jehova tanúi sok mindent elítélnek és bálványimádásnak tartanak, de azt, hogy mikuláscsokit enni bűn lenne náluk, már nem nézem ki belőlük. Tény, hogy nem jár náluk a Mikulás, és valószínűleg csokimikulást sem vesznek a boltban, de a mikuláscsoki-evést összehozni a bálványimádással akkor is sok lenne.
2013. dec. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó én is jót mosolyogtam ezen a kérdésen...


Néha már az az érzésem, hogy egyesek nem tudják mit csináljanak a szabad idejükkel.


Nekem már azt is valaki a szememre hányta, hogy miért festem a körmöm....állítólag azt nekem nem szabad :-)...


A kérdés feltevöjét nem akarom sérteni, gondolom tizenéves a stilusa szerint.


Nézd kedves kérdezö, a Bibliában nincs beleírva, hogy szabad-e megenni a mikulás csokit. Vannak ugynevezett "lelkiismereti kérdések", amiben minden egyén a lelkiismerete szerint döntheti el hogy valamit megtesz vagy nem :-)

2013. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Nekem már azt is valaki a szememre hányta, hogy miért festem a körmöm....állítólag azt nekem nem szabad :-)..."


Na jól van, nem szemétkedek veled:)

Egyébként milyen "vagány" Jehova tanúja vagy te....

Azt megkérdezhetem, hogy feketére szoktad-e festeni? :P

2013. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!