Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért, nem látni Jehova Tanúi...

Miért, nem látni Jehova Tanúi standján bibliát, ha ők biblián alapuló vallás?

Figyelt kérdés

2015. júl. 4. 07:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
az új trolik miatt, ahogy a gurulús kocsit nevezik. ezek már beépített szívindíték vizsgálóval rendelkeznek, bármikor megállapítják, kiből lenne jó tanú. kis bippegéssel jelzik, ha a kritériumoknak megfelelő személy kerül 144 méteres körzetbe. a kritériumok közt szerepel, hogy az illető elhiggye, hogy egy nem ihletett kiadvány tanulmányozását csak azért bibliatanulmányozásnak lehet tekinteni, mert annak az elejére egy biblia van nyomtatva, és a biblia szó szerepel az elején.
2015. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%

Ez csak kötözködés a Tanukkal.

Miért pont ott keresed?

Ha ott látnál, megnyugodnál?

2015. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Az én kérdésem pedig az, hogy miért nem képesek a többi felekezetek standot felállítani és közzétenni a kiadványaikat? Miért csak könyvesboltokban érhetők el a Bibliájuk és nem is kis összegért? Miért nem mernek az ősegyházak tagjai kiállni pl. egy stand mellé és beszélni a hitükről másoknak? Miért szeretnél egy Új világ fordítást? Azért, hogy legyen egy ilyen is, vagy el is szeretnéd olvasni?

Én rendelkezek ilyen fordítással és már ki is olvastam. De nem csak ezt, hanem a Károlit, a revidiált Károli bibliát és a tavaly kiadott RÚF2014-et is. Sőt a hitem gyakorlásához felhasználom mindegyiket.

Ha hozzászeretnél jutni egy példányhoz, erre lehetőség van. Megkérheted a standnál állókat, hogy szeretnél egy példányt, vagy azokat akik az otthonodban felkeresnek, meglátogathatod a királyságtermet és ott is kérheted. De írhatsz a fiókhivatalnak és ők is gondoskodnak arról, hogy eljusson hozzád egy példány és ingyen.

Nem kötekedni kell, hanem ha kell, kérni. Évekkel ezelőtt még láttam, hogy más felekezet is állított ki standot és lehetett náluk kapni kiadványokat és Károli bibliát, de ezért fizetni kellett. Jehova Tanúinál ez nem így van.

Amennyiben szeretnél többet megtudni hitükről, beszélgess el velük. Ha nem, hagyd őket békén.

2015. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%
Ha elmész Jehova Tanúi összejövetelére kaphatsz Bibliát.
2015. júl. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én a tavaly kaptam az egyházamtól Bibliát ingyen és nem vagyok Jehova Tanúja.

Egyébként a kérdés lényege szeríntem pont az, hogy ha már egyszer kint állnak és erre szánják az idejüket akkor miért nem lehet kapni Bibliát ott helyben?

Miért kell leveleket írógatni, meg elmenni ide oda, ha egyszer lenne lehetőség az emberekhez eljuttatni Isten szavát is mint ahogyan az Őrtorony szavát is eljuttatják?

Csodálkoztok ha ilyen kérdésekkel van tele a gyakori?-ne csodálkozzatok!

2015. júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
és hogyan lehetne úgy bibliát szerezni tőlük ,hogy az ne járjon azzal, hogy utána meglehetősen gyakran felkeresnek már-már zaklatás szinten? Vagy akkor mondják azt, hogy könyvtárszerűen működik a dolog, és vigyem vissza, mert az egy korrekt hozzáállás
2015. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A válasz:


Money,money,money just a money........

2015. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves Zöldlomb Legolas!


Bármikor, ha látod a Tanúk standját, menj oda, és nyugogodtan kérj Bibliát! Ha azonnal nem is adnak, add meg címedet/elérgetőségedet, mert te szeretnéd Isteb Szavát olvasni, hidd el fognak adni...ingyen

2015. júl. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
csakhogy ez nem válasz a kérdésre. miért nincs ott biblia? ha nincs ott biblia, hogy lehet szent szolgálatnak nevezni?
2015. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

[9]

Bármely vallás lekésze, papja akkor is Istene szolgája, ha éppen nincs is náluk Szentírásuk.

2015. júl. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!